Anonymous vypustili seznam členů ODS

Mordae

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #15 kdy: 06. 02. 2012, 14:56:22 »
smoofy: Anoni chtej jenom klid. Svatej klid a pohodu na Internetu. Ruce pryc, nenazrane korporace. Ruce pryc, zkoupene vlady. Tady je to nase a my si svoje problemy vyresime po svem. Zvykejte si.

Utoky na ODS davaji smysl, protoze ACTU tezce tlaci prave "pravice", resp. nenazrani kapitalisti.

Co se tyce "kontraproduktivity", tak nezapominejte, ze negativni publicita je take publicita a ze zazitek nemusi byt pozitivni, staci kdyz je intenzivni. Anoni jsou pro leckoho bojovniky za svobodu.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #16 kdy: 06. 02. 2012, 15:19:04 »
Mne prijde uplne normalni ze tvurci software, filmu, zpevaci a autori knih chteji za svou praci zaplatit a to i presto, ze nemam ODS zrovna v lasce.
Taky bych si pral svobodu na internetu ale stejne tak, jako si nemyslim, ze by acta a podobne kraviny nejak pomohli v boji s piratenim a kdyz uz tak znatelne zneuzitelnou formou na ukor svobody informaci a sv, tak zrovna tak si nemyslim, ze by kdokoliv dokazal neco zmenit zverejnenim nejakejch jmen.
Anonymous jsou uplne stejni bojovnici za svobodu jako Guy Fawkes za jehoz masku se tak usilovne schovavaji a budou i uplne stejne uspesni pokud konecne neprestanou s destruktivnimi projevy a nevylezou s diry s nejakym konstruktivnim navrhem ci resenim. Nevsiml jsem si, ze by nejaka obcanska organizace nabidla nejaky navrh na dohodu etc. a pokud jsou tak uzasni a skveli, nemel by pro ne byt problem nenapadne podstrcit Obamovi email s jejich navrhem do nedelni posty.

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #17 kdy: 06. 02. 2012, 16:28:28 »
Mne prijde uplne normalni ze tvurci software, filmu, zpevaci a autori knih chteji za svou praci zaplatit a to i presto, ze nemam ODS zrovna v lasce.

Proti tomu jistě nikdo nic nemá. Ale nemuseli by u toho tak silně omezovat ostatní.

gni

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #18 kdy: 06. 02. 2012, 16:40:46 »
@hawran diskuse:  odpověd na tvoje otázky zní -> zlo tvoři zlo
tak to bylo je a bude. bohužel.  začínaš na druhém konci, víš

 

asdfdsaf

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #19 kdy: 06. 02. 2012, 17:00:39 »
A ten odkaz semka nikdo neda? Napsal bych skriptik na porovnani s databazi STB


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #20 kdy: 06. 02. 2012, 17:04:22 »
Ja si treba myslim, ze pravda neni nikde venku, ale je uprostred. Chapu jak snahu o snizeni pirateni na internetu, tak starost o omezeni svobody internetu jako takoveho. Nicmene vim, ze to nepomuze vyresit vystavovani nicich udaju a ddosovanim vladnich serveru.

to asdfdsaf:
 ;D

backup

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #21 kdy: 06. 02. 2012, 18:36:16 »
ja bych tedy rad ten seznam mel. Ono neni od veci vedet, jestli nekdo ze sousedu neni u nich a na koho si ma clovek davat pozor kdyz neco rika.

eL

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #22 kdy: 07. 02. 2012, 00:12:04 »
K tem kontaktum se dostanete docela snadno, staci znat clena strany a aby vas pustil sem https://moje.ods.cz/

Neopominejte strategicke schopnosti politickych stran, a ze je klidne mozne, ze takoveto akty muzou byt utoky pod falesnou vlajkou. To, ze se te neobjevilo nekde na torrentech nebo hacknutem webu a slo to jen novinarum, je totiz takova indicie - Prave politicke strany jsou zvykle takto komunikovat a ono mit databazi emailu novinaru, to taky nema zrovna kazdy - medialky a politicke strany ale ano, jako firma si za to dost draze zaplatite, a to vam ji nedaji, jen vam to preposlou.

Jinak, co se tyka diskuse o tom, co jeste neni kradez a co uz je, to asi neni cernobile a vsichni mate svym zpusobem pravdu, respektive je nekde mezi tim. Ale tahle a ostatni "dohody" cernobile jsou. Pritom funkcni modely (mobilni markety, iTunes) existuji.


Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #23 kdy: 07. 02. 2012, 08:24:19 »
Jinak, co se tyka diskuse o tom, co jeste neni kradez a co uz je, to asi neni cernobile a vsichni mate svym zpusobem pravdu, respektive je nekde mezi tim.

Ja myslim, ze definice kradeze je celkem jasna: obohatim se na ukor nekoho jineho - tj. ja mam zisk a on ztratu, a to na zaklade me jednostranne akce (bez dohody s druhou stranou).

