Windows 8 - nová "Vista 2"

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #45 kdy: 08. 01. 2013, 12:42:59 »
Je to horší, než Gnome 3 nebo Unity?

Gnome 3 mi osobně přijde oproti Unity zlaté. A než Metro, tak stokrát raději Unity i s celým Ubuntu. Asi tak :)   


JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #46 kdy: 08. 01. 2013, 12:54:33 »
a to jako do toho metra musite lezt? ja to mel chvilku ve virtualu a pouzivany programy jsem nasvihal dolu na hlavni listu a uz ani ve win7 nabidku start nijak nepouzivam(mozna 1x mesicne?)

(sam sice prechazim postupnme na unity v ubuntu, ale jen troll si stezuje na nektery z tech prostredi jako uplne nepouzitelny)

jestli mas monitor sirky 10 000 pixelu, nebo pouzivas 3 programy, pak ano, muzes to tak resit. pokud pouzivas mnoho aplikaci a nebo mas bezny monitor, pak se nabidka start v podobe (principu) v jakem jsme ji do win8 znali, docela hodi.

ve win8 sem si chvili klikal a ta hybridnost me hodne stvala a stvalo me prave to, ze to nema nejakou rozumnou podobu nabidky start. to povazuju za nejvetsi zlo toho celeho napadu. proti metru samotnemu nemam zatim nic, ale zaroven si myslim, ze na bezne pracovni pc je to proste na nic. ze bych jako pracoval s textem, grafikou, vyvojovym prostredim pomoci prstu? no mozna jo, kdyz bude text na 19 monitoru mit 80 znaku na radek a 25 radku... :-)

Atrament

Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #47 kdy: 08. 01. 2013, 12:59:02 »
Citace
Nová nabídka Start ve Windows 8, vůbec celé Metro je průšvih desetiletí. Na mém PC mám nainstalováno kvůli práci běžně asi tak 40 aplikací, ve Windows XP toho byly ve Start menu dva sloupce, ve Windows 7 je ve Start Menu tam posuvník, ve Windows 8 jsou ovšem pitomé dlaždice a prodírat se tím je tak otřesný maras, že je to hned na první pohled zcela a naprosto nepoužitelné. Navíc se musí jezdit myší kamsi do rohu a trefovat se do neviditelného čtverečku 4x4 px, autoři skutečně nemohli být při smyslech.
Jak si ty dlaždice v nabídce Start nastavíš, tak tak taky budou, když si tam uděláš nějaký maras, budeš tam mít maras, já jsem si tam přehledně seskupil to co používám a jsem s tím plně spokojený - je to přehledné a účelné. Myší se samozřejmě netrefuješ do žádného čtverečku 4x4px, prostě najedeš myší do rohu a klikneš, to zvládnu i poslepu, líp to udělat nemohli, kromě toho tu nabídku můžeš otevřít i tlačitkem Win.
Citace
Je to horší, než Gnome 3 nebo Unity?
Je to mnohem lepší.

Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #48 kdy: 08. 01. 2013, 13:54:13 »
KapitánRUM: Vzhledem k tomu, že se to celé nechá lehce vypnout, nechápu, co to tady meleš.

To jsou zase pindy staré blažkové nad Developers preview. Zkuste se nejdřív zamyslet nad tím proč bylo toto preview vydáno (není to beta), z jakého zařízení je především ukázka tohoto preview a teprve potom psát nějaké takové hodnocení.

Viděl jsem jinou a tam se mluvilo o desktopu bez metra.

Takže pánové! ...


PanKapitánRUM je takový místní Heinrich Schliemann ...

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #49 kdy: 08. 01. 2013, 15:12:55 »
PanKapitánRUM je takový místní Heinrich Schliemann ...

Archeolog? O:-)


Markus

Re:Windows 8 - nová "Vista 2"
« Odpověď #50 kdy: 08. 01. 2013, 15:45:21 »
PanKapitánRUM je takový místní Heinrich Schliemann ...

Ten co objevil Tróju?
Jako že je Windows 8 vlastně Trojský kůň? :o
Tak teď už Metro dává smysl ::)