Notebook Wifi to desktop LAN bridge

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Notebook Wifi to desktop LAN bridge
« kdy: 29. 11. 2022, 12:46:12 »
Ahojte, hladam quick and dirty (docasne) riesenie ako pripojit desktop (bez wifi) len  so sietovou kartou k wifi routru ale technicky nie je mozne natiahnut k routru sietovy kabel. mam k dispozicii notebook s ubuntu 20.04 (prip. win10), ktory sa pomocou wifi s tym routrom v pohode spoji a z desktopu sa kablom dokazem spojit s notebookom. Viem ze sa da vytvorit bridge medzi sietovkami v jednom zariadeni, ale neviem, ci je tento scenar mozne pouzit aj v mojom pripade (sietovka v dektope nema pridelenu ip adresu, nie je v sieti).

Zhrniem to: potrebujem "internet" dotiahnut do PC v tejto scheme:

internet - router <---wifi---> notebbok <---kabel---> PC.

mozno by mi stacilo napovedat, co mam presne googlit, zvysok by som uz asi zvladol.

dik za tipy.


kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Notebook Wifi to desktop LAN bridge
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2022, 11:38:25 »
Možnosti:
- koupit usb wifi a použít v desktopu
- koupit maly wifi router, pripojit ho pres wifi, prepnout ho do bridge a pres jeho ethernet port pripojit desktop. Dokonce do routeru muzete kabelem pichnout dektop i notebook, pokud mezi nimi chcete tahat vetsi objem dat.

Velmi pravdepodobne, kdyz se podivate do supliku nebo zaptate kamarada, tak se nejaky starsi router najde.

Re:Notebook Wifi to desktop LAN bridge
« Odpověď #3 kdy: 30. 11. 2022, 11:48:06 »
Na tohle jsem použil Mikrotik, konkrétně RB941 https://www.czc.cz/mikrotik-routerboard-rb941-2nd-tc-hap-lite/178874/produkt?gclid=Cj0KCQiAm5ycBhCXARIsAPldzoV_XNHuPmBvkSwmny2-cMRZNj1uB7HCoVTDlunBSd9Jk78IlNcgmVkaAv0VEALw_wcB .

Má to 100Mbit porty a 72Mbit wifi. Napájení přes microUSB 300mA. Připojíte do USB v počítači, do ethernetu v počítači, a je z toho takový hodně schopný wifi adaptér :-)

Re:Notebook Wifi to desktop LAN bridge
« Odpověď #4 kdy: 30. 11. 2022, 15:55:43 »
Na tohle jsem pouzil Raspberry, konkretne Pi3 rpishop.cz?lbgt=eYKJIFJESOIFJOISEJFOISDJFOISDJFOIDSJFOIJSDFOIJSDOIFJOISDFJ
Ma to 100Mbit port a 72Mbit Wifi. Napajeni pres microUSB xxxmA,ale hlavne 5.2V!  Je z toho hodně schopný wifi adaptér, stačí mi txpower 8dB (cca 7mW) přez zeď.  Ale aj 30dB(1W) Charakteristika nejlepší signál kolmo na rovinu boardu na straně s ICčkama.