Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec

Ivorne

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #15 kdy: 27. 11. 2011, 18:45:48 »
Mluvíte mi z duše. V jednom kuse se někdo ohání tím, jak je MS Office ultra-profesionální program, že manager prostě na CV apod nemůže používat nějaký OOO a když pak vidím, co z nich leze za paskvily, tak se musím smát.

LaTeX (nebo podobné) je software na nesrovnatelně vyšší úrovni.


Viktor

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #16 kdy: 27. 11. 2011, 21:47:39 »
Uz som tu napisal odpoved, robite, ze ma nevidite, alebo co? Gfig Gfig Gfig !

martin

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #17 kdy: 27. 11. 2011, 22:39:45 »
LaTeX (nebo podobné) je software na nesrovnatelně vyšší úrovni.

Jenže to si tu úroveň musíte "správně" zvolit, aby se ten LaTeX dostal vysoko. Jinými slovy je to o preferencích a ty si technici většinou volí značně emocionálně a nikoli racionálně.

me vakérav

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #18 kdy: 27. 11. 2011, 23:03:00 »
Word: Kontrola gramatiky je v M$ verzi prostě mnohem lepší a formátování dokumentů je kompatidebilní jen částečně, část uživatelů argumentuje tím, že na vzhledů vůbec nezáleží, no já papír od tlačenky nečtu s stejně jako špatně naformátované dokumenty na mě důvěryhodně nepůsobí www stránky, které mají poškozené formátování.
Excel: Problém s makry, místy jiné chování, špatné formátování a tak dále.
Za dvě hodiny bych dokázal napsat slušný elaborát, proč ne OO.

Ta nekompatibilita je ale oboustranná. Já dneska prakticky už nekomunikuju s nikým, kdo by ještě používal MS Office, všichni maj OO/LO, takže má potíže s kompatibilitou spíš MS Office.

A jinak na životopis jsem používal PDF. Jednou se mi ale skutečně stalo, že mě požádali o formát DOC, na to jsem jim řekl, že jsem to generoval z LaTeXu, ale když se ta slečna tvářil nešťastně (z personálky), tak jsem jí řekl, že jí ho teda zkopíruju do DOCu, ale nebude to tak pěkné :-) Nicméně lameřina.

Xjmeno363lkmkd

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #19 kdy: 27. 11. 2011, 23:22:59 »
Problém je v tom, že TY si neuvědomuješ, že problém máš TY. 99% světa jede v docu alias word a přijde nějaký prudič (notabene, který škemrá o místo) a neumí to  ani pořádně poslat v docu


už si kurwa uvědom, že škodíš jen sám sobě


to je jako kdybys nasa: já ty holky vytrestám, nebudu si jich schválně všímat....vytrestáš akorát sám sebe...


PS: OO/LO v poslední době stejně začal brutálně ujíždět vlak - takže je to pasé.... a když v OO 3. přestalo fungovat číslování vzorců a anglická gramatika, tak už není o čem mluvit! Srač.ka srá.č....


KapitánRUM

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #20 kdy: 27. 11. 2011, 23:29:32 »
TEĎ JSEM PŘIŠEL NA SUPER ROZŠÍŘENÍ

Jmenuje se to Gfig!
A je to na kreslení základních grafických tvarů.
http://ze.phyr.us/cs/gimp-05-blesk

Škoda že na Root už nechodí Viktor.....
 

me vakérav

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #21 kdy: 28. 11. 2011, 00:27:12 »
Problém je v tom, že TY si neuvědomuješ, že problém máš TY. 99% světa jede v docu alias word a přijde nějaký prudič (notabene, který škemrá o místo) a neumí to  ani pořádně poslat v docu

To je právě otázka. V mém okolí všichni používají OO/LO (bez ohledu na to, jak mu podle vás ujíždí vlak). Já nemám žádný problém s rozbitým formátováním, nekompatibilitou, nefungujícími tabulkami, rozjetým fontem. Mně jde v LO všechno. Naopak mají problémy lidi s MS Office, stěžují si jen oni, protože nejsou kompatibilní se zbytkem světa. A teď babo raď, kde je problém. Na rozdíl od jiných balíků se MS Office ani moc nesnaží o kompatibilitu s ostatními balíky, takže kromě technického problému je toto i problém obchodní.

