Výběr kancelářského notebooku

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #30 kdy: 02. 11. 2022, 07:26:49 »
Jen pozor u Ryzenů, tuším že nebývá Thunderbolt v USB-C - né vždy musí fungovat např. připojení externího monitoru a dalších USB zařízení přes USB-C (monitor pak nemusí fungovat jako dokovačka).


Don.J

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #31 kdy: 02. 11. 2022, 08:21:26 »
S Delly mám taky špatnou zkušenost... Kvalita 50/50, půl notebooků jsem reklamoval. Poslední kousek, co jsem koupil, jsem reklamoval kvůli nefunkční klávesnici, nakonec vyměnili desku a nová deska byla taky vadná. Z reklamace NBD on-site byl měsíc s tím, že už takovou sra***čku jako Dell nikdy nekoupím.

Výbornou zkušenost mám s posledníma HP ProBookama 455/445, G6-G8. Nepájané RAM, většinou měli i prostor na 2,5" disk. Napájení, obraz, usb přes USB-C + bezproblémové dokování. Např. https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=6Q976ES ... chceš víc RAM? Přikup si, 1 slot je ještě volný :)

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #32 kdy: 02. 11. 2022, 08:26:30 »
Jen pozor u Ryzenů, tuším že nebývá Thunderbolt v USB-C - né vždy musí fungovat např. připojení externího monitoru a dalších USB zařízení přes USB-C (monitor pak nemusí fungovat jako dokovačka).

Mne kombinace HP ProBook s R7 5700U a monitor Dell s USB-C funguje dobře (napájení, obraz, USB periferie - klávesnice, myš, handsfree, vše přes jeden kabel).

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #33 kdy: 02. 11. 2022, 08:31:39 »
Výbornou zkušenost mám s posledníma HP ProBookama 455/445, G6-G8.

Imho ProBook skutečně není špatná mašina (za ty peníze), ale s jedním upozorněním: kvalitu displeje lze (s velkou dávkou eufemismu) označit jen jako "základní". Vím to, protože ho mám. Lidem, co používají většinu času externí monitor nebo se třeba živí editací textu jako já (někdo tu činnost honosně nazývá programování), to možná nemusí vadit, ale sluší se na to upozornit. Jinak poměr výkon/cena, je to vcelku kompaktní, rozšiřitelnost je dobrá...


Ymzk

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #34 kdy: 02. 11. 2022, 10:42:15 »
Sorry, ale tyto a podobné linky nějakých frustrátů od konkurence (nebo kdo to tam píše) mě vůbec nezajímají a pokud doporučím Dell, tak jenom proto, že s ním mám dobrou zkušenost a i ze svého okolí neznám nikoho, kdo by si na Dell stěžoval. A jestli se bavíme o zemi původu, tak to je dneska všechno China, z tohoto pohledu je šumák jestli Dell, Acer, HP nebo jiná značka, všechno prostě sjíždí z linek v Číně.

Frustratov? Ano. Take frustracie ktore som zazival s dell notebookmi a moju kolegovia na firme a podobne take sa nedaju len tak zazit. Takze pokial je toto frustrat. Ano. Dell je jeden z najhorsich notebookov na planete. A nejde o tu stranku. To je len zhrnutie. O tom ake rozne issues sme s dell mali by som napisal sam osobne knihu.

Len tak pre zaujimavost shitler. ( krasne meno , dost vystizne )
https://forum.root.cz/index.php?topic=26657.msg376453#msg376453 som pisal nedavno
Co zažíváš ty, pár tvých kolegů nebo celá řada dalších lidí, vůbec nerozhoduje, protože Dell je pořád jedním z hlavních výrobců NB na světě. A pochopitelně čím větší prodejnost, tím také logicky i stoupá počet reklamací. Asi je zbytečné zatěžovat zdejší fórum odkazy na spokojené a nespokojené zákazníky, protože to by se člověk ničeho nedobral, každopádně ale vždy rozhoduje (ne)zájem ze strany zákazníků, a to je Dell celosvětově v první pětce: https://www.zive.cz/clanky/apple-preskocil-lenovo-a-je-nejvetsim-vyrobcem-pocitacu-ale-jen-kdyz-se-mu-zapocitaji-i-ipady/sc-3-a-216369/default.aspx

Jen tak pro zajímavost, tak Adolf Shitler je přezdívka používaná v Call of Duty :D

A co akoze ze je jeden z hlavnych vyrobcov notebookov? Aj Babis je jeden z najoblubenejsich politikov v CR a to nejak svedci o jeho kvalite?
Zacni pouzivat mozog a potom tu prosim ta diskutuj.

