Intriky při výpovědi

Maor

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #45 kdy: 28. 02. 2024, 10:23:05 »
Maor uprimne teba by som nikdy v zivote nezamestnal a myslim ze nikto s mojho okolia. Ked mas raz s niekym zmluvu tak ju dodrz a nebud dick-head . Tebe by sa ako pacilo mat na paske o xzy menej len tak lebo sef ma pocit ze....
To je aky pristup k zivotu? Zodpovednost, cest nic? Ci ty si s tej ubolenej generacie kde ked nie je po tvojom tak sa hodis o zem? Sa rano pozries do zrkadla a povies si som rovny clovek? Tu dobu co sa tu snazis vymrdat so systemom si mohol mat robotu hotovu a bud sa ist dohodnut so sefom alebo sa mesiac v klude venovat niecomu inemu. Nie. A cudujes sa ze firma sa k tebe nebude spravat koretne? Ved s toho co pises vychadza ze si "vycouranek" ci ako sa to po cesky pise. Analogia. Das si auto do opravy a mechanik naschval nedotiahne vsetky skrutky na kolese lebo ma podozrenie ze mu asi nevyplatis celu fakturu a on chcel ist domov o tretej ale ty si objednany na pol tretiu a on tu bude musiet byt do pol stvrtej. Presne toto riesis. Ty si ten mechanik. Co by si si o nom pomyslel? Bol by si ok s tym ako sa sprava?

To je vas pohled, ale nezapominejte, ze v prvnim postu pisu, ze sef zacal se vsema legalnima zpusobama. Moje zkusenost je takova, ze dohoda je mozna jen s lidma co se chteji dohodnout. To bohuzel nebyl pripad sefa.
Mechanik dela dobre, nez se o fakturu soudit vyresi to za pul hodiny a vsem usetri zbytecne vydaje. V realu by to bylo tak, ze by dodal opravu o dva tydny pozdeji a dokud by nedostal zaplaceno nedostal bych zpatky klice od auta.


Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #46 kdy: 28. 02. 2024, 21:13:27 »
Tak mne napadlo přímo v hlavě - za ty dva měsíce co ti zbývají do odchodu toho asi moc nestihneš.
Zkus šéfovi navrhnout dohodu že když ti vyjde vstříc, tak i po tvém odchodu se na tebe bude moci kolega co to po tobě převezme obracet pokud bude mít nějaké problémy (třeba do roka a do dne aby to nějak rozumně skončilo).

alex6bbc

  • *****
  • 1 615
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #47 kdy: 28. 02. 2024, 21:20:56 »
Tak mne napadlo přímo v hlavě - za ty dva měsíce co ti zbývají do odchodu toho asi moc nestihneš.
Zkus šéfovi navrhnout dohodu že když ti vyjde vstříc, tak i po tvém odchodu se na tebe bude moci kolega co to po tobě převezme obracet pokud bude mít nějaké problémy (třeba do roka a do dne aby to nějak rozumně skončilo).

tak to nedelej, mi ae jeste ted nekdy zda o byvale praci.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #48 kdy: 28. 02. 2024, 21:43:30 »
takze jeste dva roky te budou povazovat za oncall team, kterej je zadarmo a jemuz se prubezne prodluzuje zodpovednost za reseni?

fakt blbej napad


Tak mne napadlo přímo v hlavě - za ty dva měsíce co ti zbývají do odchodu toho asi moc nestihneš.
Zkus šéfovi navrhnout dohodu že když ti vyjde vstříc, tak i po tvém odchodu se na tebe bude moci kolega co to po tobě převezme obracet pokud bude mít nějaké problémy (třeba do roka a do dne aby to nějak rozumně skončilo).

tak to nedelej, mi ae jeste ted nekdy zda o byvale praci.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #49 kdy: 29. 02. 2024, 06:40:58 »
Je to od Vašeho šéfa krátkozraké. Nejste dělník ve šroubárně. Jeden měsíc budete předávat, a druhý měsíc budete přirozeně chodit a svítit jako sluníčko, protože odcházíte. Ještě můžete kolegům vykládat o tom, jaké máte v nové práci bezva podmínky, a jak se na novou práci těšíte. Nic z toho není nelegální a všechno je to pravda. Oba dva měsíce dodržujte pracovní dobu, ale nemusíte se upravovat k smrti. Férově pracujte kolik můžete, nad svojí prací hodně přemýšlejte ;). A do firemního chatu pošlete prezentaci od Berta Huberta: https://youtu.be/Lf-LljB2EYk

A buďte rád, že odcházíte, pokud se k Vám šéf chová jako k položce v Excelu. Nezapomeňte svůj názor na to, jak se k Vám chová, komunikovat k ostatním v týmu.

