Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #45 kdy: 23. 02. 2023, 12:57:25 »
Nechci být rýpavý, ale kde v ČR (i třeba na venkově) si koupíte použitelný dům (čili ne nějakou dřěvěnou polorozpoadlou pastoušku) za nějakých 900 000 (a to ještě za předpokladu, že ten rok vás někdo živí a šatí)?

Pokud jste sám, něco trochu umíte, nejste moc náročný co se týká životních nákladů a máknete si, pak můžete na ceně rozhodně podstatně přitlačit. A za to koupíte obyvatelný dům i s pozemkem. Tedy pravda, posledních pár let nejspíš v o dost horším stavu, než dříve, ale stejně. Ano, na venkově. Kde? To berte jako know-how ;)

Ale obecně platí, že v některých oblastech jsou prázdných domů plné vesnice. Třeba u nás v bloku cca patnácti domů žilo asi pět lidí plus cca pět chalupářů. A to to ani nejsou nějaká hnízda na konci světa. Klidně v obcích, kde na jejich druhém konci stojí satelitní městečko. A chce to samozřejmě důkladně vybírat a hlavně čekat, logicky a pak být buď flexibilní nebo mít štěstí. Různí lidé mají různé představy, občas dost divoké. To, co je na prodej dlouho je na prodej dlouho obvykle proto, že to má nějaký dobrý důvod. Co není drahé a k něčemu je zmizí rychle.


Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #46 kdy: 23. 02. 2023, 13:05:39 »
Tohle ja ale bohapustá fantazie, v podstatě  fikce. Chápu, že pokud jste vy nějakej kontraktor , co fakturuje 20 za MD, tak už žijete v malinko jiné realitě a všechno vám připadá "eeee, easy, za rok mam hodinky s vodotryskem".

I kdybychom brali, že průměrnej prgáč má 100 hrubýho (má mín, ale aspon se nám bude lip pocitat), což odpovídá ročnímu čistýmu platu 918 tisíc. Podělíme 12 měsíci, jsme na nějakých 76 tisíc měsíčně čistýho.

Ten člověk, speciálně, když je sám, musí platit nějakej nájem, jídlo ... takže mu zbude při troše snahy 30 - 40 měsíčně. Když bude mít kliku. za 480 klacků neseženete nic, co bude aspon trosku obyvatelné.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #47 kdy: 23. 02. 2023, 13:37:05 »
i s 20/MD, odectu 30 dni na dovolenou a nemoci, 31.6% zdaneni (viz kalkulatory), zivotni naklady 40 000 (samozrejme mistni hrdinove to dokazi i s peti detmi a najmem za korunu),
zbude 2 400 000.

na reality cz je pod milion jen podvod (castecne vlastnictvi, je to jen garaz atd) a podle vzhledu totalne na zbourani (jsem rekonsturoval 150 let starej barak a TAKY mam zkusenosti).

Kdyz hledam v cenovem intervalu 1 - 2.4 mil. kdekoli v CR, vice nez 2 pokoje, vic nez 100m2 (protoze 50m2 - to proste neni dum), jakakoli velikost pozemku,
tak... drum roll, nabizeny presne dva domy. Oba v otresnym stavu, pod 1 milionu neopravitelne, i kdyz clovek po hlave skakal a material kradl v mistnim JZD.

takze klasicky kecy rootovskeho hrdiny.

P.S. clovek 20/MD nebude mit cas na rekonstrukci, plus  nikdy by v podobne dire nezil.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #48 kdy: 23. 02. 2023, 13:50:16 »
Prijde mi to jako kec. Kdyz jsem schopen si vybudovat diky penezum nejake zazemi tak pak nemusim resit nejake dojizdeni nekam. Kdyz jsem v US zacinal tak prvni rok byl tezky, ale po roce jsem mel barak za hotove, zadna hypoteka. Po x letech v US mam barak na 400 acre pozemku s jezerem, lesy a prace je pro me hobby ktere delam kdyz chci. Vetsinu casu travim s rodinou, mam hobby woodworking, fishing, jezdime k mori, do hor. Myslim, ze je to lepsi nez jezdit nekam sockou. Ale vec nazoru.

Hele tak o dojíždění nebylo řeč, pracuji z domova. Rád si poslechnu idealistické příběhy o skvělém životě, ale nejsme tu na Instáči, mě asi nenamluvíš že nechodíš na záchod, nejíš, nemáš nemoci, nikdy nemáš špatnou náladu a tvůj život je sluníčkový, protože už jsem seděl s pár podnikateli v depresích co maj bavoráka, barák a vše.

