Kohana nebo CodeIgniter?

Dibti

Kohana nebo CodeIgniter?
« kdy: 30. 12. 2010, 22:01:59 »
Zdravím, tak jsem vyzkoušel oba frameworky a nemůžu se rozhodnout, kterému se naplno věnovat. Jaký z těch dvou používáte a proč? U každého se mi líbilo něco, nejvíc bych u CI vyzdvihl množství tutoriálů a jednoduchost, u Kohany zase některé věci intuitivnější, na druhou stranu mi vadí rychlejší komunitní vývoj (aplikace napsaná ve verzi x nepoběží v novější verzi). U CI mi chybí některé helpery a knihovny, především pak ORM a auth třída. Díky za Vaše názory a zkušenosti. 


Re: Kohana nebo CodeIgniter?
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2010, 23:48:22 »
Doporučuju si v CI zkusit práci s formuláři mimo to, co se probírá v tutoriálech, např.
  • víc formulářů na stránce
  • formulář s metodou GET
A pak si přečíst pár článků na téma "singleton je zlo". Každá knihovna v CI je hnusný singleton.

CI jsem zkusil a dávám od něj ruce pryč. Nelíbí se mi. Budí chuť rozmlátit klávesnici i u některých věcí, které jsou v čistém PHP v pohodě. S Kohanou srovnávat nemůžu (znám ji jenom z doslechu, že je dobrá). Jako framework, kterým bych se měl naplno zabývat, bych si určitě vybral něco jiného než CI. Pokud by Kohana nevyhovovala, zkusil bych ještě Nette. Díval jsem se např. jak je v Nette řešená práce s formuláři - kvalitně a jednoduše, CI je proti tomu směšný bazmek.

Měl by se tady k tomu vyjádřit někdo, kdo tomu opravdu rozumí. Já jenom varuju před CI, podle mě ten framework stojí za prd.

Dibti

Re: Kohana nebo CodeIgniter?
« Odpověď #2 kdy: 31. 12. 2010, 07:47:04 »
No, v Nette jsou opravdu nektere veci krasne resene - formulare, mail, ladenka, atd. Jenze mi tam chybi pribalene ORM, nejake ficury (kt. maji teprve vyjit a nikdo nevi kdy), kvalitni tutorialy+screencasty, aktualni komponenty/moduly, atd. Navic mi to prijde jako framework pro ty, co uz s necim podobnym nekdy pracovali.