Chrome: jak přeskočit hlášku „hodiny jdou napřed“

Re:Chrome: thisisunsafe nefunguje
« Odpověď #45 kdy: 27. 02. 2024, 21:17:49 »
Další:
> HSTS. To je dobrá  poznámka,  ale uživatel by měl mít konečný slovo, jinak je takový software k ničemu.  A k ničemu na druhou, když prohlížeč ani nenapíše, na základě čeho tedy trucuje otevřít stránku . Ani slovo o HSTS, pokud to tím skutečně je., nebo jiné vysvětlení.
V mém případě to na HSTS jako důvod, proč mi nechce dovolit pokračovat, upozornilo, viz text na stránce po rozkliknuti Advanced volby (a na skutečnou příčinu mě navedl název certifikátu serveru: "Fortiguard SDNS Blocked Page"):

Your connection isn't private
Attackers might be trying to steal your information from send.ephemeral.land (for example, passwords, messages, or credit cards).
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID
send.ephemeral.land uses encryption to protect your information. When Microsoft Edge tried to connect to send.ephemeral.land this time, the website sent back unusual and incorrect credentials. This may happen when an attacker is trying to pretend to be send.ephemeral.land, or a Wi-Fi sign-in screen has interrupted the connection. Your information is still secure because Microsoft Edge stopped the connection before any data was exchanged.

You can't visit send.ephemeral.land right now because the website uses HSTS. Network errors and attacks are usually temporary, so this page will probably work later.


není pravda, že „hodiny jdou napřed“
« Odpověď #46 kdy: 05. 03. 2024, 23:13:22 »
.... Srovnej si hodiny nebo použij prohlížeč, který tuhle kontrolu nedělá. A bylo jasně demonstrováno, že ty hodiny máš blbě, protože nikomu jinýmu to tohle nedělá.
Musím se ohradit, ne , ne ,Ne a ješte jednou ne.
Hodiny mi jdou dobře.

Nebo si to myslel tak , že si mám nastavit hodiny do intervalu platnosti certifikátu?
Takový workaround je mi proti srsti, je to hašení chyby někoho jiného  a navíc  nevím , zda to bude fungovat.
(Nebude stížnost na neplatnost nadřazených certifikátů ? A pravděpodobně bude mít stránka prvky jiných domén, kde naopak "hodiny půjdou pozdě")
« Poslední změna: 05. 03. 2024, 23:15:13 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chrome: jak přeskočit hlášku „hodiny jdou napřed“
« Odpověď #47 kdy: 05. 03. 2024, 23:42:37 »
To sem samozřejmě nemyslel, myslel sem to tak jak sem psal, seřídit hodiny včetně časové zóny.
Takže chceš říct, že tohle všechno si zkusil a ni nezabralo? Pokud prohlížeč říká, že je to špatně, tak je to špatně.
1. zkontrolovat nastavení času a to včetně toho, že mám správně nastaven region kde se vyskytuji a tomu odpovídající časovou zónu, zapnutou automatickou synchronizaci času a mít čas skutečně čerstvě synchronizován.
2. Smazat data prohlížeče - cache, cookies, historii, mít aktuální verzi prohlížeče, vypnout rozšíření, případně zkusit prohlížeč přeinstalovat a začít s čistým profilem.
3. Mít podporovaný a plně aktualizovaný systém.
4. Mít aktualizovanou sadu certifikátů co jsou předinstalovány v prohlížeči a systému.
5. Mít v pořádku RTC a baterii, která je napájí.
6. Jako poslední zoufalý krok spouště prohlížeč s parametrem  --ignore-certificate-errors