Ono to o tom není, člověk má nějak nastavenou hladinu endorfinů a furt se nějak cítí, co je pro hodně lidí překvapením, že všechno nejsou jen vnější podmínky. I miliardář ve vile s jezerem má občas depresi, ačkoliv to asi dost lidem přijde neuvěřitelné. Každý se někdy cítí dobře a někdy mizerně, ničí život není tak sluníčkový jak ho vidíme s Instagramu a TV.

A za to koupíte obyvatelný dům i s pozemkem. Tedy pravda, posledních pár let nejspíš v o dost horším stavu, než dříve, ale stejně. Ano, na venkově. Kde? To berte jako know-how ;)

Hele já tohle zkoušel, koupil jsem ten barák, ale osobně jsem na zahradu nelezl, a všechno s tím spojené včetně odklízení sněhu, listí a řešení technického stavu baráku mě štvalo, i když chápu, že někomu to může vyhovovat. Dokonce mě štvali i popelnice.

Jsem strašně vděčný za panelák, za tu bezstarostnost.

Ale každý to máme jinak, mám kamaráda co rád pracuje rukama, a nedokáže pochopit, že pro mě je největší věc si dát kafe, lehnout si do postele a číst si knížku, že to je to co mě baví. Každý to máme jinak.

Pro mě barák byla starost a nervy. Je to jen o vizi každého jednotlivého života. Někdo tam má přítelkyni, barák, děti, někdo zajít do šichty a večer si u fotbalu dát pivko, a já tam třeba mám sedět doma v křesle a číst si knížku, život je sto vůní sto chutí. Nejhorší to je pro ty, co představu o vlastním životě nemaj a furt se musej s někým porovnávat "jo on má barák, rodinu a bavorák", ale nevidí co za tím stojí, tu práci a námahu za tím (co někdo třeba dělá rád), ale zrovna já bych za to tu cenu nezaplatil a ani to nechci.

Ymzk

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #49 kdy: 25. 02. 2023, 14:05:39 »
Zdravim, zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s kolegama vyvojarema z Indie (i tema, kteri uz ziji v evrope) a jaky na ne mate nazor, eventuelne zkusenosti.

Pracuji ve firme, kde mame vyvojare z celeho sveta, pricemz mam pocit, ze s drtivou vetsinou dokazu skvele vyjit s vyjimkou prave indu...

Prijde mi, ze se kvalita jejich prace znacne zaostava za tou evropskou a pritom nesnesou jakoukoliv kritiku. A kdyz clovek chce argumentovat, proc neco delat jinak a lepe, berou to jako osobni utok a je to jako kdyby clovek mluvil do zdi. Jak to mate vy? Dari se nekomu tady s indy vychazet a nemate radu, jak na ne? :)

Mam mnoho rocne skusenosti s Indami. Z jednej firmy som odisiel. pretoze sa to fakt uz nedalo. Za tie roky nemam jedinu. Co i len jedinu dobru skusenost. Osobnostne po praci boli super. Mam medzi nimi aj par kamaratov. Ale pracovat sa s nim neda.


Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #50 kdy: 25. 02. 2023, 16:55:44 »
Rád si poslechnu idealistické příběhy o skvělém životě, ale nejsme tu na Instáči, mě asi nenamluvíš že nechodíš na záchod, nejíš, nemáš nemoci, nikdy nemáš špatnou náladu a tvůj život je sluníčkový, protože už jsem seděl s pár podnikateli v depresích co maj bavoráka, barák a…
Ja nikdy nepochopil instagram a samozrejme ze kazdy ma nekdy spatnou naladu, kazdy se nekdy s prominutim potento z jidla a zivot neni vzdy slunickovy… Ale slovami klasika: radsi byt bohaty a zdravy nez chudy a nemocny. S penezi se lip resi problemy nez bez nich, at jde jiz o to ze se nemusim stresovat kvuli nejakemu zdrazovani az po to ze se nemusim cpat nejakemu blbci do zadele at dostanu premie. Jinak souhlas ze kazdeho dela stastnym neco jineho, pro nekoho je to rodina a barak, pro nekoho knizka a byt.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #51 kdy: 25. 02. 2023, 17:29:33 »
za penize si zdravi ani lasku nekoupis...

err.

za penize si koupis vyrazne lepsi ochranu zdravi a velmi dobre predstirani lasky.

