PIR čidlo na IP-kameru

PIR čidlo na IP-kameru
« kdy: 24. 10. 2011, 14:29:07 »
Ahoj, potřeboval bych poradit s připojením PIR čidla k IP-kamerce. Mám TP-Link TL-SC3171G. S motion detekcí to vážně nejde - některé dny mi přijde třeba 200 falešných alarmů, ale naopak někdy projdu a alarm žádný. Navíc moc vyhrávat s nastavením taky nejde - potřebuje ActiveX (ve woknech) a ty nemám (a nechci).

Nikde sem nenašel návody jaké čidlo a jak zapojit. Tuším, že to pravé bude asi PIR s výstupem relé. - Našel jsem http://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/pohybova-cidla-od-109/zabezpecovaci/zabezpecovaci-pir-cidlo-pohybu-hutermann-sec1

A jestli dobře tuším, půjdou z něj dva drátky...

Na kamerce jsou pro to vstupy - viz obrázek - DI+, DI-, COM, NO

Nevíte jak zapojit? Resp., PIR je správné? (Mám ho kupovat?) Máte s tím zkušenosti?


TomK

Re: PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2011, 15:29:21 »
Pokdu je zapojeni standardni, tak by opravdu melo stacit pripojit vystup rele z PID detektoru na kontaktu DI+ a DI-, jejich spojeni zapina "Alarm", cili kamera provede definovanou akci.
Zdroj:
Kód: [Vybrat]
ftp://ftp.dlink.com/Multimedia/dcs3415/Manuals/dcs3415_manual_100.pdf , strana 86.
Nutno overit v manualu k Vasi kamere.

Re: PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2011, 16:35:25 »
Děkuju.
V manuálech mého TP-Linku jsem právě nic nenašel. O možnosti zapojení externích čidel se píše akorát v popisu fcí na začátku, bližší popis jim tam ale chybí. Tohle by asi mohlo být stejné, zkusím to tedy koupit, a pak takhle zapojit.

Re: PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2011, 09:14:53 »
zkusím to tedy koupit, a pak takhle zapojit.
Pokud se nemýlím, tak PIR čidla (či třeba magnety do dveří) pouze sepnutím relátek propojí kabely, nic více.

Takže jestli to chcete jen vyzkoušet, stačí propojit kablíkem ty vstupy na kamerce a koukat, zda kamerka dělá, co má.

Mohl bych to vyzkoušet, ale asi až o víkendu...

Re: PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2011, 23:08:59 »
Jj., přesně tak si to představuju. Z toho sem vycházel při hledání vhodného PIR. Hlavně jsem chtěl zjistit, které zapojení těch 4 kontaktů je to správné, abych kamerku neodpálil. Z toho, co píše TomK, to tedy "risknu" podle návodu dlinku - předpokládám, že pokud je značení stejné, bude to také tak..


KapitánRUM

Re: PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2011, 23:30:39 »
Kontakty na chvilku propojte kusem drátu, odpálit by se nic nemělo, pár kamer jsem už nasadil a nikdy s tím žádný problém nebyl. Dokonce jsem zapojoval i čidla paralelně na jeden vstup (magnet/pohybové). Jen se podívejte do dokumentace, mohl by tam být vstup i výstup, vstup od čidel a výstup třeba na provedení akce.

Jiřina

Re:PIR čidlo na IP-kameru
« Odpověď #6 kdy: 18. 12. 2011, 23:05:57 »
Ahoj! Tak jsem také řešil připojení PIR čidla na tuto kameru (TP-3171G) . Po opravdu usilovném hledání na internetu jsem nikde nenašel, jaký signál se má na vstupy DI+ a DI- přivést a ani jsem nikde nenašel vnitřní zapojení tohoto portu. To, na co zde byl odkaz, byl na jiný typ kamery a u této je to jinak. V žádném případě nestačí připojit pouhý kontakt na tyto porty, ale MUSÍ být přivedeno externí napětí! Uvnitř je zřejmě pouze optočlen. Protože neznám vnitřní zapojení, jak jsem již psal, pro jistotu jsem vstup připojil přes odpor 1kOhm z 12V - funguje spolehlivě.
Pro laiky - z vašeho napájení pro PIR čidlo 12V vezměte pól plus, na něj připojte jeden vývod rezistoru 1kOhm, druhý vývod rezistoru přiveďte na  jeden pól kontaktu PIR čidla, a druhý kontakt z PIR čidla veďte do kamery na port "DI+" . Druhý port "DI-" propojte s napájením 12V pól mínus.   
Zkusím ještě schema:
[+12V] ------[1k]-------[kontakt pir]---------[DI+]
[-12V] --------------------------------------[DI-]
V nastavení v kameře pak nastavte "Trigger condition" podle typu kontaktu v čidle (NO nebo NC) má-li se vyhlásit alarm při sepnutí kontaktu (NO - nastavte "HIGH") a nebo se má vyhlásit alarm při rozpojení kontaktu (kontakt NC - nastavte "LOW").

Mnoho zdaru!

Jiřina.