Nelze se připojit k internetu

Nelze se připojit k internetu
« kdy: 28. 02. 2024, 13:39:46 »
Ahoj přátelé, mám problém s Chrome, že se nemohu připojit k internetu. Zkontroloval jsem, zda je Wifi připojeno nebo ne. Ale je to propojené, pak nechápu, co je za tím. Může mi prosím někdo pomoci?


Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #1 kdy: 28. 02. 2024, 13:48:45 »
Na Linuxu / Windows / Android?

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #2 kdy: 28. 02. 2024, 13:52:44 »
Ahoj přátelé, mám problém s Chrome, že se nemohu připojit k internetu. Zkontroloval jsem, zda je Wifi připojeno nebo ne. Ale je to propojené, pak nechápu, co je za tím. Může mi prosím někdo pomoci?
Ahoj přátelé, mám problém s Fabii, že se nefunguje. Zkontroloval jsem, zda je v nádrži benzín. Ale je plná, pak nechápu, co je za tím. Může mi prosím někdo pomoci?

Pokud nejseš bot, možná by pomohlo víc popsat problém - co prohližeč píše, na jiných zařízeních / prohlížečích internet funguje? atd.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #3 kdy: 28. 02. 2024, 14:00:33 »
Vzhledem k tomu, že je toto fórum na tom nedostupném internetu, tak problém zřejmě už pominul.  :)

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #4 kdy: 29. 02. 2024, 07:18:59 »
Na Linuxu / Windows / Android?

Je to můj počítač s Windows 11. Ale je zvláštní, že ostatní prohlížeče jako Firefox, Opera internet fungují dobře. Proč tedy v Chrome nefunguje internet?


Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #5 kdy: 29. 02. 2024, 07:22:54 »
Ahoj přátelé, mám problém s Chrome, že se nemohu připojit k internetu. Zkontroloval jsem, zda je Wifi připojeno nebo ne. Ale je to propojené, pak nechápu, co je za tím. Může mi prosím někdo pomoci?
Ahoj přátelé, mám problém s Fabii, že se nefunguje. Zkontroloval jsem, zda je v nádrži benzín. Ale je plná, pak nechápu, co je za tím. Může mi prosím někdo pomoci?

Pokud nejseš bot, možná by pomohlo víc popsat problém - co prohližeč píše, na jiných zařízeních / prohlížečích internet funguje? atd.

Nepřišel jsem sem kvůli srandě. Pokud nemáte žádné řešení k vyřešení problému, nesnažte se dělat zbytečné komentáře.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #6 kdy: 29. 02. 2024, 07:45:12 »
Nepřišel jsem sem kvůli srandě. Pokud nemáte žádné řešení k vyřešení problému, nesnažte se dělat zbytečné komentáře.
Když ono tohle je takovej popis problému, se kterým se nedá dělat nic jinýho, než z něj dělat srandu.

Co znamená "nejde internet"? Prohlížeč se spustí? Když napíšete adresu do adresního řádku, co se stane?
Napíše Vám to nějakej konkrétní problém? Kam se snažíte připojit? Používáte nějaký neobvyklý rozšíření prohlížeče?

Don.J

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #7 kdy: 29. 02. 2024, 08:00:53 »
Ty odpovědi jsou tu na fóru takový místní folklór aneb na .... otázku .... odpověď.

Začni kontrolou DNS, mrkni, zda máš nastavené v systému správně DNS (a ne 8.8.8.8, 8.8.4.4, 1.1.1.1 není úplně správná volba, lepší je použít DNS resolvery CZ NICu, mnozí si jistě pamatují výpadek spojení s Google a najednou "nefunkční" internet ve velká části republiky).
Pokud ostatní prohlížeče můžou do internetu, nebude to konektivitou. Prohlížeče buď používají systémové DNS nebo DoH (DNS over HTTP), případně jinou "kulišárnu".

Další kam je potřeba nasměrovat oko je firewall, zda nemá Chrome "zákaz" komunikovat ven.

