Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #30 kdy: 12. 04. 2010, 15:16:10 »
- splash screen pri boote sa zobrazi snad po 15s na chvilocku a ma malu farebnu hlbku (podobne ako na win95 ked sa pouzilo 16farieb, na obrazkoch na nete je ten splash v poriadku, asi len u mna nejaka haluz - spozoroval to este niekto?)

To je "vina" binárních ovladačů nvidie, které nepodporují KMS a ten "obrázek" se tak musí vykreslovat framebufferem.


rob

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #31 kdy: 12. 04. 2010, 17:00:32 »
Lucid pouzivam uz alfy a az dnes pri updatu jadra ( 2.6.32-20 ) jsem poprve zaznamenal vetsi problem (nenabootoval sem :) udev kompletne ignoroval muj hd). Jinak sem spokojen .. dalsi krok sparvnym smerem :)

TomAtom

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #32 kdy: 13. 04. 2010, 00:50:33 »
Lucid pouzivam uz alfy a az dnes pri updatu jadra ( 2.6.32-20 ) jsem poprve zaznamenal vetsi problem (nenabootoval sem :) udev kompletne ignoroval muj hd). Jinak sem spokojen .. dalsi krok sparvnym smerem :)
jo tak já dopadl uplně stejně :-)

misisko

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #33 kdy: 13. 04. 2010, 09:26:53 »
Diky za tip. Takze pockat na dalsiu aktualizaciu jadra :))

levicek

Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #34 kdy: 13. 04. 2010, 09:37:22 »
To já mám zatím dobré zkušenosti. Nainstaloval jsem si ubuntu 10.04 beta 1 64-bit, ze začátku mi občas spadla nějaká ta aplikace, ale každým updatem je to lepší. Myslím že až bude final, tak to bude dost dobrý uživatelsky přívětivý systém :) akorát mě sere ta klíčenka, to je hnus, nejde to nějak změnit??? když se přihlásím do svého účtu, tak je nesmysl tam ještě zadávat další hesla... >:( >:( jinak používám na starém notesu debian lenny


Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #35 kdy: 15. 04. 2010, 00:24:25 »
To já mám zatím dobré zkušenosti. Nainstaloval jsem si ubuntu 10.04 beta 1 64-bit, ze začátku mi občas spadla nějaká ta aplikace, ale každým updatem je to lepší. Myslím že až bude final, tak to bude dost dobrý uživatelsky přívětivý systém :) akorát mě sere ta klíčenka, to je hnus, nejde to nějak změnit??? když se přihlásím do svého účtu, tak je nesmysl tam ještě zadávat další hesla... >:( >:( jinak používám na starém notesu debian lenny

Najdeš to tady: http://wiki.ubuntu.cz/Kl%C3%AD%C4%8Denka

kdyba jsi ještě cokoli potřeboval, napiš mi na stránce http://linuxlex.tym.cz pokusím se ti poradid, ale myslím, že 10.04 je skvěle ovladatelná a tak ani radu potřebovat nebudeš ;)

Jirka

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #36 kdy: 14. 05. 2010, 21:35:56 »
Tak jsem před 3 dny udělal upgrade z 9.10 na Lucid Lynx. Od verze 9.10 už používám jen linux, dual-boot jsem zrušil. S 9.10 byla relativní spokojenost, i když mouchy byly, ale kromě suspend to RAM všechno na IBM Thinkpad X40 běželo a Suspend jsem vyřešil zapnutím KMS.

