SW k uchovávání informací, poznámek

SW k uchovávání informací, poznámek
« kdy: 26. 02. 2024, 18:16:00 »
Ahoj,
jaké používáte nástroje k ukládání poznámek, nějakých dat, protě informací, které si chcete dlouhodobě uložit? At už co se týká pracovních věcí, tak ohledně koníčku a prostě infomací, o které nechcete přijít a zapomenout?

Já bych rád přešel na nějaký vhodný nástroj, tak bych prosil o inspiraci. Ideálně hledám něco, co bude dostupné online, bude možnost snadno vyhledávat, organizovat, prolinkovávat, zálohovat atd. Narazil jsem na Notion, využívat kompletně Apple Notes, kompletně Google docs...

Díky za inspiraci


XX125

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2024, 18:33:44 »
Já si to píšu do Zápisníku, který je v emailu na centrum.cz

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2024, 18:39:09 »
Pro osobní poznámky OneNote, různé zajímavé textíky na netu ukládám do CintaNotes.

petersveter

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2024, 18:41:56 »
trello

FKoudelka

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2024, 20:01:07 »
Ahoj,
jaké používáte nástroje k ukládání poznámek, nějakých dat, protě informací, které si chcete dlouhodobě uložit? At už co se týká pracovních věcí, tak ohledně koníčku a prostě infomací, o které nechcete přijít a zapomenout?

Já bych rád přešel na nějaký vhodný nástroj, tak bych prosil o inspiraci. Ideálně hledám něco, co bude dostupné online, bude možnost snadno vyhledávat, organizovat, prolinkovávat, zálohovat atd. Narazil jsem na Notion, využívat kompletně Apple Notes, kompletně Google docs...

Díky za inspiraci
Obsidian, ale ještě jsem si na něj po přechodu z Evernote nezvykl.
OneNote je taky fajn


Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2024, 20:14:03 »
Taky Hledam alternativu k Evernote (platim a zdrazeni neni ten problem)
Ale one note prestal webclipper na Firefoxu.
Takovy Notion tre Clipper je spis vtip

Reseni je spousta, zalezi na detailech. Pro mne je klíčový faktor plnohodnotný offline, funkční webclipper a to rychlost.

Ahoj,
jaké používáte nástroje k ukládání poznámek, nějakých dat, protě informací, které si chcete dlouhodobě uložit? At už co se týká pracovních věcí, tak ohledně koníčku a prostě infomací, o které nechcete přijít a zapomenout?

Já bych rád přešel na nějaký vhodný nástroj, tak bych prosil o inspiraci. Ideálně hledám něco, co bude dostupné online, bude možnost snadno vyhledávat, organizovat, prolinkovávat, zálohovat atd. Narazil jsem na Notion, využívat kompletně Apple Notes, kompletně Google docs...

Díky za inspiraci
Obsidian, ale ještě jsem si na něj po přechodu z Evernote nezvykl.
OneNote je taky fajn

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2024, 20:32:51 »
Používám Joplin (https://joplinapp.org/) - markdown, pluginy, web clipper. Funkční offline, ale umí synchronizaci přes Nextcloud a další služby. Podporuje end-to-end šifrování.

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #7 kdy: 26. 02. 2024, 21:18:58 »
tak jsem se po roce sebral a sel znovu Joplin vyzkouset.
a ten webclipper uz vpodstate funguje (jedna komplexnejsi stranka mi shodil desktop aplikaci teda).

ted jeste jestli android aplikace je svepravna a nejak rozchodit tu synchronizaci, protoze rozcilovat s NextCloudem jenom kvuli notes...


Používám Joplin (https://joplinapp.org/) - markdown, pluginy, web clipper. Funkční offline, ale umí synchronizaci přes Nextcloud a další služby. Podporuje end-to-end šifrování.

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #8 kdy: 26. 02. 2024, 21:22:08 »
Používám Trilium https://github.com/zadam/trilium

Umí spustit vlastní lokální instanci serveru, umí to synchronizaci mezí více počítači, má k tomu sympatický plugin do browserů, který zkopírují otevřený web a strčí je do nové poznámky, jde si drobnosti dopsat v javascriptu a nahookovat si na nějaký akce. Bohužel nemá offline klienta na telefon, ale k server instanci jde přistupovat přes webové rozhraní a to jde na telefonu používat.

Bohužel projekt je one man show a autor před měsícem oznámil, že na projekt již nemá čas... Jiní autoři založili novou Github organization a slibují si vývoj zastřešit sami sebou, ale ještě je to vše příliš nové a nikdo nic neví jak bude.

peete

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #9 kdy: 26. 02. 2024, 21:33:12 »
Vyresil jsem to jednou provzdy a dokonale. VS Code, poznamky v md. Je tam na to par pluginu. Poznamky jsou soubory, ktere lze mit syncovane/backupovane dle libosti. Uz zadny vendor lockin.

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2024, 01:07:31 »
co na Androidu?


Vyresil jsem to jednou provzdy a dokonale. VS Code, poznamky v md. Je tam na to par pluginu. Poznamky jsou soubory, ktere lze mit syncovane/backupovane dle libosti. Uz zadny vendor lockin.

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #11 kdy: 27. 02. 2024, 07:05:20 »
Léta tetouci Google keep. Bez jediného problému.

Zopper

  • *****
  • 716
    • Zobrazit profil
Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #12 kdy: 27. 02. 2024, 07:30:09 »
Vyresil jsem to jednou provzdy a dokonale. VS Code, poznamky v md. Je tam na to par pluginu. Poznamky jsou soubory, ktere lze mit syncovane/backupovane dle libosti. Uz zadny vendor lockin.
Tak si to uklada i ten Joplin. Jen k tomu pridava rozhrani na poznamky urcene, aplikaci pro mobily, tagy, built-in synchronizaci pres ruzne cloudy i tvuj vlastni domaci webdav…

Léta tetouci Google keep. Bez jediného problému.

To je ponekud jiny use case. Keep a podobne je ok jako todo list s poznamkama k nakupu, nebo co zasadit pristo rok na zahonek. Ale strasne nehodi na delsi a strukturovanejsi data. Recepty, clanky z webu, navody, a vsechno dalsi mozne uchovavani znalosti, ktere typicky zahrnuje aspon odstavec textu a ne jen pet slov v odrazkach.

peete

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #13 kdy: 27. 02. 2024, 09:26:09 »
Používání smartphonu se vyhýbám jak moru. Mám na to jako vývojář takové rčení: "Dealer drog je taky sám nebere."  ;D

co na Androidu?

Vyresil jsem to jednou provzdy a dokonale. VS Code, poznamky v md. Je tam na to par pluginu. Poznamky jsou soubory, ktere lze mit syncovane/backupovane dle libosti. Uz zadny vendor lockin.

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #14 kdy: 27. 02. 2024, 10:06:47 »
Pouzivam Obsidian, do mobilu syncuju Syncthingem. V blizke dobe planuju znovu vyzkouset Logseq.