Automatické uzamknutí obrazovky při uspání

Z.

Automatické uzamknutí obrazovky při uspání
« kdy: 28. 03. 2010, 23:05:38 »
Zdravím,
jak prosím uzamknout obrazovku při uspání do paměti, aniž bych se musel odhlašovat? Nebo spíš mám napsat uzamknout obrazovku pří Resume? Zkoušel jsem jen odkliknout checkbox pro tento účel v xfce4-power-manager-settings, bez výsledku, stejně tak v gnome-power-manager a dál jsem tuto nefunkčnost zatím neřešil, když vím, že locknutí screenu přes xscreensaver-command -lock bez problému funguje... takže jsem uvažoval, že bych upravil nejspíš? /etc/acpi/resume.d/90-xscreensaver.sh ,ale nenapadá mě, jak to zprovoznit... něco na toto téma jsem vygooglil, ale s funkčností se to nesetkalo.
Předem díky za odpověď
« Poslední změna: 28. 03. 2010, 23:34:54 od Petr Krčmář »


Re: Automatické uzamknutí obrazovky při uspání
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2010, 00:25:31 »
Já když dám na notebooku vypnout-uspat do paměti, tak při probuzení mám obrazovku vždy zamčenou (naopak bych přivítal opak :D ). Používám Ubuntu

Z.

Re: Automatické uzamknutí obrazovky při uspání
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2010, 01:29:34 »
Já když dám na notebooku vypnout-uspat do paměti, tak při probuzení mám obrazovku vždy zamčenou (naopak bych přivítal opak :D ). Používám Ubuntu

Nasel jsem ti tohle ...

Citace
To disable the screen lock on suspend you must open a gconf-editor and disable the following options:

  /apps/gnome-power-manager/lock_on_hibernate = false
  /apps/gnome-power-manager/lock_on_suspend = false
  /apps/gnome-power-manager/lock_on_blank_screen = false
Zkus a dej vedet ;) ...Zkusil bych to, ale momentalne mam rozkopany debian v podobne dependency-hellu a strkat ubuntu do virtualboxu, ktery bych musel nejprv zkompilovat, protoze ho nemam, na to fakt nemam ted naladu.

Re: Automatické uzamknutí obrazovky při uspání
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2010, 17:56:51 »
Přes GUI nevím, ale přes CLI je to takhle:

Zamknutí obrazovky:
Kód: [Vybrat]
gnome-screensaver-command --lock
Hibernace (uspání na disk):
Kód: [Vybrat]
pmi action hibernate
Uspání (do paměti):
Kód: [Vybrat]
pmi action suspend
pozn.:
Nejdříve vyžaduje instalaci
Kód: [Vybrat]
powermanagement-interface
Dá se krásně kombinovat s příkazem at:
Kód: [Vybrat]
echo 'gnome-screensaver-command --lock ; pmi action suspend' | at now + 10 minutes