Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?

Zdravím,

řeším remote práci do zahraničí a nějak mi přijde, že to asi nebude jednoduché. Přecejen pro zahraniční firmu jste tak trochu blackbox, nevím co od váš mají čekat, neznají tady naše školy atp., nemlžou si vás tak dobře proklepnout přes jazykové nuance.

Tak uvažuju o práci přes Upwork, tam mě trochu odrazuje že budu muset pracovat nějaký čas skoro zadarmo, ale zase si říkám, že si tam můžu vybudovat portfolio, které bych snad třeba mohl prezentovat i firmám obecně mimo Upwork, tzn. spokojené zákazníky.

nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli to Upwork třeba nějak nesabotuje, např. že by to bylo jen pro přihlášené uživatele atp.

Já jsem backend vývojář a tam mít nějaké portofolio je docela problém - oproti frontendářům kteří můžou ukázat jaké už navyráběli webovky. Tak třeba by ten Upwork šel použít k tomuto účelu.


Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2023, 11:15:06 »
Upwork jsem pouzival cca 5 let zpet. Tvuj profil je neverejny, viditelny pouze registrovany uzivatelum. Je tam opravdu velka konkurence levne pracovni sily. Myslim si, ze pokud nejses ochotny pracovat prvni rok na 120% za minimalni penize tak to nema cenu zkouset.
Kdybych resil reference pro zahranicni firmu zkusil bych prispivani do nejakeho opensource projektu.

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2023, 16:18:13 »
Hele ale zkoušels to? Protože tohle říká každý, a i to tak vypadá, ale zajímalo by mě, jestli jsi fakt ty 2 měsíce tomu dal, tzn. 120% za minimální peníze. Mě by stačilo, kdybych tak do 6 měsíců se postupně dostal na 100% práce za 6k / MD. Možná bych dal i 5.5k / MD. Za to by tu sice mnozí z postele nevstali... Ale měl bych jistou práci v podstatě na příštích třeba 15 let, 100% remote, a snad i nějaké svobody, kdoví. Mohl bych kromě Upwork hledat lepš zakázky, a kdybych někdy nenašel, vždycky bych se mohl vrátit k Upwork. Měl bych z toho i zkušenost s prací s klienty a třeba i fakturací do ciziny (to jsem ještě nedělal), kterou bych mohl využít a dostat se na mnohem lepší MD sazby. Teď si hledám práci v cizině remote, a mám dojem že to asi neklapne - tipuju že mi chybí "proklientský" přístup, a že jsem ještě nefakturovat do ciziny tomu taky moc nepřispívá.
« Poslední změna: 16. 05. 2023, 16:24:11 od registrovany123 »

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2023, 16:29:46 »
Zkousel, pul roku jsem daval dohromady rozsypane databaze, prehistoricke Ubuntu servery na low-cost VPSkach, migroval legacy SW tam a zpatky. Pak me prestalo bavit handrkovat se o kazdou odpracovanou hodinu a nechat se kontrolovat pres Teamviewer.
Hodne tam inzeruji lidi z blizkeho vychodu, Indie, Afrika... Komunikace kolikrat neni uplne jednoducha.

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2023, 19:50:07 »
Upwork jsem zkousel nekolikrat ale nedava to smysl kvuli cene. Teda pokud nechces delat za $10/hod.


Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #5 kdy: 17. 05. 2023, 12:01:19 »
No ale tak časem se dostaneš na víc, ne?

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2023, 12:33:38 »
Doporučím si přečíst si Terms of Use a ostatní materiály, které tyto a podobné businessy mají.

Často si chrání své klienty různými způsoby, a dodavatel hraje třetí housle.

Vy chcete konkurovat cenou celému východu, kde jsou náklady na život třetinové? Tyto služby hledají kolečka do stroje.

Teoreticky je možné vše, ale statisticky řečeno jsou ty šance na zajímavou budoucnost u těchto služeb malé.

Samozřejmě ve finále je to o tom, jestli se to člověku časově vyplatí, nebo ne.
« Poslední změna: 17. 05. 2023, 12:35:11 od LambdaLover »

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2023, 12:46:46 »
No ale tak časem se dostaneš na víc, ne?
Ano, z $10 se dostanes klidne na $15. Ale konkurovat nekomu z levnych krajin se proste neda.

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2023, 15:15:43 »
Ja som tam registrovany, ale zatial len pozorujem ake zakazky sa tam daju najst. Nie je uplne pravda, ze je tam len praca za 10 USD na hodinu. Vidim, ze v mojej specializacii su ludia ktori beru aj 100/hod (a vidno, ze maju zakazky, nie len, ze tolko pytaju).

Na tie joby je ale takisto strasna konkurencia.

Plus netreba zabudat, ze Upwork si z tvojej prace berie 10%

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2023, 17:57:49 »
No ale tak časem se dostaneš na víc, ne?
Ano, z $10 se dostanes klidne na $15. Ale konkurovat nekomu z levnych krajin se proste neda.

Já to moc dobře vidím, že to tam tak je, ahodně lidí to říká, ale mě by přecejen zajímaly trochu fakta, tzn. jak dlouho ses tam snažil, kolik mandays jsi tomu dal.

Já tady vidím statistiku:

https://www.upwork.com/hire/java-developers/cost/

Java Developers on Upwork cost $17–$35/hr

To je průměr. Možná jsem divnej, ale mě by 35 dolarů možná stačilo. Záleží za jakou by to bylo práci.

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2023, 18:16:18 »
Ja som tam registrovany, ale zatial len pozorujem ake zakazky sa tam daju najst. Nie je uplne pravda, ze je tam len praca za 10 USD na hodinu. Vidim, ze v mojej specializacii su ludia ktori beru aj 100/hod (a vidno, ze maju zakazky, nie len, ze tolko pytaju).

Na tie joby je ale takisto strasna konkurencia.

Plus netreba zabudat, ze Upwork si z tvojej prace berie 10%
Ano, mel jsem zakaznika, ktery nabizel $500/hod (cyber security projekt), realita byla takova ze po prvni diskusi kolik to vse bude stat cenu snizil na $30. Snazil jsem sa asi 2 mesice ziskavat zakazniky pres upwork, nikdo za pro me rozumnou cenu se nenasel. A to jsem investoval mrte casu do vytvoreni portfolia, referenci,… za me se mi ten cas nikdy nevratil a za tech par $ fakt neminim pracovat. Ale treba nekdo tady delal neco za vice nez $50/hod, ja nikoho takoveho ve svem okoli neznam.

Re:Dá se Upwork použít jako vaše portfolio i mimo Upwork?
« Odpověď #11 kdy: 17. 05. 2023, 18:41:19 »
Hele ten typek za 500$ / hod to na tebe naraficil, ne? To tam dal jenom proto aby ziskal zdarma informaci, kolik to bude stat.