Všechno z toho, co píšu, se děje lidem, kteří odchází, tak nějak přirozeně. Když odchází člověk na pozici, kde dělá odbornou práci, tak měsíc je maximum, co by se měl vyskytovat na pracovišti. Pak ho tam nechci už vidět, i kdybych mu měl proplatit peníze navíc. Jako šéf se potřebujete chovat slušně i k odcházejícím lidem, i k lidem, kteří zůstávají.


L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #50 kdy: 29. 02. 2024, 07:33:52 »
Zkus šéfovi navrhnout dohodu že když ti vyjde vstříc, tak i po tvém odchodu se na tebe bude moci kolega co to po tobě převezme obracet pokud bude mít nějaké problémy (třeba do roka a do dne aby to nějak rozumně skončilo).

Jo, mezi rozumnýma lidma je tohle nejlepší. Kdykoli jsem odcházel, tak jsem to taky měl. A ani se nepamatuju, že by toho někdo nějak víc využil, natož zneužil. Tedy krom případu, kdy se náhrada za mě ukázala jako idiot a byla vyhozena ve zkušebce, ale to pak byly normálně placené konzultace.

Druhá věc je, že podle popisu šéf tazatele možná úplně rozumný není, když jedná z pozice síly, ale to težko říct takhle z příspěvku na fóru.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #51 kdy: 29. 02. 2024, 10:05:39 »
...podle popisu šéf tazatele možná úplně rozumný není, když jedná z pozice síly...
Nedávno jsem diskutoval na XK u příspěvku "6 typicky manažerských frází, které všichni nesnášíme (přeložené do lidštiny)":

Manažer: „Mám tu jeden skvělý úkol, který je pro tebe jako stvořený!“
Překlad: „Tenhle nevděčný úkol nikdo nechce dělat. A já doufám, že ho udám tobě.“
Citace
...To znamená jediné – že vašeho šéfa už s úkolem všichni vaši kolegové odpálkovali a on doufá, že úkol udá aspoň vám....
To znamená jediné. Pan šéf stojí za starou bačkoru když se takhle doprošuje místo aby velel a řídil. Takového šéfa jsem taky zažil. A pan nadšéf stojí taky za howno, když takového šéfa trpí a nedokáže najít a jmenovat někoho schopnějšího.
Vybavuje se mi jedna scéna z Hlustvisiháka - komu to nic neříká, poslouží strejda gůgl. Pan vrátný dělá průzkum:
Citace
"Co si myslíte o svém nadřízeném? To je blbec, co?" "Vy ho znáte?" "Ne, to já píšu rovnou ...

Maor

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #52 kdy: 29. 02. 2024, 15:51:13 »
Skvělá novinka od vedení, bonus v poslední výplatě nedostanu, výplatní termín pro celou firmu odsouvaj na konec roku a ještě mají lidi být rádi, že se nepropouští.

Oceňuju kreativitu, že vymysleli trochu stravitelnější způsob jak zrušit bonusy.

Zkusím na základě této novinky navrhnout okamžité ukončení pracovního poměru, šéf je snad po posledním sporu poučený.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #53 kdy: 01. 03. 2024, 14:45:16 »
at se děje co se děje, měla by se najít výpověd dohodou, pak to dopadá takto

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #54 kdy: 02. 03. 2024, 00:14:16 »
protoze bonusy nebudou, protoze ... se nedohodli na vypovedi?
jak presne je tam ta pricinna souvislost?

ze se ti rusaci s tema ukrajinci nedohodnou?

jeste nejake velke filozoficke moudro?
at se děje co se děje, měla by se najít výpověd dohodou, pak to dopadá takto

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #55 kdy: 02. 03. 2024, 09:52:24 »
at se děje co se děje, měla by se najít výpověd dohodou, pak to dopadá takto
Mnohokrát bylo při různých příležitostech konstatováno, že právní termín "výpověď dohodou" NEEXISTUJE. Buď je výpověď nebo dohoda. Pokud se šmudla se svým šéfem dohodne, že dá výpověď (za těchto okolností...) tak to nikoho nemusí zajímat.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #56 kdy: 02. 03. 2024, 10:39:01 »
Ten pán čo dal otázku musí byť strašná kapacita. Ale asi len egom. Idem do preč niekde uprostred projektu (ok stáva sa má na to právo) a tak sefinko teraz si zoberiem mesiac voľno lebo chcem, no možno čosi pokodujem ale všetci vieme aké sú posledné mesiace resp. ten úplne posledný a samo sebou bonusy chcem, prémie chcem a ak nebude budem robiť obštrukcie lebo ja mám práva. Takého zamestnanca každý chce. S kazdym sa dá dohodnut len netreba byť dick head.Len dúfam že toto vlákno nenájde tvoj budúci zamestnávateľ lebo skončíš skorej ako si začal. Proste to ber ako je máš tam byť 2 mesiace tak tam buď. Nemusíš byť super aktívny a to asi nebude nikto čakať a hotovo. Koniec viac ma nezaujíma bývalá firma. Nieco chcete? Nie je problém hodinovou mám xyz ideme do toho? Win-Win. Všetko ostatné len vytvára u šéfa dojem že robíš prieky a môže aj on. Pohoda kľud nohy v teple. Ale začať s tým ja idem spraviť intrigy lebo sa cítim urazený že mením robotu a v tej starej neskacu ako ja chcem je choré. 

