Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)

Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)
« kdy: 22. 11. 2011, 01:31:49 »
Zdravim vas pani,
mam na vas mensiu prosbu, resp. chcel by som sa poradit.
Mam rozbehany postovy server na FBSD systeme s dovecot a info o useroch a mailboxoch v databaze ale to asi nie je az take podstatne.
Potreboval by som proste sledovat konkretnu emailovu schranku, cize nastavit preposielanie vsetkych prichadzajucich a odchadzajucich emailov na inu emailovu schranku. Idealne by bolo keby sa tieto emaily ukladali do nejakej databazy v ktorej by som potom mohol vyhladavat. Riesim otazku akejsi podatelne (evidencie emailov na zaklade predmetu, pripadne nejakeho cisla). Najdolezitejsie je ale to, aby nebolo mozne tieto spravy (resp. zaznamy o prijati alebo odoslani spravy odstranit). Napada vas akym sposobom by som to mohol zrealizovat ?

Dufam, ze som to nenapisal velmi nezrozumitelne. Vdaka


Re: Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)
« Odpověď #1 kdy: 22. 11. 2011, 07:45:42 »
Zkus se podívat na procmail - neco je treba na http://www.panix.com/~elflord/unix/procmail.html, nebo v manuálových stránkách.
Je to docela účinný nástroj.

Re: Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)
« Odpověď #2 kdy: 22. 11. 2011, 23:44:14 »

Re: Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2011, 23:12:02 »
Vdaka ale nie, nehladal som recipient_bcc_maps pretoze tam by som musel zadefinovat adresy na ktore by sa email posielal a ja vlastne tieto adresy nepoznam. Nechcem zase ale nastavit aby sa vsetky emaily odoslane cez postovy server kopirovali na nejaku schranku.
Skor hladam sposob akym docielit sledovanie posty (prijatej aj odoslanej) na konkretnej emailovej schranke a zapisanie tychto celych sprav bud do konkretneho suboru na serveri alebo do nejakej databazy. Nemam teda napad ako nieco take zrealizovat.
Nejakym sposobom predsa musi riesit velky ISP pripadne sledovanie schranky z dovodu ze ho o to poziada nejaky urad pri podozreni na trestnu cinnost.

Re: Sledovanie mailboxu na serveri (Postfix)
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2011, 09:34:28 »
Ahoj,

asi sme sa nepochopili :)

tie direktívy (sender_bcc_maps a recipient_bcc_maps) sa definujú napr. takto:

sender_bcc_maps = hash:/etc/postfix/bcc_maps
recipient_bcc_maps = hash:/etc/postfix/bcc_maps

pričom /etc/postfix/bcc_maps obsahuje:

support@domain.net   bigbrother@domain.net

To znamená, že všetka pošta, ktorej odosielateľ je support@domain.net a príjemca ktokoľvek, prepošle aj na bigbrother@domain.net (sender_bcc_maps). Lenže to je len polovica toho čo chceš. Takže recipient_bcc_maps zabezpečí, že všetka pošta, ktorej príjemcom je support@domain.net a odosielateľ ktokoľvek prepošle na bigbrother@domain.net.

Samozrejme po úprave / vytvorení bcc_maps treba na ňom spustiť postmap (postmap hash:/etc/postfix/bcc_maps).