Databáze souborů na disku

Re:Databáze souborů na disku
« Odpověď #15 kdy: 20. 07. 2023, 15:39:31 »
řeším stejný problém jako ty, jDownloader krmím youtube linkama a jdownloader to časem sosne, nebo se mu to nepovede, bo to YT smazal.

rovněž mě nebaví organizovat ty staženiny, nedotaženiny a řešit bordel v názvech souborů a meta datech.

jednou za čas se dokopu to z lokálních downloads přesunout na síťový disk, kde už je to zařazeno do správné adresářové struktury. trabl s duplicitama řeším ručně/očně, ale s přibývajícími daty to už nedávám, kolikrát stáhnu i něco co se jmenuje jinak než už to mám a přitom je to stejné - stahuji primárně dokumenty vesmír, příroda, ww1,2, klipy a koncerty atd... , je to můj offline youtube repo bez reklam

zatím v hlavě řeším v php indexaci cesta, md5 souboru, název souboru, nazev_vse_mala_bez_diakritiky + další možná data a metadata.
to vše 1 soubor = INSERT do SQLite, kde se následně pustí SELECT count(nazev_vse_mala_bez_diakritiky) a count(md5) HAVING > 1 dají najít duplicity názvu a obsahu.

dále mám v plánu z SQlite vygenerovat offline youtube lokální webserver kde si můžu pouštět co a jak chci
zatím mě ty duplicity netankujou, 2T disk je plný/prázdný z půlky

prototyp bude tak na 20 řádků v php prasárničce a začínat to bude
<?php
$d = dir("/archiv/");

?>

odpověď sice k prdu, ale myslím že to je taky efektivní varianta, alespoň pro mě :)