Přehrávání zvuku do receiveru přes IP

Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« kdy: 02. 01. 2023, 11:55:42 »
Zdravím,
měl bych dotaz, jestli mi někdo poradí - mám do počítačové sítě připojen pomocí RJ45 receiver. Tento má standardně přidělené IP (je vidět), ale mimo iTunes se mi na něm nedaří ze žádného programu přehrávat (VLC, Media Player, prohlížeče, atd.). Jedná se o Windows a přehrává se pouze zvuk (stereo). Google jsem vyzkoušel.
Děkuji moc za info
« Poslední změna: 02. 01. 2023, 12:03:02 od Petr Krčmář »


Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2023, 12:11:06 »
Začal bych tím, že bych na tom počítači pustil Wireshark a podíval se, co a kam ty iTunes posílají.

Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2023, 18:49:27 »
A ten receiver aj podporuje nejaký iný prenosový protokol než ten od Applu?

Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2023, 22:16:31 »
Receiver už není nejmladší, ale DLNA podporuje

Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2023, 22:55:38 »
Tak Wireshark byl dobrý nápad - iTunes posílá hudbu přes svůj nativní protokol AirPlay, který receiver také umí a ostatní programy samozřejmě nemůžou. Zůstává tedy otázka, proč nefungují přes DLNA.


Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2023, 11:14:59 »
Tak už naposledy k tomuto tématu, kdyby někdo narazil na stejný problém ...
Věnoval jsem tomu tak akorát čas a základní problém jsem nevyřešil, našel jsem ale na netu utilitu, která dělá to, co by měl dělat každý jeden program, přesměrovává zvuk pomocí protokolu DLNA na zařízení, které tento protokol podporuje. Program se jmenuje SWYH (Stream What You Hear) a funguje.

Re:Přehrávání zvuku do receiveru přes IP
« Odpověď #6 kdy: 06. 01. 2023, 14:04:43 »
S Yamahou R-803D připojenou do ethernetu používám:

buď přehrávám přes FOOBAR - co hraje v aplikaci je slyšet z receiveru. Je to přes nějaký plugin, z hlavy teď nevím. Yamaha je vidět ve foobaru mezi Output zařízeními. Neumí to poslat DSD formát, jen LPCM.

nebo MinimServer https://minimserver.com/index.html, buď na synology, nebo RPi zero W a ovládám to Yamaha appkou v mobilu.... fugnuje to výborně, umí LPCM i DSD formát... neumí to seekovat ani CUE sheet (musí být skladba=soubor)