K tomu je ale potreba dodat, ze ne vsechno, co vydavatele za ztratu oznacuji, skutecne ztrata je a uz vubec ne v te vysi, v jake to oni pocitaji.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #24 kdy: 07. 02. 2012, 09:13:10 »
to eL:
Mas pravdu, ze nejake ty online markety skutecne jsou, nicmene srovnas-li si dostupnost zbozi pro napr. nas trh a americky tak se to neda moc srovnat. Spoustu veci nesezenes vubec a dalsi hromadu ti to nedovoli koupit kvuli autorskemu pravu.
Navic, pokud si PDF ukradnu, muzu ho pouzit vsude, pokud si ho koupim, tak u drtive vetsiny dodavatelu budu dosti neprijemne omezen. A tak vznika otazka, proc by vlastne mel byt platici zakaznik jakkoliv omezovan? Viz napr. jiste era jiste ochrany hudebnich CD, tusim ze to byl cactus ci co, to neslo prehrat temer vubec.

packer

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #25 kdy: 08. 02. 2012, 11:05:51 »
kde se da ten seznam stáhnout?

etc

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #26 kdy: 08. 02. 2012, 21:14:34 »
Vycházím z několika předpokladů, které jsem vytvořil na základě pozorování:

1) Jít dnes do politiky znamená jistý zisk

2) Jít do politiky vyžaduje dobrý žaludek

3) Voliči chtějí svobodu

4) Většina voličů se nechá snadno manipulovat

5) Distributoři nehmotného vlastnictví chtějí vydělat peníze

6) Velcí distributoři mají hodně peněz


Nyní co z toho vyvozuji:
7) 5 => distributoři nehmotného vlastnictví nemají rádi konkurenci

:-[) 1 a 2 => politici nemají morálku a jedinou motivací je pro ně osobní zisk

9) 6 a 7 => distributoři se snaží zneužít svého kapitálu ke zničení menších distributorů

10) 8 a 9 => distributoři uplácejí politiky

11) 10 => politici pomáhají velkým distributorům

12) 5 => velcí distributoři chtějí donutit zákazníky ke koupi

13) 12 a 3 => zájmy voličů jsou protichůdné zájmům velkých distributorů nehmotného vlastnictví

14) 11 a 4 => voliči jsou přesvědčováni, že jejich zájmem je podpora velkých distributorů

15) 13 a 14 => voliči jsou zmateni

16) 13 a 11 a 15 => zájmy voličů jsou protichůdné zájmům politiků, leč tito politici jsou přesto voleni

A nyní ponaučení:
17) 16 a 15 => je třeba, aby si lidé uvědomili, co jako voliči skutečně chtějí a přestali si namlouvat, že stát a potažmo politici jsou "ti správní" a že my jako občané jsme ti zlí co by se měli stydět a bát se politiků. Politici by se měli bát občanů (tím tedy nemyslím výhrůžky typu "na 10 minut shodíme vaše nedůležité servery"). Jsem svéprávná bytost a vím, komu chci dávat svoje peníze a čí peníze si brát nechci. A už mi vadí že politici mi vkládají do úst něco co neříkám a tvrdí mi, že chci to co vůbec nechci. Nebaví mne pseudo-dialog mezi mnou a politiky. Odteď to bude dialog mezi mnou a ostatními občany. Je mi jedno, jestli naštvu tu bandu bezmocných prasat, nehodlám se jich bát.

r

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #27 kdy: 09. 02. 2012, 10:55:48 »
Ja myslim, ze definice kradeze je celkem jasna: obohatim se na ukor nekoho jineho - tj. ja mam zisk a on ztratu, a to na zaklade me jednostranne akce (bez dohody s druhou stranou).

Pri veskere ucte k vam, nemohu souhlasit. Zde je definice kradeze:

Krádež je jako trestný čin přesně definována podle §205 nového trestního zákoníka (platného od 1.1.2010).

Podle zákona je trestným ten:

1) kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní a

- způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou
- čin spáchá vloupáním
- bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí
- čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo
- čin spáchá na území, na němž je prováděna nebo byla provedena evakuace osob, bude potrestán odnětím svobody až na dva roky, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty

Nezda se mi, ze by se ten, kdo vytvori kopii dila, tohoto dila zmocnil. Byt by treba tuto kopii prodaval pod cenou, stale zde zustava puvodni dilo, nad kterym ma autor nebo puvodni vlastnik prav plnou moc a kontrolu. To co popisujete je dle meho nazoru popisujete se spise tyka poruseni autorskych prav a neopravneneho uziti dila. Rozhodne to ale dle citace zakona vyse neni a nemuze byt kradez. Bylo by dle meho nazoru vhodne pouzivat spravne terminy.

Podotykam, ze nijak nezpochybnuji to, ze tim autorovi vznika skoda. Jen se snazim poukazat, ze skoda NEVZNIKA trestnym cinem kradeze, ale jinym protipravnim jednanim.

Preji pekny den:-)

Mordae

Re:Anonymous vypustili seznam členů ODS
« Odpověď #28 kdy: 09. 02. 2012, 13:54:21 »
Anonymous jsou uplne stejni bojovnici za svobodu jako Guy Fawkes za jehoz masku se tak usilovne schovavaji

Ale Anoni se neidentifikují ani s Guyem Fawkesem, ani s V. Oni jen používají prvek z filmu V for Vendetta -- onen anonymní dav. Protože tím přesně jsou. Rozezelným davem. Nic víc, nic míň. Pokud páchají škody, znamená to, že veřejnost je nespokojená.