Už mi zase zdejší fórum nenávratně zahodilo rozepsanou odpověď (bug report)

Teď se mi zase stalo, že jsem měl déle rozepsaný příspěvek do fóra, a když jsem stiskl "prohlédnout", místo náhledu se mi dostalo přihlašovacího formuláře, protože jsem byl automaticky odhlášen. Ani když jdu zpět, ani když se přihlásím, tak už se nikdy k rozepsanému textu nedostanu. To samé se děje s odesláním příspěvku.

Je to opravdu hrozně frustrující a děje se mi to celkem často (a jen někdy si pamatuju, že musím pro jistotu všechno zkopírovat před odesláním), udělejte s tím, prosím, něco - i kdyby to bylo jen zvednutí časového limitu pro automatické odhlášení a text vedle tlačítka odeslání upozorňující uživatele , aby udělali CTRL+A a CTRL+C.

Nemá někdo nějaký workaround? Třeba jak donutit Firefox, aby si pamatoval dočasně všechny, opravdu všechny formuláře?
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Stávalo se mi to mnohokrát v minulosti. Taky se mi stává, že když otevřu víc tabů (témat) a v jednom pak chci odpovědět, tudíž se přihlásit, tak po přihlášení mě to hodí na jiný z těch témat, který a otevřený v jinym tabu - tedy mam pak dva taby se stejnym tématem a původní téma´, na který jsem chtěl odpovídat pak znova musím hledat...

Nijak se to nevyřešilo. Nenašel jsem žádnou ochcávku, jak to ošéfovat na mojí straně... Prostě Ctrl + C a neotvírat víc tabl, když nejsem přihlášenej.

Dělá to každé druhé fórum. Vše si tedy píšu mimo a pak kopíruji. Je to evidentně technicky náročná funkce. Ale některá fóra mají autosave.

To je fakt k zmátoření. Tady se to reportuje asi už rok.

Teď jsem třeba psal příspěvek (delší dobu) a preventivně si ho dal do schránky. Ukázalo se mi po odeslání "Lituji přístup odepřen"

Jelikož vím že tu tahle bota je, tak jsem nezpanikařil a v druhém tabu jsem se přihlásil. Pak jsem zkusil v tom první reload (POST - s hláškou browseru Odeslat znovu data_ - Ano).

A  tohle je snad humor:
Kód: [Vybrat]
Neodeslali jste tento příspěvek již jednou? A pikantní je pouze tlačítko zpět. Opakovaný reload  jsem zkusil v domění že třeba to když tam není tlačítko "Nejsem debil, ten příspěvek se fakt neuložil, takže ho na mou zodpovědnost odešli ještě jednou", že třeba opakovaný reload tuto funkci nahradí a mohl by se uložit konečně. Ale nic. Pořád jen odkay Zpět. (Tu hlášku neznam přesně)


Takže zabrala nakonec "záloha ve schránce"]

A jelikož jsem psal, že tu hlášku "Neodeslali jste příspěvek již jednou" si nepamatuji doslovně, tak jsem to chtěl zreplikovat. A uplně pikantní na tom je že jsem místo toho dostal jinou hlášku, po odeslání příspěvku a stisk Zpět <v prohlížeči>  Zatímco jste psali příspěvek, někdo jiný odeslal odpověď

Prostě tady ty chybové hlášky fora jsou k popukání..

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dělá to každé druhé fórum. Vše si tedy píšu mimo a pak kopíruji. Je to evidentně technicky náročná funkce. Ale některá fóra mají autosave.

Náročná? 5 riadkov kódu. jeden query selector, 2 príkazy na get a set localstorage, nejaký listener, a to je už dá sa povedať 80% funkcionality. Ok, možno to výjde na 10 riadkov kódu ak by to bolo troška sofistikovanejšie.


Ladění správné doby session přihlášení na fóru
« Odpověď #5 kdy: 24. 08. 2021, 19:16:27 »
Hmm, zkusím se zeptat jinak, je opravdu 5 až 15 minut opravdu vhodně zvolená doba, po kterou fórum drží člověka přihlášeného?


Pod čarou technické info
forum dává 3 cookie: iinfo-sid ani sid-forum  zjevně vůbec nehraje roli (ačkoli mají měsíc platnost,
ALE SMFCOOKIE956 Má platnost půl hodiny (ale tady něco nehraje, půl hodiny rozhodně nepíšu ani své vleklé ódpovědi, já pozoruji něco v rozpjetí 5-15 minut)
Není bug třeba, že se cookie nějak neprodlužuje automaticky?

(FUN FACT - při psaní této stížnosti se objevila nová hláška) . kterou ještě neznám
Kód: [Vybrat]
Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Zatímco jste psal svůj příspěvek, vypršelo sezení. Prosím zkus jej zaslat znovu.

No to snad ne. Píšu odpověď. Dám odeslat a napíše to Litujeme, přístup odepřen. V iném tabu se tedy přihlásím., v původním dám reload, potvrdím Resend POST data. A tentokrát se pro změnu napíše hláška
Citace
Nastala Chyba!
Tento příspěvek jste již odeslali! Možná jste nedopatřením kliknuli dvakrát?!
Po opětovném reloadu se tato hláška opakuje. Po stisku zpět je  formulář prázdnýz rozespaný text tam již není.

Sakra ksindl, ono se to děje fakt nevypočitatelně!!! žádám o vysvětlení na základě čeho dojde k hlášce Přistup Odepřen a nenávratnému smazání obsahu formuláře (z důvodů nějakých redirectů POST-GET  se k němu nejde dostat)

Píšu příspěvek 15 minut, tuším že dojde k "pranku" "Litujeme přístup odepřen", pro jistotu si ho zkopíruju. Příspěvek se v klidu odešle. Paksi něco čtu, vrátím se n kějakému postu. Napíšu tam příspěvek/citaci. Celké do 3 minu. Náhle po odeslání : Litujeme, přístup odepřen. Musím se přihlásit znova a pak tam jde.

Naprosto tiše dojde k "odhlášení" které zjevně nezávisí od doby poslední aktivity ale na nějakém jiném faktoru.

To je fakt nějaká lotynka. Prostě píšu příspěvek  který se povede bez problému odeslat po 10minutové neaktivitě, pak po minutě píšu další, třeba 3 minuty ale u něj to náhle napíše přístup byl odepřen...

Mám takové tušení, že je nějaký problematický timeout vypršení zalogování se počítá od přihlášení a ne od posledního http requestu.

Něco bych řekl ! Už zase ten ***** systém mi ****


Citace
"Litujeme přístup odepřen"
do**** vždyť před 5min jsem byl přihlášen tak co to **** má znamenat


Citace
Nastala chyba!
Tento příspěvek jste již odeslali! Možná jste nedopatřením kliknuli dvakrát?!".
To si **** dělá se ze ***** po tom co jsem se přihlásil a snažil zchránit **** chybu formulářea ono mě to ještě takhle pošle do****

No jo, zdejší systém přihlašování je řádně dokurvený.

Právě se mi stalo to samé. Snažím se svoje příspěvky několikrát revidovat, abych nepostoval bullshit, ale tohle mě teď totálně zabilo.

Prosím o řešení, je to fakt HODNĚ otravné.