Přetažení do HTML5 v Chrome nefunguje z Průzkumníka

Chtěl jsem pomocí drag-drop do tabu s HTML stránkou  přesunout obrázek nebo soubor.

Zarazilo mě ale chování.
Mám li otevřen obrázek v jiném tabu . mohu jednoduše začít drag-drop v oblasti obrázku a přesuntou do dropzóny HTML stránky. ( Dokonce se přenese bez změny formátu (velikost souboru zůstala stejná, ne jako když  v editoru ozačím obrázek, Ctrl+C, někde v browseru(třeba WYSIWIG v CMS) Ctrl+V- obrázek naroste do obludných rozměrů a je vložen jako PNG interně) )
, Pravda, musím si zdrojový a cílový tab nejdřív rozdělit na 2 samostatná okna, kde oba taby budou ty aktivní.

-Pokud ale mám Windows průzkumník, přesun souboru do drop zóny způsobí otevření obrázku (možná v jiném tabu), ale neprovede se to co má (vložení jako přílohy, přidání do fronty uploadu, vložení do WYSIWIG editoru)

Dělám na tom něco špatně? jak si na tom stojí jiné bowsery? Vím, že některé mají toto chování různé, hlavně co se týče označení nastránce a vložní "do Vordu". Některé do schránky vloží plnou reprezentaci vč.formátování i obrázků, některé plaintext. Neměl jsem sílu zkoušet jiné prohlížeče


(musí se dropovat do vyznačené zóny na stránce(tak to dělám), ne do ouška tabu, to ve všech případech změní window.location na to co se přesouvá)
« Poslední změna: 01. 06. 2023, 12:58:10 od Petr Krčmář »