Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #15 kdy: 29. 11. 2022, 16:04:59 »
na angličtinu si zvykneš, měl jsem to stejně, je to o praxi. Ono když AJ moc nepoužíváš, tak ti to přijde vysilující, jakmile jí začneš denně používat, si zvykneš, a ani nebudeš vědět v jakém jazyce jsi před chvilkou mluvil.

Já sleduji filmy v angličtině i češtině, to samé knížky, a nepamatuji se vůbec v jakém jazyce to je, často třeba uvažuji jestli jsem film včera viděl v angličtině nebo češtině, a dřív mi dělalo děsný problém se na to soustředit, je to o zvyku.


Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #16 kdy: 29. 11. 2022, 18:41:45 »
na angličtinu si zvykneš, měl jsem to stejně, je to o praxi. Ono když AJ moc nepoužíváš, tak ti to přijde vysilující, jakmile jí začneš denně používat, si zvykneš, a ani nebudeš vědět v jakém jazyce jsi před chvilkou mluvil.
[...]

Na jednu stranu si, samozřejmě, zvykne. Ale na druhou stranu pak taky třeba zjistíte, že pokud zrovna nebudete žít v zahraničí dvacet let, stejně jí nikdy nebudete vládnout stejně, jako mateřským jazykem. Což je pro práci jedno, ale mě třeba to, že jsem nikdy nebyl schopen vystihnout jemné nuance toho, co jsem chtěl říci vysilovalo samo o sobě. A to jsem angličtinu s češtinou prohazoval přesně tak, jak píšete.  Ale stejně mi to vadilo. A třeba v Emirátech, kde sice každý mluví anglicky ale reálně nikdo anglicky pořádně neumí (kromě Britů) pak už vyloženě lezlo krkem. Ono totiž taky mluvit musí být s kým. V tu chvíli jsem si začal mateřského jazyka vážit. Nikoliv z nějakého tupého idealistického principu, ale prostě proto, že jsem schopen ho ovládat na úplně jiné úrovni a vystihnout věci ve vší dokonalosti. Což je úžasné samo o sobě.

Takže ono je to dvousečné a vždycky záleží, jak a na čem konkrétnímu člověku záleží a obecně co je člověk zač. Pokud se vyjadřujete s elegancí traktoristy, bude vám to nejspíš fuk. Pokud máte ke slovesnosti výraznější vztah a jistou kulturu, příjemné to být fakt nemusí.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #17 kdy: 29. 11. 2022, 18:46:31 »
na angličtinu si zvykneš, měl jsem to stejně, je to o praxi. Ono když AJ moc nepoužíváš, tak ti to přijde vysilující, jakmile jí začneš denně používat, si zvykneš, a ani nebudeš vědět v jakém jazyce jsi před chvilkou mluvil.
Jakmile člověk začne automaticky používat idiomy, je za vodou.

Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #18 kdy: 29. 11. 2022, 19:19:28 »
N/A

xyz

  • ***
  • 203
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #19 kdy: 30. 11. 2022, 08:04:48 »
na angličtinu si zvykneš, měl jsem to stejně, je to o praxi. Ono když AJ moc nepoužíváš, tak ti to přijde vysilující, jakmile jí začneš denně používat, si zvykneš, a ani nebudeš vědět v jakém jazyce jsi před chvilkou mluvil.
Jakmile člověk začne automaticky používat idiomy, je za vodou.
Behind the water?


bmn

  • ***
  • 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti se vzdáleným vývojem pro Evropu
« Odpověď #20 kdy: 30. 11. 2022, 10:16:43 »
Z jedneho mailu pre zakaznika "For me behind me"