reklama

Jakou grafickou kartu pro Linux?

B.F.U.

Re:Jakou grafickou kartu pro Linux?
« Odpověď #15 kdy: 09. 01. 2012, 08:13:11 »
Ubuntu si prostě stáhne balíček s proprietálním ovladačem a vše funguje out of the box.

No nevím - dle mé zkušenosti to s tou podporou karet na nvidia/(cokoliv)buntu není právě nejslavnější - systém (asi od verze 8?) mi z mně nepochopitelného důvodu neusále cpe " užasně svobodné" Nouveau které na nové kartě (GT240) nepodporuje akceleraci videa (nebo se mi ji alespoň nepodařilo zapnout) a na staré kartě (GeForce2) se prozměnu vůbec nespustí grafické prostředí.
Pokud se člověku podaří nainstalovat proprietální ovladač (a nutno řícu že se tomu (...)buntu velice aktivně brání) pak vše funguje bez jakýchkoliv problémů.

Čili ano, souhlasím, dle mně nvidia je pro linux nejlepší volba, ovšem s originálními ovladači (což bohužel v některých distribucích není vůbec triviální záležitost)

reklama

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #16 kdy: 09. 01. 2012, 14:27:31 »
Tohle je velmi dobře vymyšlené u Mandrivy/Mageii a klonech.

Pavouk106

• 2 322
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #17 kdy: 09. 01. 2012, 16:14:22 »
ATI:
Měl jsem dřív Mobility Radeon X700
- Na OpenSUSE to celkem šlo, i když to pořád hlásilo, že 3D neni a neni...
- Na Gentoo jsem to nikdy nerozjel tak, jako na SUSE
Doufal jsem, že novější karty budou ok, staré totiž přestaly podporovat (s tím i tu X700)

Koupil jsem tedy do stolního Radeon HD5570
- Na Gentoo jsem ho nikdy nerozjel ani tak, jak jel X700 na SUSE. Vlastně to jelo asi jako X700 na Gentoo

Vykašlal jsem se na ATI a pořídil Nvidia GeForce 450GTS
- Na Gentoo jede v klídku a hraju si na tom nějaký starší hry (nejmodernější je asi Oblivion přes Wine a Spring RTS)

Maličko statistik
Kód: [Vybrat]
Hra          X700   HD5570   450GTS
Morrowind    10fps  10fps    60fps (omezovač)
Oblivion     5fps   5fps     60fps (omezovač)
Spring       -      40fps    100+fps
Rozlišení kupodivu nehrálo moc roli, na ATI byl navíc ve Springu problém s texturami.

Pokud plánuješ mít dualboot s Windows, ber ATI, řekl bych, že má navrch. Pokud chceš ale hrát i v Linuxu, tak Nvidii. Občas se objeví i člověk, kterej rozhejbal ATI a jede mu vše jak má, ale pokud takovýho konkrétního neznáš a tím pádem nemůžeš nakoupit stejnej HW a nastavit to stejně jako on, tak ATI nebrat.

Kámoš má v NTB ATI Radeon HD64x0 a jede mu všechno v pohodě. Ale věřím, že kdyby koupil stolní HD64x0, nerozjede to ani kdyby zkopíroval veškerý nastavení...

reklama