Připojení k internetu od Magio T-Com?

Připojení k internetu od Magio T-Com?
« kdy: 30. 09. 2011, 21:42:27 »
priatelia linuxáci,
mám problém so spojazdnením internetu Magio od T-Com-u. Na zákazníckej linke mi vedeli poradiť len pre OS Windows a internetový prehliadač Explorer. Bolo potrebné spusiť IE a tu vytvoriť novú konekciu (viď obrázok krok 1.), vybrať "Broadband (PPoE)" (viď obrázok krok 2.), zadať názov účtu a heslo (ktoré poslal T-Com v zmluve) (krok 3.). No a potom po spustení PC (s OS Win7) sa mi na začiatku automaticky spúšťa "Dialup connection" (viď obrázok krok 4.) kde doplním k prednastavenému účtu heslo a pokračujem cez [Connect] (krok 5.), no a nadviaže sa spojenie s Magio internetom. Idem z notebooku (s OS Win7) cez WiFi na router (kde je tento účet/heslo nastavené tiež) a z neho už potom drátom do internetu.
Problém mám ale na inom notebooku, kde mám Linux (Ubuntu 10.04). Tu mám len "Firefox" a tam žiadne takéto nastavenie neviem nájsť. S týmto notebook-om sa pripojím cez WiFi na (ten istý) router (connection established, signal 100%), ale na internet sa neviem dostať (nenačíta žiadnu stránku).
Čo a kde mám urobiť v Linuxe aby som takúto (vyzerá to, že potrebnú konekciu) vytvoril?
« Poslední změna: 03. 10. 2011, 17:19:01 od Petr Krčmář »


Re: Ako vytvoriť konekcie pre internet od Magio T-Com?
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2011, 22:25:50 »
Neviem co si dostal za wifirouter, ale normalne vytvara PPPoE spojenie ten router, nie az klientsky pocitac, cize meno a heslo by si mal nastavit do routra. To uz je par rokov co sa davali USBckove modemy, pri ktorych bolo nutne vytvarat PPPoE spojenie z pocitaca ....

Re: Ako vytvoriť konekcie pre internet od Magio T-Com?
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2011, 22:56:25 »
Neviem co si dostal za wifirouter, ale normalne vytvara PPPoE spojenie ten router, nie az klientsky pocitac, cize meno a heslo by si mal nastavit do routra. To uz je par rokov co sa davali USBckove modemy, pri ktorych bolo nutne vytvarat PPPoE spojenie z pocitaca ....
v nastavení routra som toto meno/heslo nastavoval a funguje to (=cez ten istý router a pripojenie mi to fachčí s iným notebookom, kde mám tú Win7, kde som to nastavil tak ako mi poradili v call-centre T-Comu). Problém je s druhým notebook-om (s Ubuntu), ten sa cez WiFi konektuje na router ale žiadna stránka z netu sa nenačíta.