Rád si poslechnu idealistické příběhy o skvělém životě, ale nejsme tu na Instáči, mě asi nenamluvíš že nechodíš na záchod, nejíš, nemáš nemoci, nikdy nemáš špatnou náladu a tvůj život je sluníčkový, protože už jsem seděl s pár podnikateli v depresích co maj bavoráka, barák a…
Ja nikdy nepochopil instagram a samozrejme ze kazdy ma nekdy spatnou naladu, kazdy se nekdy s prominutim potento z jidla a zivot neni vzdy slunickovy… Ale slovami klasika: radsi byt bohaty a zdravy nez chudy a nemocny. S penezi se lip resi problemy nez bez nich, at jde jiz o to ze se nemusim stresovat kvuli nejakemu zdrazovani az po to ze se nemusim cpat nejakemu blbci do zadele at dostanu premie. Jinak souhlas ze kazdeho dela stastnym neco jineho, pro nekoho je to rodina a barak, pro nekoho knizka a byt.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #52 kdy: 26. 02. 2023, 06:47:44 »
Ve výsledku se vracím k tomu, že je lepší bydlet v paneláku a jezdit sockou a vydělávat v IT nějakou almužnu za 2 hodiny denně než to hnát flexováním. Bohužel takto to dělat nejde, ale jinak bych to bral hned.
Proč to nejde?

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #53 kdy: 26. 02. 2023, 14:00:18 »
Moja prvá skúsenosť s ľuďmi z Indie bola z roku 2011 - pracoval som v Londýne, za kolegov som mal mnoho Indov. Boli medzi nimi programátori, team leadri aj manažéri. Pracoval som ako java programátor v tíme, za kolegyňu na mojej úrovni som mal Indku. Vyštudovala ešte v Indii, s rodinou odišla žiť do Británie. Angličtinu mala vynikajúcu, programátorsky bola na vysokej úrovni. Veľmi dobre sme sa spolu dopĺňali, spolupráca s ňou ma vyslovene tešila. Produktovú manažérku sme mali tiež Indku. Energická pani na svojom mieste, vždy plná elánu a nápadov. Opäť, veľmi dobrá skúsenosť.
V okolných tímoch (jednalo sa o open space) sa pohybovalo množstvo Indov, odhadom tak tretina. Z toho, čo som mal možnosť sledovať, s nimi mala firma zrejme len veľmi dobrú skúsenosť.

Strih do prítomnosti. Posledné mesiace som robil nábor do svojho tímu a vrámci neho som mal možnosť prejsť pohovormi s troma rôznymi Indami, žijúcimi v Prahe. Všetci to boli ľudsky milí ľudia. Ale bohužiaľ ich programátorské schopnosti boli vyslovene nedostatočné a nemohol som ich považovať ani za juniorov. Ani jeden z nich neprešiel úspešne technickým kolom.

(Nakoniec som už úspešne našiel dvoch nových kolegov, z Moravy a Sliezska. Po tom, čo obaja predviedli na technickom kole, sa veľmi teším na spoluprácu.)
« Poslední změna: 26. 02. 2023, 14:06:52 od miro simko »

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #54 kdy: 27. 02. 2023, 13:07:47 »
Ja mam s Indy zkusenost jako se servisni podporou draheho komercniho SW.
Zkusenost naprosto desiva.

Hlavnim ucelem jejich prace bylo, ze kdyz jsem zadal tiket, najit cokoliv, aby to mohli bez vyreseni vyfakovat.
Byli velice vynalezavi, napriklad zduvodneni, ze dany Java SW pada na memoryleaky z duvodu, ze bezi pod linuxem na VMware ESXi, pricemz v requirements se o virtualizaci nepsalo nic, jenom verze OS.

Ta prace byla zadarmo draha a dotycny support zpusobil, ze jsem protlacil prechod k opensource reseni, ktery potreboval pomerne nakladne priohnout.


Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #55 kdy: 28. 02. 2023, 21:43:58 »
Moje zkušnost.
- Ind co utekl do USA a domestikoval se - super bedna, radost spolupracovat.
- Indové doma - odpad. Týden trvalo než pochopili že nepotřebuju aby testy byly všechny zelené i pro věci které vůbec nebyly ještě naprogramované, pochopili to. Jenže pak už zase všechny testy byly červené i to co prokazatelně fungovalo. Na dalším projektu sem je třeba učil co je to styl ve Wordu, úplně nová věc mimo chápání (senior vývojář).
- Indové za hranicemi na služebce - katastrofa. Vůbec nepouštět za volant, někteří netuší co je pračka.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #56 kdy: 28. 02. 2023, 22:11:56 »

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #57 kdy: 01. 03. 2023, 14:52:28 »