V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?

Zdravím,

už jste viděli nový Pycharm? Nevím, jestli se to týká i IntelliJ, tu mám pořád starší, ale nový PyCHarm je nějaký wow. Tak si říkám, jestli to je pořád Java Swing, nebo už je to něco jiného.


Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #1 kdy: 21. 02. 2024, 15:01:26 »
Nic nenasvědčuje tomu, že by to bylo něco jiného, než Swing. Je nepravděpodobné, že by JetBrains jen tak napsal úplně novou UI knihovnu pro Javu (aktuálně existují tři používané, tahle by byla čtvrtá) a nikde by o tom nebyla žádný informace. Pořád pro to fungují Swingová témata.

Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #2 kdy: 21. 02. 2024, 15:27:19 »
pořád java swing, na závislosti se můžeš podívat tady https://www.jetbrains.com/legal/third-party-software/?product=pcp, lze z toho vyčíst, že to je pořád stejné.

Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #3 kdy: 21. 02. 2024, 16:32:13 »
Zdravím,

už jste viděli nový Pycharm? Nevím, jestli se to týká i IntelliJ, tu mám pořád starší, ale nový PyCHarm je nějaký wow. Tak si říkám, jestli to je pořád Java Swing, nebo už je to něco jiného.

U starších verzí Intellij Idea to jde taky zapnout. Chce si to ale na nové UI zvyknout :).

btw. znáš Intellij Toolbox? Jednoduchý upgrade jakéhokoliv toolu od JetBrains i s možností rollback, pokud něco nejede jak bys chtěl. Jetbrains dělá docela často minor upgrade a bez tohoto je to otrava pořád ručně instalovat.

kate

Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #4 kdy: 21. 02. 2024, 18:48:54 »
To nové UI jde zapnout snad rok, je fakt fajn :)


Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2024, 20:34:24 »
Já už se lekl, že tlačí Fleet-like UI, hned takhle po roce, a ono jde o to "nové" UI. 😌

Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2024, 09:01:18 »
Ale to be honest, vypadá to sice pěkněji, ale když to víc prozkoumám, ty větší ikonky se podepsaly na tom, že některé důležité jiné ikonky jsou schované v rozbalovacím třítečkovém menu. Takže nevím nevím jestli tohle chci používat.

Re:V jaké technologii je napsaný nový Jetbrains PyCharm?
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2024, 11:24:02 »
Ale to be honest, vypadá to sice pěkněji, ale když to víc prozkoumám, ty větší ikonky se podepsaly na tom, že některé důležité jiné ikonky jsou schované v rozbalovacím třítečkovém menu. Takže nevím nevím jestli tohle chci používat.

Já si řekl: "resistance is futile", a zapl si to předtím dobrovolně.
Ty ikonky jdou přesouvat a můžeš si je imo vytáhnout tam, kde potřebuješ.