Upgrade na 10.04 byl ale velké zklamání. Po upgrade systém nenabootoval. Po googlování jsem zjistil, že problém byl ve Vitrualboxu, který zaváděl při bootu něco kvůli USB, což už pro 10.04 není potřeba. Naštěstí se mi povedlo odstranit.
Zkouším bootovat znova, opět nic - systém během bootu opět zamrzá. Po neskutečné době náhodou nacházím, že problém je s čipsetem i810. Podle mě spousta lidí stále běží na počítačích s prvním Centrinem (Pentium M) a nechápu, jak můžou vypustit LTS verzi, která s tímto čipsetem nefunguje. Zkouším dle návodu znovu zapnout KMS a systém konečně startuje.
Další zklamání, systém je nestabilní, Firefox nelze spustit, respektive se spustí a pak okno zmizí někam do neznáma, toto se neustále opakuje.
Dávám tedy na rady lidí, že upgrade je nesmysl a chce to čistou intalaci. Zálohuji teda všechna data, nastavení a jdu instalovat.
Po instalaci (s aplikací workaround pro zapnutí KMS) systém vypadá lépe, ale zdání klame. Po instalaci pár programů (oficiální repozitáře plus mimo pouze adobe-flash plugin) systém denně 2x - 3x tuhne tak, že zničeho nic se sekne, totálně zamrzne a konec. Většinou se neuloží žádné nastavení, naposledy když rhytmbox nabídl stažení pluginu pro mp3, při instalaci opět vytuhnul a po restartu bylo rozházené celé nastavení mých panelů, místo 2 virtuálních ploch 4, atd....
Nechápu, proč když chci z panelu odstranit ikonu obálky (messaging), vezme sebou i ikonu pro nastavení hlasitosti a samotnou ji tam nemůžu dostat.
Možná mám smůlu s konkrétním počítačem, ale u LTS verze jsem čekal větší vyladěnost. Když už mám všechny data zazálohovaný, jdu zkusit PCLinuxOS a Archlinux. Nejpravděpodobněji ale zvážím návrat k 9.10, kde nebyl jediný problém a systém bez restartu běžel většinou 14 dní, jen Suspend to RAM a vše ok bez zaškobrtnutí.

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #37 kdy: 18. 05. 2010, 08:35:58 »
Tak mám za sebou také upgrade na 10.04...a bohužel, příliž chválit nemohu.
1) Úplně to rozhodilo ovladače na VGA (nvidia, takže jsem se ani moc nedivil)
2) Po strartu se nešlo přihlásit jinak než přes klávesnici na obrazovce (po přihlášení už klávesnice šla)
3) Během večera už systém dvakrát spadnul a celkově působí dost nedodělaně

...jestli to takhle bude dál, tak další "verze" bude zpět k Debianu, kde /kdysi/ všechno jakž takž šlapalo

Fantomas

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #38 kdy: 18. 05. 2010, 08:54:15 »
Velice zdarile distro, rozhodne se ubira spravnym smerem. Samozrejme jsem udelal cistou instalaci, upgrade je pouze pro sebevrahy :-), vypekl mne jiz v 6.xx verzich a od te doby jej nedelam. Nastesti v linu dat data bokem, udelat instalaci a pak vratit vse zpatky plus doinstalace aplikaci je prace na par hodin.

ZAJDAN

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #39 kdy: 21. 05. 2010, 11:09:31 »


Najdeš to tady: http://wiki.ubuntu.cz/Kl%C3%AD%C4%8Denka

kdyba jsi ještě cokoli potřeboval, napiš mi na stránce http://linuxlex.tym.cz pokusím se ti poradid, ale myslím, že 10.04 je skvěle ovladatelná a tak ani radu potřebovat nebudeš ;)
[/quote]
ted trosku mimo téma...víte co mě na Vás s prominutím sere...píšete tady na rootu a odkazujete lidi na jinej web....trosku to smrdí jako když zaměstnanec přetahuje firmě zákazníky, ale spíš než to!...minimálně já nemám náladu lítat z jednoho webu na druhej...proč to prostě nenapíšete sem?....vždycky mě dostává když s někým kecám na icq a on mě začne tahat na facebook...to mě nervy pracujou :_úúú

Fantomas

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #40 kdy: 21. 05. 2010, 14:25:57 »
To zajada: Jakoze te sere, kdyz nekdo misto sahodlouheho vysvetlovani vlozi link na wiki konkretni distribuce? Na to zeptej sefredaktora, co si tom mysli.

ZAJDAN

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #41 kdy: 21. 05. 2010, 18:06:22 »
ja ale nemluvil o wiki, ale o tom jeho webu...samozrejme mě těší, že vzniká víc podobných webu, ale nelíbí se mi aby někdo z jednoho webu odkazoval lidi na druhej kde se ten problém neřeší, ale pouze se chce aby se řešil tam.

Odpoveď

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #42 kdy: 26. 05. 2010, 15:48:40 »
Ja som sa rozhodol z Fedory 12 prestúpiť na toto Ubuntu 10.04 , predtým som frčal na Ubuntu Netbook Remix ale stotou 10.04 som veľmi spokojný zatial :)

tomk70

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #43 kdy: 21. 07. 2010, 17:01:21 »
Dal jsem zpet 9.10 z duvodu ze 10.04 mi neprobudi uspany nb. 9.10 a tim problemy nema.

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.04 Lucid Lynx
« Odpověď #44 kdy: 21. 07. 2010, 23:28:44 »
maximalna spokojnost.. 10.04 facha ako hodinky (vazne :) )