„Nový, lepší“ Google - mám divný pocit

Jenda

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #15 kdy: 30. 01. 2012, 01:12:06 »
Obávám se, že dokud si nezařídíte všechno, co chcete používat, na svém vlastním železe umístěném u vás doma, budete vždy muset využívat služeb třetích stran a pak je celkem jedno, jestli je to google, seznam, nebo kdokoliv jiný.

Když po vás půjdou vládní služby, je jedno, u koho jste, data vydat musí. A pokud se bojíte toho, že nějaký zaměstnanec google si bude číst vaši poštu a koukat na vaše obrázky - mnohem víc se toho bojím u malých společností a projektů, kde není tolik lidí. Čistě matematicky je větší šance, že si zrovna vaše obrázky bude prohlížet zaměstnanec rajčete (nic proti nim), než google.
Druhý pohled: Když máš data od miliardy lidí (Google), můžeš nad nimi spouštět ohromnou statistiku, hledat všelijaké korelace a tak. Když máš data od dvaceti lidí (garážový poskytovatel VPS s jedním serverem),  žádnou statistickou analýzu nad tím prostě neuděláš.

Nejlepší by samozřejmě byl vlastní stroj, ale na to na rozdíl od VPSky už třeba leckdo nemá/nechce do toho investovat.

(btw. VPSky se taky hromadně analyzují blbě, protože každý má jinou konfiguraci, ukládá logy jinam…)


Smokie

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #16 kdy: 30. 01. 2012, 10:17:05 »
Obávám se, že dokud si nezařídíte všechno, co chcete používat, na svém vlastním železe umístěném u vás doma, budete vždy muset využívat služeb třetích stran a pak je celkem jedno, jestli je to google, seznam, nebo kdokoliv jiný.

Když po vás půjdou vládní služby, je jedno, u koho jste, data vydat musí. A pokud se bojíte toho, že nějaký zaměstnanec google si bude číst vaši poštu a koukat na vaše obrázky - mnohem víc se toho bojím u malých společností a projektů, kde není tolik lidí. Čistě matematicky je větší šance, že si zrovna vaše obrázky bude prohlížet zaměstnanec rajčete (nic proti nim), než google.
Druhý pohled: Když máš data od miliardy lidí (Google), můžeš nad nimi spouštět ohromnou statistiku, hledat všelijaké korelace a tak. Když máš data od dvaceti lidí (garážový poskytovatel VPS s jedním serverem),  žádnou statistickou analýzu nad tím prostě neuděláš.

Nejlepší by samozřejmě byl vlastní stroj, ale na to na rozdíl od VPSky už třeba leckdo nemá/nechce do toho investovat.

(btw. VPSky se taky hromadně analyzují blbě, protože každý má jinou konfiguraci, ukládá logy jinam…)
A tie statistiky su zla vec? Ako ublizia?

Re:„Nový, lepší“ Google - mám divný pocit
« Odpověď #17 kdy: 30. 01. 2012, 10:34:58 »
Nevím, zda je to záměr, ale mluvíme každý o něčem jiném.

Mi nevadí, když si velký bratr google zjistí moji aktuální polohu, když třeba hledám nejbližší <whatever>.
Už mi ale připadá divné, k čemu mu to je u obecných dotazů.
A už vůbec nevím, proč by si měl ty údaje o poloze ukládat.

PS: já opravdu neřeším, že to teď google sjednotil a dělá tomu vělkou propagaci. (vlastně i díky tomu jsem si to pořádně přečetl  :) )

Jenda

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #18 kdy: 30. 01. 2012, 16:01:07 »
Obávám se, že dokud si nezařídíte všechno, co chcete používat, na svém vlastním železe umístěném u vás doma, budete vždy muset využívat služeb třetích stran a pak je celkem jedno, jestli je to google, seznam, nebo kdokoliv jiný.

Když po vás půjdou vládní služby, je jedno, u koho jste, data vydat musí. A pokud se bojíte toho, že nějaký zaměstnanec google si bude číst vaši poštu a koukat na vaše obrázky - mnohem víc se toho bojím u malých společností a projektů, kde není tolik lidí. Čistě matematicky je větší šance, že si zrovna vaše obrázky bude prohlížet zaměstnanec rajčete (nic proti nim), než google.
Druhý pohled: Když máš data od miliardy lidí (Google), můžeš nad nimi spouštět ohromnou statistiku, hledat všelijaké korelace a tak. Když máš data od dvaceti lidí (garážový poskytovatel VPS s jedním serverem),  žádnou statistickou analýzu nad tím prostě neuděláš.

Nejlepší by samozřejmě byl vlastní stroj, ale na to na rozdíl od VPSky už třeba leckdo nemá/nechce do toho investovat.

(btw. VPSky se taky hromadně analyzují blbě, protože každý má jinou konfiguraci, ukládá logy jinam…)
A tie statistiky su zla vec? Ako ublizia?
Nevím, mně prostě nepřijde dobré, aby se někde shromažďovala taková data. Co když třeba bude chtít Korporace, Mafie nebo Totalitní režim vyhledat seznam potenciálních odpůrců a takhle jim bude stačit jeden SQL dotaz?

to_je_jedno

Re:"Nový, lepší" google - proč z toho začínám mít divný pocit?
« Odpověď #19 kdy: 30. 01. 2012, 18:12:01 »
A tie statistiky su zla vec? Ako ublizia?
OMG ::), mas snad o kolecko min ??  :o

Hawran & Jenda to vystihli presne... +1