Smaž mezipaměť prohlížeče. (ctrl+shift+delete)

Další místo je Antivir, ten může aplikaci taky zatrhnout komunikaci pokud má v sobě i firewall nebo kontrolu spojení.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #8 kdy: 29. 02. 2024, 08:20:20 »
Ty odpovědi jsou tu na fóru takový místní folklór aneb na .... otázku .... odpověď.

Začni kontrolou DNS, mrkni, zda máš nastavené v systému správně DNS (a ne 8.8.8.8, 8.8.4.4, 1.1.1.1 není úplně správná volba, lepší je použít DNS resolvery CZ NICu, mnozí si jistě pamatují výpadek spojení s Google a najednou "nefunkční" internet ve velká části republiky).
Pokud ostatní prohlížeče můžou do internetu, nebude to konektivitou. Prohlížeče buď používají systémové DNS nebo DoH (DNS over HTTP), případně jinou "kulišárnu".

Další kam je potřeba nasměrovat oko je firewall, zda nemá Chrome "zákaz" komunikovat ven.

Smaž mezipaměť prohlížeče. (ctrl+shift+delete)

Další místo je Antivir, ten může aplikaci taky zatrhnout komunikaci pokud má v sobě i firewall nebo kontrolu spojení.

Problém není způsoben nastavením DNS. Adresa DNS, kterou jste zadali, je již nastavena a také byla vymazána mezipaměť prohlížeče.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #9 kdy: 29. 02. 2024, 08:21:57 »
Zkontrolovala bych i nastavení proxy v Chrome.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #10 kdy: 29. 02. 2024, 08:26:47 »
Moc děkuji těm, kteří se mi snažili pomoci. Ale problém jsem vyřešil pomocí tohoto článku https://bytespired.com/allow-google-chrome-access-the-network/. Po provedení této konkrétní metody Add Exclusion To Windows Security byl problém vyřešen. Mám snadný přístup k internetu v prohlížeči Chrome.

Za někoho to musím říct, pokud chce někdo získat jakoukoliv pomoc se svým problémem, zkuste mu pomoci. Pokud ne, neodpovídejte na žádná špatná slova, aby se necítili dobře.
« Poslední změna: 29. 02. 2024, 08:28:26 od MohammedRippin »

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #11 kdy: 29. 02. 2024, 08:35:23 »
Za ostatnych: ak mas nejaky problem, napis co najviac podrobnosti, lebo otazka typu: "nejde mi internet, co s tym" moze mat milion dovodov.
Tiez neprides k doktorovi s tym, ze "som chory". Ale povies mu, co ta boli, a ake mas problemy.

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #12 kdy: 29. 02. 2024, 10:05:27 »
Moc děkuji těm, kteří se mi snažili pomoci. Ale problém jsem vyřešil pomocí tohoto článku https://bytespired.com/allow-google-chrome-access-the-network/. Po provedení této konkrétní metody Add Exclusion To Windows Security byl problém vyřešen. Mám snadný přístup k internetu v prohlížeči Chrome.

Za někoho to musím říct, pokud chce někdo získat jakoukoliv pomoc se svým problémem, zkuste mu pomoci. Pokud ne, neodpovídejte na žádná špatná slova, aby se necítili dobře.

Toto psal člověk? Pochybuju

McFly

  • *****
  • 584
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #13 kdy: 29. 02. 2024, 10:19:18 »
imho sofistikovaný spam

Re:Nelze se připojit k internetu
« Odpověď #14 kdy: 29. 02. 2024, 17:03:53 »
Ano, je to opravdu nejspíš nová inteligentnější verze spamu, kdy se nás autor už od začátku snaží nalákat na web stránku, kterou odkazuje v odpovědi - místo aby konkrétně napsal, čím to bylo.
A tu kvalitu češtiny bych odhadl na Google Translátor, autor MohhamedRippin nebude Čech.