Jaký software používáte na prezentace?

Jaký software používáte na prezentace?
« kdy: 10. 04. 2010, 12:15:14 »
Hezký den,
   dřív jsem používal na tvorbu prezentací Beamer (skripty k LaTeXu), později jsem zkoušel Impress z OOo. Beamer je trochu moc ukecaný na psaní a příprava šablon a složitějších věcí je hrozně krkolomná. Ani Impress mě moc neoslovil, nechová se to moc dobře, není to moc intuitivní.
   Máte nějaký tip na jinou aplikaci? Mohla by být GUI, ale není to podmínkou. Jde mi o to udělat rychle a jednoduše hezké slajdy s obrázky. Animace a další fičurky nejsou potřeba. Ideálně něco specializovaného.


Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2010, 23:42:47 »
Copak se nelíbí na Impressu? Jinak ještě by stál za úvahu Google Docs....tak jsem ale osobně použil pouze text, prezentace zatím ne, ale jsou tam...

nikdo

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2010, 01:58:54 »
Před časem Martin Hassman pěl na svém blogu chválu na Prezi. Nezkoušel jste?

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2010, 07:28:56 »
Mám známého, který si píše preznetace v html. Nemá to sice pak jako jeden soubor, ale zase nemusí učit s žádným novým nástrojem a má jistotu, že tu prezentaci otevře všude.

pj

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2010, 08:29:22 »
na vytváření prezentací se hodí program powerpoint.


Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2010, 09:00:24 »
Jako jediny nastroj, ktery se da pouzivat bez pocitu bolesti a utrpeni, mi zatim prisel pouze Keynote. Takze uzivatele Linuxu maji, obavam se, smulu. Nedavno jsme pripravovali prednasku pro Czech Java Users Group v Google Docs - schopnost spolecne pracovat na jedne prezentaci naraz byla impresivni, ale o pohodli bych nemluvil. Pouvazoval bych o prezi.com, ale nevim, nakolik je flexibilni a zda se hodi trebas pro show, ktera hodne stavi na obrazcich a emocich.
Jako poor-man's Keynote bych, nemit Maca, asi zvolil webove 280slides.com - rozhodne stoji za ozkouseni (a mimochodem, neni zcela nezajimave ani jejich technicke pozadi a vyvoj v Capucinu).

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2010, 16:54:27 »
K Impressu: přijde mi to takové neohrabané a komplikované. Ale zatím používám Impress, protože nic lepšího nemám.

Výše zmiňovaný Prezi se mi líbí moc. Byl jsem z něj nadšený do chvíle, než jsem zjistil, že v Linuxu se nedají prezentace stáhnout a promítat offline. To je velké omezení, protože ne na všech konferencích je možnost připojení. Ale princip tohohle nástroje je fantastický a kdyby bylo něco takového offline, bral bych všemi dvaceti. Ono by stačilo, kdyby to umělo vyexportovat tu prezentaci třeba do swf. To už by se pustit dalo.

pepazdepa

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2010, 20:56:25 »

Juro

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #8 kdy: 01. 05. 2010, 21:29:34 »
Powerpoint. Prezentácia priamo v Powerpointe, neskôr zverejnenie slidov v pdf.

Nemôžem predpokladať, že to budem prezentovať na svojom počítači.  Na každej konferencii/stretnutí, kde je vyhradený počítač na prezentáciu, ten Powerpoint je. Mimo neho by som sa mohol spoľahnúť len na nejaký univerzálny formát ako napr. PDF (čo je trošku statické) alebo HTML (to je masochizmus).

A keby som mal robiť prezentáciu napr. pod linuxom... tak sa prepnem na Win a spravím to zas v Powerpointe, nič mu nechýba  ;)

Jenda

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #9 kdy: 02. 05. 2010, 19:25:01 »
Powerpoint. Prezentácia priamo v Powerpointe, neskôr zverejnenie slidov v pdf.

Nemôžem predpokladať, že to budem prezentovať na svojom počítači.  Na každej konferencii/stretnutí, kde je vyhradený počítač na prezentáciu, ten Powerpoint je. Mimo neho by som sa mohol spoľahnúť len na nejaký univerzálny formát ako napr. PDF (čo je trošku statické) alebo HTML (to je masochizmus).

A keby som mal robiť prezentáciu napr. pod linuxom... tak sa prepnem na Win a spravím to zas v Powerpointe, nič mu nechýba  ;)
Když není spokojen s Impressem, tak mu PP asi také moc vyhovovat nebude.

Juhele

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #10 kdy: 11. 05. 2010, 09:09:18 »
Uznávám, že Impress má svoje nedostatky, ale taky jsem nic moc lepšího nenašel a krom toho jsem zjistil, že prezentace ve formátu Opendocument se mi aspoň nemrví (nosím si portable OOo na flash disku), zatímco třeba Powerpoint 2003 byl schopen zprasit některé diakritické znaky v prezentaci z PP 2000, ačkoliv byla dělaná standardními Win fonty, které byly na obou PC.

Pro potřebu Win strojů jsem svého času zkoušel Powerbullet Presenter - už se myslím nevyvíjí, ale uvolnili snad zdrojové kódy - ten uměl docela pěkné prezentace v SWF nebo EXE, ale zase neuměl diakritiku.

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #11 kdy: 28. 05. 2010, 14:10:34 »
mne osobne sa prezentácia v Prezi veľmi páči, avšak pripadá mi to vhodnejšie na také marketingové prezentácie (neviem prečo, je to môj pocit).
Myslím, že dosť v tom chýba napr.taký efekt, ako zobrazenie (objavenie sa) ďalšieho textu/obrázku v nejakom existujúcom slajde. V Prezi to je len o viacerých statických slajdoch (môžu byť urobené veľmi pekne aj s obrázkami, ale stále sú to len statické slajdy), ktoré sa môžu navzájom spájať veľmi efektným spôsobom (to sa mi na Prezi veľmi páči).
Ak by sa v Prezi dali rozpohybovať aj jednotlivé slajdy, bol by podľa mňa bez konkurencie.

nikdo

Re: Jaký software používáte na prezentace?
« Odpověď #12 kdy: 28. 05. 2010, 16:11:10 »
Ještě se dá použít SoftMaker http://www.softmaker.com/english/ . Nevím ale jestli je lepší než impress.