ChatGPT a tel. číslo

xunil

ChatGPT a tel. číslo
« kdy: 17. 02. 2023, 15:33:33 »
Zdravím mám dotaz,
odpověď už asi znám :)

Protrhnul se pytel a všude se mluví o ChatGPT.
ChatGPT vyžaduje při registraci tel. číslo. Proč ho chtějí? jako jednoduchý identifikátor?

Je lidem jedno a telefonní číslo naťukají do kteréhokoli formuláře? (tady pošlete fotku napište tel. a uvidíte jak budete vypadat za 30 let.)

V době FB, IG, a dalších sociálních sítí již prostě tohle nikdo neřeší a vůbec to nepovažují za osobní údaj?
Argument, že mám druhé tel. číslo které je jen pro takové účely mi přijde jako: Neřeknu vám ulici kde bydlím, ale řeknu číslo domu.

Domnívám se, že lidé neví co je soukromí. Tel. číslo napíšou kde tu, pak se můžeme divit, že nepoznají hranici kdy už od nich žádá informace které by jim dát neměl. Viz odpovědi na inzeráty kde jim namluví, že jim pošlou peníze a stačí vyplnit údaje a pak se diví, že jsou bez peněz.

Google, FB,... ChatGPT,... ehm to by byl dlouhý seznam už dnes všichni vyžadují tel. číslo.
Vlastně už asi není moc služeb bez tel. čísla. Jsou to soukromé firmy, každý jim může dát co uzná za vhodné, tel. číslo, finanční příspěvek, svůj čas, nějaké to soukromí. Jen pak lidé ztrácí soudnost, kdy přijde někdo (podvodník) a oni mu vyžvaní kde mají klíče, heslo 123, a zítra odjíždím na týden pryč a ještě musím tady na www.jsemJelitoAvsechnoVamDam.cz vyzvednout peníze jak mi psal pán v odpovědi na inzerát.

Prosím, že nemám pravdu?



Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2023, 16:12:07 »
Temi udaji (tel. cislo, smirovani v ramci reklam,...) platis za danou sluzbu. Majstrstykem marketingu potom je, ze tuto formu monetizace prodali siroke verejnosti jako "zadarmo". Jinak docela zbytecny topic, o tomhle je popsana pulka internetu.

Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2023, 16:15:28 »
Lidem to je jedno, většina populace jsou prodejní hlupáci, co udělají cokoli, aby dostali něco "zadarmo".

Wasper

  • ***
  • 118
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2023, 17:19:22 »
Zdravím mám dotaz,
odpověď už asi znám :)
tak.

Citace
Je lidem jedno a telefonní číslo naťukají do kteréhokoli formuláře? (tady pošlete fotku napište tel. a uvidíte jak budete vypadat za 30 let.)

Citace
V době FB, IG, a dalších sociálních sítí již prostě tohle nikdo neřeší a vůbec to nepovažují za osobní údaj?
Argument, že mám druhé tel. číslo které je jen pro takové účely mi přijde jako: Neřeknu vám ulici kde bydlím, ale řeknu číslo domu.
Prostě digitální klondike je ve stavu, kdy pistoléros si mohou diktovat co chtějí, cowboys radši mlčí a hlídají si svá stáda, a když přicestuje nový sheriff který by chtěl přivést zákon, tak se všichni radši tváří že jako nic.

Takže ano, systém je velmi špatný, jedinec má za dost velkou cenu šanci se mu víceméně bránit, ale to je tak všechno.


Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2023, 19:27:28 »
Citace
cowboys radši mlčí a hlídají si svá stáda, a když přicestuje nový sheriff který by chtěl přivést zákon, tak se všichni radši tváří že jako nic.
Kdo jsou cowboys a na čí straně?


xunil

Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2023, 21:47:19 »
Lidem to je jedno, většina populace jsou prodejní hlupáci, co udělají cokoli, aby dostali něco "zadarmo".
Na jedné straně jsou náklady v milionech nebo miliardách a na druhé je vše "zdarma".
Opravdu divné.

Re:ChatGPT a tel. číslo
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2023, 22:00:30 »
Lidem to je jedno, většina populace jsou prodejní hlupáci, co udělají cokoli, aby dostali něco "zadarmo".

Nikdo te tu nedrzi.