Upload souborů přes HTTP vs. WebSocket

hknmtt

Upload souborů přes HTTP vs. WebSocket
« kdy: 02. 11. 2022, 07:17:05 »
Mam http server kam mozem nahravat velke subory v 1MB usekoch a tie sa apenduju az sa subor nahra cely podla pociatocne zaslanych informacii o velkosti a internych pravidiel. Rozmyslam ze by som vytvoril websocketovy uploader kde mozem jednym spojenym konstantne nahravat subor namiesto robenia append requestov (napriklad 1GB = 1000MB = 1000 upload requestov), cize rovno data naroutovat jednorazovo na file pointer, a hlavne mozem pouzit binarny format a usetrit tak dost miesta.

Mate nejake pre a proti pripadne pri http je rozdiel vo velkosti jedneho bloku(v mojom pripade 1 MB) alebo je to jedno? To iste pri WS ako by tam bolo idealne rozkuskovat data?
« Poslední změna: 02. 11. 2022, 08:00:05 od Petr Krčmář »


Re:Upload souborů přes HTTP vs. WebSocket
« Odpověď #1 kdy: 02. 11. 2022, 12:12:01 »
Nerozumím tomu, co je dané, co můžete měnit a co chcete měnit. Pokud můžete měnit server a vadí vám nahrávání souboru po 1 MB úsecích, opravte server tak, ať můžete nahrát celý soubor najednou.

K použití WebSocketu nevidím žádný důvod, byla by to jen zbytečná komplikace. Binární formát se používá i u HTTP, nahrát celý soubor jedním spojením i jedním požadavkem můžete přes HTTP také. Když použijete standardní nahrání celého souboru najednou, je implementace na serveru triviální (pro spoustu knihoven už je implementace hotová) a na klientovi to snadno můžete testovat nebo i používat třeba pomocí curl. Nebo z prohlížeče.