SW k uchovávání informací, poznámek

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #15 kdy: 27. 02. 2024, 10:18:18 »
Já jsem taky něco hledal a přemýšlel o ledasčem, ale nakonec mi nejvíce vyhovuje obyčejný Git (https://git-scm.com/).

Všechno píšu v MarkDown (https://www.markdownguide.org/) formátu, což je obyčejný text a krásně funguje s gitem. Obrázky mám jako LFS soubory (https://git-lfs.com/).

A to celé mám zabalené do mdbook (https://github.com/rust-lang/mdBook) který defaultně pracuje s markdown a generuje statický web. Ten je pak možné hostovat v pages ať už GitHubu, GitLabu, nebo jiného git hosting servisu zadarmo.

Protože markdown je obyčejný textový soubor, člověk nepotřebuje žádný spešl editor a přečte to ve všem. S gitem navíc má k dispozici i celou historii.

Vše to může znít dost komplikovaně ale je to velice jednoduché. Stačí nastavit a nesahat. Krása také je v tom že je to celé postavené na otevřených standardech a Open Source, takže se člověk nezavře do jednoho ekosystému. Zmigrovat Git repozitář na jiný hosting jsou asi 4 příkazy v terminálu. Člověk má vždy lokální kopii. Když nevyhovuje mdbook, je spousta dalších generátorů statických stránek co umí s markdown (https://jamstack.org/generators/).
« Poslední změna: 27. 02. 2024, 10:23:21 od AtomicFS »


Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2024, 11:55:12 »
Do nextcloud notes? Spustit nextcloud v dockeru jde snad na všem a pokud máš přístup zvenku, tak je to jen tvoje a dostupné odevšad + k tomu jsou i apky pro telefony

Re:SW k uchovávání informací, poznámek
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2024, 15:11:11 »
Léta tetouci Google keep. Bez jediného problému.

Taky jedu na Keep a prestoze to neumi vubec nic (ani formatovat text), tak se s tim da celkem existovat