Převod domény z Webnode

noob

Převod domény z Webnode
« kdy: 23. 03. 2023, 09:56:42 »
Zdravím vespolek.
Máte nějakou zkušenost z transferem domény zakoupené přes Webnode? Na jakýkoliv požadavek přes jejich webový formulář přijde odpověď:

-----------------------------------
Vážený uživateli,

děkujeme za Vaši zprávu. Právě ji zpracováváme a budeme na ni reagovat co nejdříve. Aktuálně se potýkáme s nestandardním množstvím požadavků, na dotazy však obvykle odpovídáme do 72 hodin podle aktuálního množství zpráv v oddělení naší zákaznické podpory. V případě, že Vaši zprávu obdržíme během víkendu, je možné další zdržení. 
 
Pokud je váš dotaz urgentní, například se blíží expirace Vaší domény nebo Prémiových služeb, kontaktujte nás prosím pomocí soukromé zprávy na Facebooku. Připojte k ní i ID komunikace, které najdete v předmětu této zprávy. Vaši žádost tak vyřešíme mnohem rychleji.
 
Některé typy požadavků (například změna přihlašovacích údajů, nastavení domény nebo informace o předplacených službách) vyžadují Vaši autorizaci. Proto nás prosím kontaktujte z e-mailové adresy, kterou jste použili při registraci do služby Webnode. Využít k tomu můžete formulář "Napište nám", který najdete v pravém menu našeho webu.
 
Toto je automaticky generovaná zpráva, neodpovídejte na ni prosím. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemnou tvorbu webu.

Tým Webnode
-----------------------------------

Po dvou dnech jsem zkoušel i tu zprávu na FB, ale bez reakce. Předpokládám, že bez jejich součinnosti tu doménu nikam nepřesunu? Jako registrátor je uveden Media4Web s.r.o

« Poslední změna: 23. 03. 2023, 10:07:05 od Petr Krčmář »


Re: Převod domény z Webnode
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2023, 10:06:21 »
Je to vymyšleno právě tak, aby k transferu nebylo potřeba mít součinnost původního registrátora, který může mít technický nebo jiný problém. Stačí se přihlásit k novému registrátorovi a požádat o transfer. Registr dostane výzvu a pošle správci domény AUTHINFO (kód pro transfer) a s jeho pomocí pak může nový registrátor požádat o převod k sobě.

noob

Re:Převod domény z Webnode
« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2023, 13:42:04 »
Díky za nakopnutí, uvažoval jsem příliš "uživatelsky" :) CZNIC má na to formulář a teď už stačí doufat, že je v registru zadaný správný e-mail (je to neveřejný údaj)  Kdyby to někdo hledal: https://www.nic.cz/whois/send-password/

Re:Převod domény z Webnode
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2023, 16:18:52 »
Tohle má snad každý registrátor jako položku při převodu - Zaslat AUTH-ID. Zatím jsem to při převodech domén všude viděl, není to třeba generovat přes nic.