Nesoulad ikonky signálu na Androidech

Re:Nesoulad ikonky signálu na Androidech
« Odpověď #15 kdy: 25. 03. 2024, 15:43:59 »
No to je problémů... To ani nemám dualsim nebo špatný signál a neřeším typ sítě, jelikož mám jako jediné možné pouze typ LTE.

K tomu limitu, třeba tam lampasák nabouchal podmínku, že limit 0 znamená přece nelimitováno pro spotřebu dat, ale druhá komponenta indikátor /counter spotřeby  tuto logiku nesdílí a chová se jak se očekává. Nula je v počítačové vědě speciální číslo, pole se číslují od nuly.
Ze srandy bys tam mohl zadat -1, to je taky významná konstanta, například strpos()

Nastavit přiřazení wifi/data(případně data z SIM2) pro aplikace je hodně divoká džungle na různých variantách a nadstavbách androidu a kolikrát mám pocit, že to výrobci dělají schválně, aby to bylo anti UX friendly, takže se to nastavuje ve 3 různých menu... Nezažil jsem žádné prostředí, které by to mělo detailně nastavitelné a a přehledné (a ještě obojí zároveň :o )
Možná to řeší appka 3 strany, ostatně si myslím že to jde řešit nějakým příkazem.

Mor androidu v nastaveních položka Rozšířené...


Re:Nesoulad ikonky signálu na Androidech
« Odpověď #16 kdy: 25. 03. 2024, 21:14:22 »
No zkoušel jsem tam dát jako limit i jiné číslo, ale chová se to stejně. Prostě ten limit lze nastavit jen jeden, co naplat, že SIM jsou v telefonu dvě... S tím prostě nikdo nikdy nepočítal, že by mohlo být v telefonu víc SIM... Taky jsem nezjistil, jak jednoduše to počítadlo vynulovat...

Proklikal jsem všemožná nastavení, rozházená různě po systému. Na různých místech se ty možnosti jmenují jinak, takže člověk se raduje z každé nové možnosti kterou objeví, a následně skončí tam kde už byl, nejméně desetkrát...

Sranda je, že lze nastavit z jaké SIM se volá, dokonce až na úroveň konkrétních čísel (funkčnost jsem radši nezkoušel), a stejně tak to lze snadno nastavit pro SMS. Pokud zvolená SIM nemá službu, tak se hovor ani SMS taky nepošle z druhé SIM, prostě to hodí error a čus. Pro data ale měl někdo potřebu implementovat nějakou inteligenci, a dopadlo to takto dementně...

Mám pocit, že se vším novým je to stejné - každý výrobce musí vydat 666 nových modelů ročně, OS musí vyjít za rok alespoň 42 verzí, ale reálně s k lepšímu nezmění nic, ba naopak. Energetická hustota baterií roste, efektivita elektroniky roste, dokonce i telefony se dělají stále větší, ale na jedno nabití stále vydrží tak den...

Už mě ty IT technologie vážně kolikrát vůbec nebaví, ba dokonce i přímo serou...