Hledání minerů v hrách

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání minerů v hrách
« Odpověď #15 kdy: 28. 12. 2023, 10:57:43 »
tvůj HW byl špatnej už při uvedení

A to není pravda.
HW byl slabší, o tom žádná, ale špatný určitě ne.
Třeba já "na stavebních strojích od AMD" naprogramoval neskutečné množství kódu a stěžovat si vážně nemohu.

Dost těžko můžeš říct, že procesor je špatný, když z jeho pohledu celé věky čeká, než uhodíš do klávesnice a napíšeš další písmenko. Z pohledu počítače, který má tak trochu 8 jader a frekvenci 4 GHz, je doba mezi stisky kláves podobná týdnům tvého života. Ale ano, ten hardware už je z dnešního pohledu zcela beznadějně zastaralý a zasloužil by si důstojný důchod ve sběrném dvoře.


Re:Hledání minerů v hrách
« Odpověď #16 kdy: 28. 12. 2023, 16:50:23 »
tvůj HW byl špatnej už při uvedení
Třeba já "na stavebních strojích od AMD" naprogramoval neskutečné množství kódu a stěžovat si vážně nemohu. [...] Ale ano, ten hardware už je z dnešního pohledu zcela beznadějně zastaralý a zasloužil by si důstojný důchod ve sběrném dvoře.

Důchod ve sběrném dvoře? Jako ano, je trochu nenažraný, ale na kancelářskou práci i nějaký FX-4100 stačí naprosto v pohodě. Třeba někomu, kdo počítač pouští na hodinu denně (a takových uživatelů je dost a dost) může být spotřeba v tomhle ohledu úplně fuk. Nic jako zastaralý neexistuje. Hardware buď dostatečně spolehlivě a ekonomicky plní svůj účel nebo neplní. To je celé. A platí to až do okamžiku, dokud vůbec funguje.

Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání minerů v hrách
« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2023, 17:37:38 »
tvůj HW byl špatnej už při uvedení

A to není pravda.
HW byl slabší, o tom žádná, ale špatný určitě ne.
Třeba já "na stavebních strojích od AMD" naprogramoval neskutečné množství kódu a stěžovat si vážně nemohu.
...

Sorry CPU, ty se sem prostě a jednoduše jdeš pohádat. Toto vlákno řeší HRY a jejich pomalý běh (domnělý miner ve hře). Stavební stroje byly na hry v době uvedení prostě mnohem horší volba. Že jsi na tom naprogramoval spoustu programů věřím, na to mi stačí i chromebook s nějakým N4000. Ale nesnažím se na tom hrát hry a nehledám miner kde není.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání minerů v hrách
« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2023, 19:04:39 »
Ale nesnažím se na tom hrát hry a nehledám miner kde není.

No tak tom se snad shodneme ne?
hardware už je z dnešního pohledu zcela beznadějně zastaralý a zasloužil by si důstojný důchod ve sběrném dvoře.

Zopper

  • *****
  • 740
    • Zobrazit profil
Re:Hledání minerů v hrách
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2023, 11:47:02 »
Připomíná mi to ten vtip, jak přijde děda do obchodu, že by chtěl počítač pro vnuka: "Ale nic drahého a silného, on na tom bude akorát hrát hry."

Celkem suhlasím s CPU, v tom smyslu, že ten HW sám o sobě špatný není. Špatné může být jeho použití, třeba ty hry, nebo připojovat k internetu zařízení, která už nemůžou pouštět moderní, systémy s bezpečnostníma záplatama. Špatná může být instalace, přestárlá teplovodná pasta pod chladičem... Ale na rozdíl třeba od disku, kterému začaly odcházet buňky/sektory, i muzejní kousek železa může pořád dobře posloužit.

A ohledně konkrétní hry, která třeba jede na starém železe hodně špatně, i když na to nevypadá:
1) Uvnitř to může být pořádná parní mlátička, co dělá hromadu věcí, které nejsou vidět. Klidně i zbytečně, ale bylo to prostě rychlejší/pohodlnější pro autora, protože použil něco, co už zná, místo učení se zas dalšího nového enginu.
2) Tohle železo neumí hromadu chytrých věcí, které jsou dneska akcelerované v CPU/GPU. Pokud se autor snažil optimalizovat hru na moderní železo a použil je, tak mohl výrazně snížit zátěž a spotřebu na nových strojích. Ale na železe bez této HW podpory to pak je katastrofa, protože něco, co má být velmi rychlá a levná HW operace, se složitě emuluje v SW a trvá to o několik řádů déle.
« Poslední změna: 29. 12. 2023, 11:53:54 od Jan Ťulák »