Plat Java vývojáře na živnost

peete

Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #30 kdy: 22. 04. 2023, 20:44:41 »
Haha, to je fakt, od zavedeni ChatGPT se neuveritelne zvysil pocet "lepicu" a "patlalu", proste kazdy, koho pusti k jakekoliv vyrobe hocijakeho skriptu nebo kodu, tak uz hnedka taha rozumy z ChatGPT a uz to tam lepi, a jediny debug, ktery zna je spustim to, nefunguje to, zeptam se znova. Nebo copy-pastnou kod do Chatu a zeptaji se, co je tam blbe (to jsou ti chytrejsi, ale ze leakuji firemni kod je jim sumak). Stejne jim to nepomuze, zrovna vcera mi jeden lepic ukazoval svuj ChatGPT slepeny regex, nerozumnel tomu za mak a ani regexr.com a pod neznal aby si to analyzoval, ze nema escapovane / ho netrapilo. A oni ho v klidu nechali neco v jeho blazene nevedomosti pridat k produkcnimu kodu (coz je zbytecne vzneseny nazev pro tu spatlaninu). A na tuhle praci byl zrovna 3kolovy pohovor a psychiatricky test odpovidajici asi 30 % MMPI-2. Na co, ptam se, na co, pratele, kdyz pak praxe vypada takto?


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #31 kdy: 22. 04. 2023, 23:04:23 »
A ano, zkouma to "na dalku" = dokola se pta na veci, ktere mu uz byly 10x zodpovezeny, nepta se na veci, na ktere by se ptat mel, a strasne se divi vecem, ktere jsou naprostou samozrejmosti. Ale neni se co divit, nikdo mu nic nerek, nikdy to nevidel.
A když by byl on-site, tak by to bylo lepší? Jakto?

Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #32 kdy: 24. 04. 2023, 10:13:45 »
Ahoj nelze než souhlasit s nehalem2049 :).
Chce to počkat než se euforie okolo "AI" uklidní, a pak pořádně podojit trh.
Pro tazatele 4K MD za 100% remote s 1 a 1/2 lety praxe je možná ok, tady bohužel neporadím.

Zato můžu poradit jak získat vice :).
Trvalo mě 8 let než jsem se dostal přes 11K MD ... 8 let :( !
Škoda, nevěděl jsem, že je třeba dohazovače kopat do zadku s tvrzením "ha ha, ale to vám nikdo nedá.."
Ne opravdu nedá :) musíte si to totiž vzít!

Řekne vám dohazovač na trhu nejsou nabídky za 11K MD tak mu řekněte ok tak až budou tak přijďte.
A věřte on přijde :) sice za pul roku, ale přijde :)

Neříkám neberte zakazku za 4K MD, naopak klidně za 4K MD berte když nic jineho není, hlavně nepolevovat než se dostanete na hranici rejty, se kterou budete spokojeni a s podmínkami, které vám budou vyhovovat.
Jen pozor ať vaše CV nevypadá, že měníte praci 2x do roka.
To bohužel zavírá dveře na pohovory.

A pokud jazyk (umím pouze eng) dovolí určitě bych zkusil třeba Berlín, Vídeň, Frankfurt odkud mě více než dříve chodí nabídky s 100% remote a MD rate za který se stydět nebudete a zároveň se tam dá za pár hodin dostat :)

Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #33 kdy: 24. 04. 2023, 15:57:57 »
A pokud jazyk (umím pouze eng) dovolí určitě bych zkusil třeba Berlín, Vídeň, Frankfurt odkud mě více než dříve chodí nabídky s 100% remote a MD rate za který se stydět nebudete a zároveň se tam dá za pár hodin dostat :)

Zrovna treba Viden mi prijde ze za prvy 100 % HO ani prd, navic penize na urovni Prahy, anglictina malokdy staci a jeste delat kontraktora pro ne, mozna tak pres nejakej bodyshop, ne? Ja nevim, jen rikam pocity z nabidek, co jsem zatim videl.

Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #34 kdy: 24. 04. 2023, 17:14:13 »
Hele já teď remote dělal 3 měsíce, nikdy jsem v té firmě nebyl, ale byli remote friendly, a produktivní jsem byl už tak za 2 týdny. Každý den standup a zapnuté webcams, rychlé meetingy přes Slack a nikdy mi nepřišlo, že by nějak vázla
 komunikace. Akorát teda to byli pěkní šmejdi, do příště si píšu, že když někde uvidím špatný tech stav projektu, tak automaticky to znamená to samé v managementu.

Jo ale potom zkušenost s jiné firmy, kde byl Covid a všichni přešli na Remote, tak produktivita klesla - jenže tady se musí brát v potaz to, že jsem tam byli dost přetěžovaní, takže jakmile byla ta příležitost... ale to byla zvláštní doba ten COVID, hodně lidí bylo z toho zdeptaných atp.

Každopádně co tady někteří píšou o flákání na remote, tak to mě pěkně vytáčí. Firma má být schopná zjistit, kdo jak dobře pracuje, kdo jak dobře dodává do týmu. A pak se podívat na ty dodávky a říct, že to je OK, nebo říct, že to není OK a sdělit dotyčnému, že má jít s MD sazbou dolů.

« Poslední změna: 24. 04. 2023, 17:19:31 od registrovany123 »


Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #35 kdy: 24. 04. 2023, 17:57:23 »
...kde byl Covid a všichni přešli na Remote, tak produktivita klesla ... ale to byla zvláštní doba ten COVID, hodně lidí bylo z toho zdeptaných atp.
Specificky to byl velky problem pro rodice kdyz ty fasouni jako Primulex zamkli doma deti. To byl ocistec pro lidi co bydli v bytech.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Plat Java vývojáře na živnost
« Odpověď #36 kdy: 24. 04. 2023, 19:52:42 »
Ale možná taková jedna nevýhoda remote jsou, jako vždycky, neschopní manageri. Ti lidi totiž opravdu jsou tak neschopní, že se neuráčí nějak objektivně zjišťovat, kdo jak dobře pracuje. Mám takový dojem, že je musí svrbět až na zadku, když člověka nemají na dohled a nevidí, jak někde od-do sedí na židli. Možná taky proto jsem v té remote firmě zažíval takové svinstva, kdy na mě dost neotesaně tlačili s estimacema. A takový cirkus a divadlo, co hrál v té firmě teamlead, projekťák a techlead, aby nás různě oblbovali, to jsem ještě neviděl. Fakt dost nátlakové praktiky - dají se očividně dělat i na dálku, člověk nemusí nikde sedět ve firmě, aby s váma vyjebávali vedoucí pracovníci a tlačili na vás.

Tak doufám že příště budu mít šťastnější ruku.