A poslat životopis v DOCu? Ano, u nějakého obchodníka nebo sekretářky bych neřekl ani popel, ale…

hm

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #22 kdy: 28. 11. 2011, 10:43:36 »
RUMe, nepruď!  ;)
Už jsi někdy dělal s Fotokrámem? To je děs! Zlatej GIMP. A nevím, co ti připadá složitého na označení čtvercové oblasti. Možná to v tom PS jde jedním klikem na nějakou ikonku, ale pak si nedovedu představit, jak určuješ pozici, velikost a barvu výsledného čtverce.
Jo a jestli máš problémy s formátem životopisu, pošli ho v HTML. Já to tak dělal a nikdy nebyl problém. Nebo ty se snad hlásíš na místo firemního básníka s květnatou mluvou a textem plným krásných myšlenkových kudrlinek nevyjádřitelných obvyklým textem?  ;D

Mr. Jarda

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #23 kdy: 28. 11. 2011, 11:55:31 »
Chtělo by to zásah admina, na jeden dotaz připadají 3 rozumné odpovědi a 20 offtopic hlášek s píčovinama.

A nyní, použiji pár kouzelných slov, které rychle přivolají admina a napraví diskuzi:

Píča, píča, kurva, čurák, mrdka, čurák, píča... píča, jebat cecky, hajzl vole, píča, mrdka vole, kozy posraný, kozy pochcaný vole, rozmrdaná kunda, rozmrdaná píča, vyjebanej čůrák, vyjebaná zadek, posranej dekl vod hajzlu, posranej splachovač vod hajzlu, zamrdaná klika vod kópelky jo? kunda, píča, píča, mrdat, mrdat, píča, píča, kunda, vyjebanej čurák …chleba namazanej hovnem, chleba namazanej syflem, zasyflený cecky, píča, kunda, mrdat. PÍČA, PÍČA, PÍČA !!!!

#

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #24 kdy: 28. 11. 2011, 13:30:36 »
chlapce, toto je root.cz, tady neni admin od toho, aby neco resil :)

ps - maximalne tak smazne tvuj prispevek, az se za tri dny ukaze

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #25 kdy: 28. 11. 2011, 14:15:38 »
Jako srovnávat Gimp s Photoshopem je jako srovnávat trabant bez motoru s Audi A6...
Gimp je totálně nepoužitelný sr*č pokud jde o správu barev, pokročilou editaci, štětce, vrtsvy atd. atd. Udělat v něm ořez obrázku a upravit červené oči a uložit, aby se nerozhodil profil tak to je umění a práce na ...
Je pravda že Photoshop je už na některé věci moc, ale zvládne i základní věci což se o Gimpu, Inkscapu a podobných softech říct nedá...

Nechci vyvolávat flame, ale někdy by neuškodilo, kdyby lidi kolem oss co dělaj desktop aplikace prostě udělali něco co má par funkcí, které jsou dokonalé než milión pozlátek, které jsou na...




.

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #26 kdy: 28. 11. 2011, 14:54:29 »
Tak nejezdi trabantem, když potřebuješ A6. A nikam nic nepiš, trotle.

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #27 kdy: 28. 11. 2011, 16:24:03 »
Tak nejezdi trabantem, když potřebuješ A6. A nikam nic nepiš, trotle.
WTF?

Pro tvoji informaci problém není, že photoshop je A6, ale to že Gimp a spol umí milión věcí, ale chybí mu fundamentální základní věci nebo se to ovládá na ... a díky tomu se v metafoře nikam nedostaneš...
Pokud se tě tohle dotklo tak sorry... :o

KapitánRUM

Re: Jak v GIMPu udělat černý obdélník/čtverec
« Odpověď #28 kdy: 28. 11. 2011, 17:32:26 »
+1