Kdy a proč využít Docker nebo více serverů?

Re:Kdy a proč využít Docker nebo více serverů?
« Odpověď #15 kdy: 27. 04. 2023, 09:53:15 »
ad 1) Schéma mám, postupně jej dolaďuju.
ad 2) ano s tím počítám

Deploy aktuálně manuálně, ale zlepšujeme se, už používáme Ansible, případně přijdou na řadu další vhodné věci, třeba Kubernetes.
Stávající server je hostovaný na VMware cloudu u Masteru, nový bude asi taky, případně některé části na KVM VPS, LXC opouštějí a už nenabízí. Nutně Docker být nemusí, ale je to jedna z možností.


Re:Kdy a proč využít Docker nebo více serverů?
« Odpověď #16 kdy: 27. 04. 2023, 11:08:52 »
Na vaší otázku nelze odpovědět, protože nikdo nezná váš projekt, požadavky, ani co ty jednotlivé služby reálně dělají.

Analogií by bylo zeptat se, na kolik funkcí/tříd/filů/modulů/repozitářů rozdělit projekt. Jaky vždy, odpověd je - it depends, a to konkrétně na business požadavcích, technologických požadavcích, a tak dále.

Pokud jsou tyto služby od sebe oddělené a nehrabou si do stavu/dat a nebo jsou, ještě lepší, úplně bezstavové, pak můžete směle všechno rozsekat jak se vám zachce.

Pokud vám nevadí pád všech služeb najednou, můžete mít kontejnery na jednom VPS.

Nechcete kontejnery, ale chcete VPS per služba bez kontejneru? Taky řešení, ale nebudou si moct, mimojiné, povídat s orchestračnímí službami na kontejnery.

Chcete automatizovat deployment, škálování, výpadky, izolovat závislosti a neřešit server? Vemete terraform/helm/ansible, nakonfigurujete si prostředí a menežovaný kubernetes ve 3rd party cloudu, zabalíte projekty do kontejneru a postará se vám to o výpadky a scaling. Ale samozřejmě za to zaplatíte jednak cloudu, druhak lidem co vám to umí spravovat.
« Poslední změna: 27. 04. 2023, 11:13:02 od LambdaLover »