Este dodam k monitorom dell, vzdy pouzivam dvojice monitorov. z poslednych 8 kusov som reklamoval presne 8 kusov kvoli vadnym pixelom a niekolko krat sa mi stalo ze mi poslali dalsi s vadnymi pixelmi. takze viac ako 150 percent reklamovost. Pokial ti ani toto nedojde tak sa daj liecit...jediny dovod preco som to kupoval je NBD. Ale uz aj to prestava byt v poriadku. Tie manevre co robia na supporte znamena ze reklamaciou NBD som zabil uz raz skoro cely den. To sa uz neoplati ani pre NBD zaruku.
« Poslední změna: 02. 11. 2022, 10:45:06 od Ymzk »


Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #35 kdy: 02. 11. 2022, 17:06:31 »
Jen pozor u Ryzenů, tuším že nebývá Thunderbolt v USB-C - né vždy musí fungovat např. připojení externího monitoru a dalších USB zařízení přes USB-C (monitor pak nemusí fungovat jako dokovačka).

U Ryzenov nebyva Thunderbolt ale v tejto cenovej kategorii ani vsetky Intel notebooky nemaju Thunderbolt.
USB-C je len konektor, co vsetko cez to funguje sa dozvies spolahlivo len v dokumentacii/popise. V notebookoch strednej a vyssej triedy som nenarazil na model, kde by USB-C nekombinovalo USB s DP Alt Mode. USB-C len s USB je rarita.

Osobne ako zaklad pre narocnejsie pouzivanie(pracu) odporucam HP Probook. Konstrukcne a funkcne bez problemov. Zakladne modely maju len 8GB RAM ale je tam druhy volny slot.
Kupil som ich som ich viacero pre znamych/neznamych pocas poslednych rokov a bez problemov.

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #36 kdy: 02. 11. 2022, 19:51:37 »
Jen pozor u Ryzenů, tuším že nebývá Thunderbolt v USB-C - né vždy musí fungovat např. připojení externího monitoru a dalších USB zařízení přes USB-C (monitor pak nemusí fungovat jako dokovačka).

Pokud podporuje Power Delivery fungovat musí...i bez TB

Re:Výběr kancelářského notebooku
« Odpověď #37 kdy: 02. 11. 2022, 21:47:10 »
Momentálně Lenovo ThinkPad E15 AMD gen 3 a můžu doporučit ;-)

Ryzen 7 5700 (8c/16t) 24GB paměť (8GB pájených + 16GB v modulu) a 1 TB SSD, nabíjení USB-C stál mě cca 20.5k včetně DPH. S Linuxem pohoda :-)

https://www.lenovoshop.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=606963&whisperword=thinkpad%20e15
Díky za tip. To vypadá zajímavě.

Čistě technicky, zaujalo mne tohle. Kdybych si teď kupoval pracovní notebook, docela bych o tom uvažoval (i přes obtížnější reklamace, servis atd., je to z DE).

https://bestware.com/en/schenker-via-15-pro-m22.html

Je tam Ryzen 5700U (8C/16T) ale se zvýšeným tdp na 35W (standard je 15-25W) takže výkon je "skoro jako H". Přitom to má stále dobrou výdrž na baterii a moc to netopí. Navíc je tam je dual fan chlazení dimenzované pro daleko silnější topítka, takže by to mělo být tiché a mělo by se to v pohodě v zátěži uchladit.

RAM až 64G ve 2 slotech.

Ve standardu disk Samsung 980 (NVMe).

IPS 2560×1440 px  95% sRGB 165Hz

Wifi 6 (AX 200)

Napájení přes USB-C (i když jsem tuším v nějakém review četl, že výkon procesoru se pak omezí, nevím proč a jestli to byl tenhle konkrétní model). Dodávají samostatně 65W adaptér.

1.45 kg
...
Ano, technicky pěkné, ale asi to neprojde přes rozpočet. Až budu vybírat pro sebe, tak je to dobrý nápad. Díky