Oprava záložní GPT tabulky

Oprava záložní GPT tabulky
« kdy: 07. 02. 2012, 15:47:19 »
Zdravim, mam drobny problem/dotaz.

Odesel mi disk v RAIDu 0, disk sem odebral a neb je pole na GPT, tak z "drivejsich" zkusenosti sem jen prekopiroval ddckem ze zdraveho disku prvnich ne 512b ale cca 18 000b, abych nemusel znovu zakladat partiony...

...jenze sem si neuvedmil ze GPT je na disku ve dvou kopiich a to prve na zacatku cca v prvnich 18KB a pak "nekde" na konci (jak sem si posleze dostudoval), jenze pole sem jiz zrekonstruoval a nechce se mi cely 6ti hodinovy proces opakovat kvuli par kilo-bitum na konci disku. Samozrejme, pri primontovani disku do pole s objevi hlaska o neknzistenci GTP tabulek (coz predpokladam je chyba prave nedokopirovane GTP na konci disku), ale vse jede, neb se pouzije ta co je v poradku na zacatku... Tak se chci zeptat, exsituje nejaka utilita, nastroj, snadny zpusob jak tu GTP opravit?

Tusim ze by se ddckem zase dal nakopirovat "ten konec", ale problem je, ze nevim odkud kam saha a jak se seknu o jeden blok/sektor tak mam pole rozbite a tomu se prave snazim predejit :-)

Dekuji za vsechny rady

PS: Prosim nekamenujte mne proc pouzivam GPT, pole je nyni opravdu na hranici MBR a jakmile bude rozsirovano, tak MBR uz stacit pri vymene na vetsi disk nebude... :-)
« Poslední změna: 08. 02. 2012, 23:47:55 od Petr Krčmář »


blbecek

Re:GPT chybka - prosba o radu
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2012, 16:28:57 »
zkusil bych toto:

http://www.rodsbooks.com/gdisk/repairing.html

konkretne:
...
Command (? for help): r

recovery/transformation command (? for help): ?
b   use backup GPT header (rebuilding main)
c   load backup partition table from disk (rebuilding main)
d   use main GPT header (rebuilding backup)
...

(d)