Propojení satelitního přijímače s PC

Propojení satelitního přijímače s PC
« kdy: 20. 09. 2011, 20:30:25 »
Koupil jsem satelit dremsky npx256HD a jde mu nasdílet HD . Mám ho propojen z routrem a na něm pc , v něm 2 disky a chtěl bych mu nasdílet d:\film
Bez problému satelit pingnu ,telnet ve WinXP spustím. Ale neznám přesný příkaz.Našel jsem jen tohle a netuším jak to upravit kromě ip adresy

mount -t cifs \\\\192.168.1.xxx\\video -o username=admin,password=admin /tmp/O:/
« Poslední změna: 20. 09. 2011, 21:01:01 od Petr Krčmář »


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Propojení satelitního přijímače s PC
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2011, 21:12:09 »
No, za tou IP adresou tvého počítače (který musí být z toho satelitního tuneru dostupný ) je název sdílené složky - pokud tedy zapneš sdílení pro adresář film, dáte tam "\\film". Za parametrem -o následuje username=prihlasovaci-jmeno,password=heslo-ke-jmenu - tady je třeba zadat účet z windows, který má právo zápisu do daného adresáře a má heslo. Vyhnul bych se diakritice, mezerám a podobně.

Možná bude nejjednodušší použití účtu administrátora (pokud máš XP profi - home mají administrátora nějak částečně blokovaného, nevím jak funguje pro síť). No a na konci je cesta, do které se připojí ten sdílený adresář v rámci systému tuneru - tj kde bude ukládat/číst filmy (nevím co všechno umí, nekoukal jsem se na něj).

Re: Propojení satelitního přijímače s PC
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2011, 21:55:11 »
Díky za info , telnet není moje parketa a linux znám z pendolína :) , Zítra zkusím dnes už nemohu.