Byli jste někdo na KB Tech Meet?

Jose D

  • *****
  • 881
    • Zobrazit profil
Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« kdy: 02. 06. 2024, 20:17:26 »
snad skrze Linkedin na mě vyskočil meetup(?) TechMeet [1] pořádaný KB a výhledově tam mají téma, které je mi blízké.

Byl jste tam někdo už a jak to na vás působilo?

Dá se tam ochytřit nebo mám čekat spíš nalejvárnu jak je dobrý pracovat pro kb, a tedy tam vlastně radši nechodit?

[1] https://techmeet.kb.cz/


Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2024, 21:20:57 »
Příde mi to jako firemní podcasty tj. trapné

Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2024, 23:23:38 »
Příjde mi to jako pokus o nábor lopat.
Todle na mě vyskočilo po kliku na jdeme na to:
Pro účely výběrového řízení na předmětnou pracovní pozici budou Komerční banka, a.s., se sídlem: Praha 1....
A chce to krenenšls.. + souhlas se zasilanim pracovnich nabidek.
Gréta je nejlepší.

Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2024, 23:25:08 »
Zda to pro vás má cenu, záleží jak daleko sám jste a o co vám jde. Bral bych to jako okénko do KB. Dá se tam ochytřit, o co se v daném tématu snaží KB korporát (v poněkud idealizované podobě). Je to pochopitelně i součástí náborových a PR aktivit KB. Lidi, co to vedou, jsou docela schopní, ale nečekejte akademický přístup k věci. Pokud vás zajímá současně ta korporátní i technická část (anebo pokud dokonce koketujete s možností pro KB nebo srovnatelný korporát pracovat), tak může být užitečné tam jít.

Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #4 kdy: 04. 06. 2024, 00:41:20 »
Přednáší ti to tam lidi z praxe, který se s danou věcí setkali a dělali jí, patří to mezi ty lepší talky na našem trhu. Platí se to z náborových aktivit, ale žádnou HR tam nečekej, nikdo tě nebude nikam nutit. Náhodou se před pár lety udělala jednorázově podobná akce, mělo to ohlas, tak to pořádají znovu, zároveň to zapadá do jejich nové image.


Jose D

  • *****
  • 881
    • Zobrazit profil
Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #5 kdy: 04. 06. 2024, 09:07:20 »
patří to mezi ty lepší talky na našem trhu

ok, dík za vstup, zajdu tam, a pak tady případně poreferuju, když bude o čem.

Jose D

  • *****
  • 881
    • Zobrazit profil
Re:Byli jste někdo na KB Tech Meet?
« Odpověď #6 kdy: 11. 06. 2024, 15:11:06 »
byl jsem tam.

Ne moc technické, ukázali jak vypadá jejich flow zpracování telemetrie, kolegyně pohovořila o konceptu observability zaměřené na business procesy, některé věcí byly industry-specific (např. návaznost na regulátora trhu) , nikoliv však nezajímavých.

Nevím jestli to bylo záměrné, ale bylo tam dost takové manažerštiny, předpokládám recyklace materiálu vzniknutého kvůli prosazení současného, v posledních letech nasazovaného řešení. Ale chápu, korporát.

To co výše napsal @Ondrej Nemecek, okénko do KB, sedí.