Doporučte groupware na server

Alfonz

Doporučte groupware na server
« kdy: 26. 01. 2012, 14:16:02 »
Dobrý den,

máme nyní GoogleApps, jsme s tím vcelku spokojeni, ale nové změny v podmínkách a další změny nejsou dlouhodobě udržitelné. Takže by mě zajímalo jaký GroupWare je v současnosti jako doporučení na server? Spíše mě zajímají názory a zkušenosti uživatelů a administrátorů.

« Poslední změna: 26. 01. 2012, 14:22:33 od Petr Krčmář »


Lupex

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2012, 17:59:02 »
Bohužel mi přijde, že jediné použitelné řešení je exchange. A to s unix/linux pracuji denně více jak 10 let.

Alfonz

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2012, 19:07:48 »
aj, tak to jsme ve slepé uličce, od exchange jsme utekli k apps, což je zatím výhodné řešení, opravdu fungující, bez nesmyslů kolem. Zkusíme ještě prozkoumat ty změny co google doopravdy provede. Nechceme se vzdát funkční synchronizace na všech zařízení, která jede opravdu bez jakéhokoliv nastavení.

Zatím máme v hledáčku produkty Zimbra a Citadel.

j.

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2012, 20:33:40 »
Jestli Vam staci e-mail + kalendare + adresare + ukolovnik (bugtracker), tak u nas (mnoho set uzivatelu) se jede na Horde a ja jako uzivatel jsem spokojeny.

Dudo

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2012, 06:01:54 »
eGroupWare, Scalix
Používam vo firme eGroupWare.
Všetko je zo všetkým prepojené, kontaky, úlohy, kalendár, projekty, harmonogram, zdroje, atď.


macpac

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2012, 08:33:43 »
Icewarp nebo Zimbra ;)
my frcime na Icewarpu a no problemo

Alfonz

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #6 kdy: 27. 01. 2012, 10:06:51 »
Btw používá tu někdo přímo GoogleApps?
Jinak na tu Zimbru jsem se právě koukal nejvíc - i dříve, jde ale o to, že se mi zdála taková trošku pomalejší a synchronizace moc dobře nefungovala, bylo to ale před 2 lety no. Nyní stahuji image se Zimbrou, tak se brzo uvidí.

Koukal jsem ještě na to Horde ale tam jsem se zalekl té instalace a konfigurace. Přeci jen, to bylo už moc. Na druhou stranu ta verze 4.1 s webmail vypadala sympaticky.

Má někdo tady zkušenost s Citadel - http://www.citadel.org/doku.php/start

Alfonz

Re:Doporučte groupware na server
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2012, 22:00:11 »
Takže co ty zkušenosti s Horde? má někde? Jinak našel jsem ještě docela zvláštní systém SOGO aneb Thunderbird v prohlížeči.

Btw má někdo zkušenost se zavedením specifických požadavků do groupware? např. něco jako seznam aktuálních zakázek (asi podobné ERP)?