Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #15 kdy: 29. 10. 2022, 11:38:35 »
Jak funguje hraní her se 100GB RAMdiskem? Znamená to, že před spuštěním hry musíš nejdříve zkopírovat hru z SSD na RAMdisk, pak v konfiguraci Steam clienta nastavit správnou cestu na hru v RAMdisku a až pak hru spustit? Když se hra zaktualizuje, tak se zaktualizuje jen na RAMdisku a na SSD ta hra zůstane stále nezaktualizovaná?


Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #16 kdy: 29. 10. 2022, 11:55:21 »
Citace
Jak funguje hraní her se 100GB RAMdiskem?
Nakopirujem hru z SSD na RAMdisk a hram (da sa nastavit synchro SSD <-> a/alebo -> RAMdisk a to priebezne ci pri vypinani PC)
Citace
Znamená to, že před spuštěním hry musíš nejdříve zkopírovat hru z SSD na RAMdisk, pak v konfiguraci Steam clienta nastavit správnou cestu na hru v RAMdisku a až pak hru spustit?
Vacsinou mam hry z GOG a tam ich staci kopirovat na RAMdisk (kopirovanie okolo 4 - 5GB/s (max. rychlost citania mojho nvme SSD) cize pri 60GB CyberPunk 2077 to trva cca 15 - 20 sekund). Loading je rychlejsi o 100 percent aj fast traveling. Hra sa stale aktualizuje na SSD a na RAMdisk iba prekopirovavam - RAMdisk samozrejme moze mat nadefinovanu cestu odkial sa ma uz pri starte PC naplnit (automaticky).

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #17 kdy: 29. 10. 2022, 13:10:14 »
To by mě fakt zajímalo, jestli to ramdiskování má smysl nějaký reálný přínos u té kompilace nebo paření? Když už tu Máme nvme a pcie 5. kde rychlosti jsou 5GB/s ?


Samozejmě s ramdiskem mám zkušenosti, dtřeba při  dávkovém zpracování megamnožství fotek s exif a nepopírám markantní zrychlení... Jenom to byla doba SATA 2 SSD potažmo ke bylo čtení 500 MB/s .




(BTW jsem kompiloval podělaný driver pro wifi kartu asi 10 minut na SBC ale tam je eMMC a RAMka má 15/GBs bandwidth papírově)

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #18 kdy: 29. 10. 2022, 15:52:15 »
Skusal si niekedy 100GB RAMdisk na kompilovanie ci hranie hier ? Ziadne cakanie pri cca 15GB/s ;-)
Já ti to nijak nevyvracím, pokud ti to takhle vyhovuje, tak super. Jen říkám, že sehnat někoho, kdo chce ušetřit a kupuje second-hand počítač, ale zároveň bude ochotný si za něco takovýho připlatit, bude nejspíš trochu oříšek.

(Osobně mám jen obyčejný plotnový disky. Na hraní her, co hraju, to stačí, a kompilace mi přijde spíš CPU-bound, takže tam mi pomalej disk taky extra nevadí)

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #19 kdy: 29. 10. 2022, 20:49:17 »
To by mě fakt zajímalo, jestli to ramdiskování má smysl nějaký reálný přínos u té kompilace nebo paření? Když už tu Máme nvme a pcie 5. kde rychlosti jsou 5GB/s ?

Pro hraní moc ne, sám jsem to tak provozoval dřív, kdy načítání skyrimu bylo fak vopruz a HP Workstation s 32GB RAM to dávala z ramdisku. Start kompu trval díky synchronnímu modu ramdisku (tehdy jsem užíval qSoft Ramdisk pro sync s SSD) dlouho, ale nic, co by se nedalo přežíz. Samotný loading hry byl bleskurychlý. Ale s příchodem sATA3 a potom NVME tahle šaráda nějak ztratila smysl.  Dnešní neoptimalizované hrůzy už neurychlí asi nic...


mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #20 kdy: 29. 10. 2022, 22:06:58 »
PC je az moc nadupane. Ked uz niekto zaplati za takuto konfiguraciu tolko penazi (tipujem minimalne 2500-3000 EUR), tak predavat sa to neoplati, pretoze predat sa to bude dat len za cenu velmi velkej straty.
 

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #21 kdy: 30. 10. 2022, 09:07:00 »
Prodej po částech vs. prodej vcelku – lze kombinovat, nabízí se prodat část RAM zvlášť. I 32 GiB je ale pro spoustu lidí dost, ale většina zájemců IMHO nebude rozlišovat mezi 32GiB a 128GiB, a tomu bude odpovídat i cena.

Ještě se nabízí separátně prodat všechnu RAM a buď prodávat sestavu bez RAM (ale odpadnou lidi, co chtějí prostě strčit do zásuvky a nic neřešit) nebo s novou menší RAM. Nevím, jestli něco z toho je lepší řešení, možná bych tam jeden 32GiB modul prostě nechal.

Ramdisk pro hry – IMHO by víc dával smysl prefetching – přečtu všechny soubory a by budu předpokládat, že zůstanou v RAM. Pro čtení bych pak čekal rychlost srovnatelnou s ramdiskem. U zápisu ne, na druhou stranu 1. objem zapisovaných dat nemusí být nijak závratný a 2. odpadne řešení synchronizace (což není těžké vyřešit *nějak*, těžší je to vyřešit s rozumným výkonem a s odolností na výpadek proudu či pád).

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #22 kdy: 30. 10. 2022, 11:21:37 »
zdravim,

obvykle, kdyz rozprodavam HW pres Aukro, tak davam vyvolavaci cenu v prvnim roce 1/2 porizovaci ceny a pokud je HW starsi 1/4. Za 1/5 ceny urcite prodate.

Pokud si kupujete novinky, tak bohuzel vzdycky prodelate na prodeji. Na druhou stranu pak zakazky realizujete rychleji a to same plati i o ziskavani zkusenosti.

Pokud je to cela funkcni sestava, tak to prodejte jako sestavu.

To, ze je HW vykonnejsi a ma hodne pameti, tak to neni na skodu. Obcas se budete divit, kdo si prijde pro zbozi a klidne to mohou byt lidi, kteri potrebuji HW na trading nebo na vyvoj aplikaci nebo na virtualizaci.


gf

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #23 kdy: 30. 10. 2022, 13:28:16 »
Takže nič sa predávať nebude, zaujímal ma názor publika na cenu takejto zostavy. Za 1000 eur to predať zmysel nemá a s výkonom ktorým s týmto strojom disponujem (a aj veľkosťou NVME a HDD storage), nemusím nové PC riešiť minimálne 5 rokov (pokiaľ nejaký komponent neodíde samozrejme).  Peknú nedeľu :-)

Vutak

Re:Viete mi pomôcť s nacenením PC zostavy?
« Odpověď #24 kdy: 30. 10. 2022, 15:52:58 »
Takže nič sa predávať nebude, zaujímal ma názor publika na cenu takejto zostavy. Za 1000 eur to predať zmysel nemá a s výkonom ktorým s týmto strojom disponujem (a aj veľkosťou NVME a HDD storage), nemusím nové PC riešiť minimálne 5 rokov (pokiaľ nejaký komponent neodíde samozrejme).  Peknú nedeľu :-)

Čo bolo, to bolo.