Zkušenosti s offline překladačem Enence

Zkušenosti s offline překladačem Enence
« kdy: 27. 06. 2025, 20:56:57 »
Zdravím,

Máte někdo zkušenosti - používáte Offline překladač Enence ? Na youtube jsou na to hodně reklamy - přenosný překladač, který umí překládat mluvenou řeč mezi desítkami jazyků. Jedná se o okamžitý překlad, a navíc Enence nepotřeuje pro svůj provoz ani internet ani mobilní síť, jen nabitou baterku (ani moc nežere).

Jestli je tam i Čeština nevím, Angličtina je tam určitě a Anglicky umím. Má cenu si něco takového kupovat ? Protože Enence funguje na základě AI, v dalších letech se bude zdokonalovat.


dr_ak

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2025, 23:45:16 »
Já zkušenosti nemám, ale během minutky lze dohledat, že to jsou podvodníci a nemá smysl to kupovat, více např tu a tu.

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2025, 16:58:41 »
dr_ak
Díky za info. Tušil jsem to, ale ještě než tady postnu svůj názor, zeptám se na názory ostatních. Píšou tam, že ke svému provozu nepotřebuje ani internet, ani mobilní síť, což je evidentně lež. A navíc, že prý baterka vydrží déle než na mobilu, taky lež. Píšou, že se jedná o samostatné zařízení, které překládá. To není pravda. Ne jen podle insmart.cz je nutné zařízení připojit ke smartphonu a od tud Enence sosá energii, připojení k internetu i výsledky překladu.

Takže tedy místo samostatného překladače se jedná o reproduktor s mikrofonem a připojením přes BlueToth. A chtějí za to 7000 Kč, po slevě 2000 Kč. Ani těch 2000 Kč to hodnotu nemá. A ještě místo jednoho jich pošlou více, a chtěj to zaplatit. Nejlepší dobirku nevzít.

Překlad textu a nebo dokonce hlasu, to je výpočetně hodně náročná věc. Co se týče procesoru, tak to by snad už dneska i mobilní procesor utáhl (aspoň text), ale podle všeho je potřeba skladovat velké množství dat v databázi, jako vzorky. Skladovací i výpočetní kapacitu chytrá krabička prostě nemá, připojuje se na cloud přes telefon.

Kvalita překladu a kvalita zvuku bude taky jiná než v reklamě, ale to už je jedno, neboť celé je to nelegální lživá reklama se vším všudy, plná úmyslných lží a podvodů. Na youtube a podle všeho i na dalších sociálních sítích se reklama na Enenci objevuje často. Stejně tak jako na pasivní příjem 1000 Eur denně a další podvody. Úmyslný podvod a lživá reklama, youtube a další s tím nic nedělají. Hlavně že bez důvodu a vysvětlení blokují a mažou uživatele.

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2025, 21:18:38 »
To je jak s tou laserovou svářečkou, která je ve skutečnosti pájka a automatickým pouvem cinu.

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #4 kdy: 28. 06. 2025, 22:16:11 »
TechnikTom

Laserová svářečka - tu reklamu také znám (Reklama = opětovný klam), na youtube jsem párkrát zahlídl. Youtube všechno už jede pravděpodobně přes booty a AI, vč. cenzury obsahu. Výsledek je šikanvání a banování uživatelů, kteří se neprovinili (AI jen něco vyhodnotila). Zato podvodné reklamy rostou jak houby po dešti, nejspíše vydělávají dobře. Podvodnými reklamami se to tam hemží. Stejně u Instagramu, Facebooku a pod.



Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #6 kdy: 30. 06. 2025, 10:27:15 »
Třeba nám brzy AI pomůže identifikovat i takovéto nesmysly. Jako vždy, podvodníci jsou o krok napřed, ale hlupák je často pozadu o mnohem více.

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #7 kdy: 03. 07. 2025, 15:46:55 »
Třeba nám brzy AI pomůže identifikovat i takovéto nesmysly. Jako vždy, podvodníci jsou o krok napřed, ale hlupák je často pozadu o mnohem více.
Zrovna tohle není dobré outsourcovat a je lepší se spolehnout A) na adblock a B) vlastní úsudek (tedy to co není odfiltrováno)

Re:Zkušenosti s offline překladačem Enence
« Odpověď #8 kdy: 03. 07. 2025, 16:10:16 »
Náhodou, já se těším na plugin do prohlížeče, který využije NPU v počítači a bude sloužit jako AI adblock, takže odfiltruje jakkoli skrytou reklamu, protože to prostě pozná každou reklamu. Včetně takových těch advertoriálů a podobných svinstev.
No, ale asi budu ještě chvilku snít, no.