A k tomu mechanikoch čo som dal ako príklad. Pre teba je to ok ja by som ho tam prizabil. Prajem ty aby si stretol ľudí ako si ty kde ty budeš v pozícii šéfa. Pochopíš.
« Poslední změna: 02. 03. 2024, 10:43:38 od Wangarad »

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #57 kdy: 02. 03. 2024, 11:52:54 »
Ten pán čo dal otázku musí byť strašná kapacita. Ale asi len egom. Idem do preč niekde uprostred projektu (ok stáva sa má na to právo) a tak sefinko
...
...
... 
A k tomu mechanikoch čo som dal ako príklad. Pre teba je to ok ja by som ho tam prizabil. Prajem ty aby si stretol ľudí ako si ty kde ty budeš v pozícii šéfa. Pochopíš.

Jenže pokud mu zůstala dovolená, tak by ji měl možnost si vybrat. To, že odchází uprostřed projektu je asi normální ne? S tím firma musí počítat, navíc určitá nejistota je tam (a vždycky bude) z obou stran.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #58 kdy: 02. 03. 2024, 12:08:41 »
Ten pán čo dal otázku musí byť strašná kapacita. Ale asi len egom. Idem do preč niekde uprostred projektu (ok stáva sa má na to právo) a tak sefinko teraz si zoberiem mesiac voľno lebo chcem, no možno čosi pokodujem ale všetci vieme aké sú posledné mesiace resp. ten úplne posledný a samo sebou bonusy chcem, prémie chcem a ak nebude budem robiť obštrukcie lebo ja mám práva. Takého zamestnanca každý chce. S kazdym sa dá dohodnut len netreba byť dick head.Len dúfam že toto vlákno nenájde tvoj budúci zamestnávateľ lebo skončíš skorej ako si začal. Proste to ber ako je máš tam byť 2 mesiace tak tam buď. Nemusíš byť super aktívny a to asi nebude nikto čakať a hotovo. Koniec viac ma nezaujíma bývalá firma. Nieco chcete? Nie je problém hodinovou mám xyz ideme do toho? Win-Win. Všetko ostatné len vytvára u šéfa dojem že robíš prieky a môže aj on. Pohoda kľud nohy v teple. Ale začať s tým ja idem spraviť intrigy lebo sa cítim urazený že mením robotu a v tej starej neskacu ako ja chcem je choré. 

A k tomu mechanikoch čo som dal ako príklad. Pre teba je to ok ja by som ho tam prizabil. Prajem ty aby si stretol ľudí ako si ty kde ty budeš v pozícii šéfa. Pochopíš.

A keby ho napr firma vyhodila uprostred projektu? To by mal proste prekusnut lebo firma moze, ale zamestnanec si nesmie dovolit odist uprostred projektu? Bezne pracujem na projektoch ktore maju zivotnost 10-20rokov (postupne sa upgraduju, vylepsuju, pridavaju nove featury,...). To mam na kazdom byt pocas celeho projektu => tj 10rokov napr? Lebo neuveris, ale ludia na tie projekty normalne prichadzaju, pobudnu napr rok, dva, tri, niekedy viac a idu zas o dom dalej.

Na teba sa mi naramne hodi jedna taka metafora: zabudol vôl že teľaťom bol.

Podla teba ma byt zamestnanec proste submisivny blbecek ktory nema vlastny nazor, nema vlastne ambicie, a musi si nechat vsetko lubit, ze? Firma s nim ocividne vyj*bava pretoze mu odmietaju umoznit si vybrat dovolenku a aj mu dat premie. To je svinstvo hodne zaloby z jeho strany a nie submisivneho natrcenia pr*ele nech ho do nej vyprasia.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #59 kdy: 02. 03. 2024, 12:22:34 »
......

Zajistit zastupitelnost zaměstnanců je úlohou firmy a nikoho jiného. Pokud to firma nezvládá, je to jen a pouze její problém.

Srazit tazatele auto, tak asi taky na JIP nebude přemýšlet, jak to v práci dopadne, protože ho to nemusí ani v nejmenším zajímat.