Etický hacking

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Etický hacking
« Odpověď #15 kdy: 16. 08. 2023, 18:04:25 »
neexistuje nic co by se nedalo alespon zkusit. Eticky hacking ma asi 1000 ruznych pododvetvi a nikdo nezna vsechno a dneska to ani nikdo realne neocekava. Zajima te to? To je zakladni otazka. Vydrzi ti ten zajem? To je hned druha v rade. Lidi bezne menej zamestnani a obor klidne i ve 40 ci 50 letech. Tvdit nekomu ze je na to pozde nebo ze na to nema je nesmysl, pokud to toho cloveka bavi a je ochoten tomu obetovat cas.


Re:Etický hacking
« Odpověď #16 kdy: 17. 08. 2023, 06:44:05 »
neexistuje nic co by se nedalo alespon zkusit. Eticky hacking ma asi 1000 ruznych pododvetvi a nikdo nezna vsechno a dneska to ani nikdo realne neocekava. Zajima te to? To je zakladni otazka. Vydrzi ti ten zajem? To je hned druha v rade. Lidi bezne menej zamestnani a obor klidne i ve 40 ci 50 letech. Tvdit nekomu ze je na to pozde nebo ze na to nema je nesmysl, pokud to toho cloveka bavi a je ochoten tomu obetovat cas.

No vzhledem k tématům jaké tady OP zakládá, na to nač se ptá, zatím jen zkoumá aniiž by na něco byť jen zdánlivě sáhnul atd, tak už ho mám dávno zaškatulkovaného mezi bambilionem dalších podobných které jsem za karieru potkal. Pán jen hledá snadné prachy a to ani v jednom směru IT není.

Za mně asi zopakuju to co už v jeho vláknech padlo. Školy nejsou v IT třeba když je zájem a chuť se neustále učit, zkoušet, vrtat se v tom co mě z oboru zajímá. Já se ke svému vysněnému oboru (linux sysadmin) dostal rokama dřiny a odříkání. A rozhodně jsem za svým cílem šel hlavně kvůli tomu, že mě daný obor zajímá a chtěl jsem jej dělat profesně celý život. Prachy nebyly motiv, sliušné peníze taky v daném odvětví nejsou úplná samozřejmost (každý hledá otroka co umí linux, windows, databáze, trošku síťařiny za plat uklízečky), ale dá se k tomu časem dojít.

Takže si myslím že OP už dávno místo "jen zkoumání" měl mít napsaných prvních pár scriptů, přečtenou nějakou knížku z oboru pro začátečníky atd.. ..ale to by pro něj bylo přirozené pokud by měl o obor reálný zájem.. ..ale tady jsou hlavní motiv peníze a takhle to IMHO v IT nefunguje.

Rád se budu mýlit, ale spíše se obávám že tohle není ten případ.

Re:Etický hacking
« Odpověď #17 kdy: 17. 08. 2023, 08:52:18 »

Ahoj, díky za komentář. Zajímá mě IT a teď už i EH. Začal jsem se zabývat různými kurzy a začnu od začátku. Nejprve základy Linuxu, Windows, networkingu, Pythonu a SQL. S EH bych navázal hned po tom. Obecně mám výdrž docela dobrou. I když mě něco zrovna nebaví, tak sedím a studuju.

neexistuje nic co by se nedalo alespon zkusit. Eticky hacking ma asi 1000 ruznych pododvetvi a nikdo nezna vsechno a dneska to ani nikdo realne neocekava. Zajima te to? To je zakladni otazka. Vydrzi ti ten zajem? To je hned druha v rade. Lidi bezne menej zamestnani a obor klidne i ve 40 ci 50 letech. Tvdit nekomu ze je na to pozde nebo ze na to nema je nesmysl, pokud to toho cloveka bavi a je ochoten tomu obetovat cas.
Pán jen hledá snadné prachy a to ani v jednom směru IT není.

Nehledám snadné prachy. :) Docela mě to nadchlo.
« Poslední změna: 17. 08. 2023, 08:54:11 od NickMick92 »

Re:Etický hacking
« Odpověď #18 kdy: 17. 08. 2023, 15:55:45 »
TDiblik a vXmUVBPz tu uvedli kvalitní zdroje. Dovolím si k nim přihodit https://kyberchod.cz/. I když to není orientované ofenzivně, řada útočných technik je z úloh patrná. Pro úplné začátky je tam pak Hraničářský výcvik.

Re:Etický hacking
« Odpověď #19 kdy: 18. 08. 2023, 09:04:15 »
Rád se budu mýlit, ale spíše se obávám že tohle není ten případ.
Já jsem se tazatele na jeho motivaci k tomu všemu ptal. Logicky odpověď nepřišla. Samozřejmě nápomocné by bylo vědět, jaké pracovní zařazení tazatel má, případně jaké vzdělání.

Osobně mi přijde, že jeho představy patří do 90. let, když IT v ČR začínalo a brali kohokoliv, kdo uměl zapnout PC.

Jenom drobná a jízlivá poznámka do diskuze k formálnímů vzdělání. ČR je země levné práce, proto žádné vzdělání není potřeba a je spíše nevýhodou, naopak nízká nebo nesmyslná mzda je ta přednost.


Re:Etický hacking
« Odpověď #20 kdy: 18. 08. 2023, 17:10:19 »
Rád se budu mýlit, ale spíše se obávám že tohle není ten případ.
Já jsem se tazatele na jeho motivaci k tomu všemu ptal. Logicky odpověď nepřišla. Samozřejmě nápomocné by bylo vědět, jaké pracovní zařazení tazatel má, případně jaké vzdělání.

Osobně mi přijde, že jeho představy patří do 90. let, když IT v ČR začínalo a brali kohokoliv, kdo uměl zapnout PC.

Jenom drobná a jízlivá poznámka do diskuze k formálnímů vzdělání. ČR je země levné práce, proto žádné vzdělání není potřeba a je spíše nevýhodou, naopak nízká nebo nesmyslná mzda je ta přednost.

Nedostudoval jsem VŠ. Měl jsme tam matematiku, ale ne jako na IT VŠ. Hlavní motivace je, že je IT perspektivní obor. Teď si hledám, které zaměření mě nejvíc zaujme.

Re:Etický hacking
« Odpověď #21 kdy: 18. 08. 2023, 18:02:35 »
Ještě raději dodám, že chci do oboru, který tu bude i za čas, není to narážka na peníze.