NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3

Furat

NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« kdy: 25. 10. 2022, 07:07:14 »
Ahoj, nema se na koho obratit o radu v realnem svete, tak to zkusim tady.
Mam NAS Synology DS216 Play se dvema HDD (6+8TB). Pripojeni k inet siti pres optiku od T-mobile 250/250 Mbps. Za modemem je switch a po byt je rozvod po Cat5 kabelech do jednotlivych mistnosti. V jedne je TV s MMC Veru 4k a v druhe dalsi TV s Raspberry Pi3. Spojeni s NAS je pres ftp a do nedavna vse fungovalo bez problemu. Pripojeni na TV s Veru 4K funguje v poradku, jen pri spusteni filmu z NAS trva uvodni nacitani cca 10-15s. Pak se film spusti a bezi bez problemu. Na druhe TV Raspberry nacte adresar s filmy, vcetne podadresaru, ale pri pokusu o otevreni slozky zamrzne.
Muze byt limitem prilis mnoho souboru na disku?
Dalsim problemem je, ze se nedari namapovat druhy disk/svazek v NASu, ackoliv pri pripojeni k nasu pres DMS je svazek videt, neni poskozen, se soubory lze normalne pracovat.
DIky predem za kazdou radu nebo alespon nasmerovani jak to resit.
Honza


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2022, 09:20:46 »
Ahoj,
začal bych tím nejjednodušším, co většinou velkou část problémů řeší. Nastav natvrdo IP adresy. Předpokládám, že u NASu jí máš, nicméně doporučím i u té TV a přehrávače/R-Pi.
Jak se připojuješ pro video na ten NAS? Přes media server nebo Sambu?

Furat

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2022, 09:26:04 »
Ahoj,
začal bych tím nejjednodušším, co většinou velkou část problémů řeší. Nastav natvrdo IP adresy. Předpokládám, že u NASu jí máš, nicméně doporučím i u té TV a přehrávače/R-Pi.
Jak se připojuješ pro video na ten NAS? Přes media server nebo Sambu?
Ahoj, diky za odpoved. IP adresy vecer zkusim. Pripojuji se k NASu pres ftp. Pres Sambu se mi to nikdy nepovedlo.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2022, 09:56:43 »
Ahoj,
ok začni těmi IP adresami. Také je vhodné mít na routeru nastavené např. DHCP až od určitých IP adres ( já to mám doma až od 192.168.1.20 + , do desítky mám infrastrukturu jako modem, NAS, tiskárnu, manage switch, do dvacítky mám TV a přehrávače.
IP adresy se tedy přidělují automaticky až nad tímto (předejdeš konfliktům v sítí při kombinaci natvrdo nastavených IP adress a těch přidělených - např. zapneš přehrávač když už něco adresu používá atd).

Nevím přes co koukáš na filmy z NASu (Kodi?) - mrkni jestli nenajdeš jednak přes media server, případně zkus i NFS systém... s tím to většinou chodilo prakticky hned...

Furat

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2022, 10:50:48 »
OK, mrknu na to a pustim se do toho :-) Kdyz jsem mel pripojeni pres metaliku od Vodafonu, tak to chodilo vsechno v pohode. Problemy zacaly az s novym modemem od T-mobilu, ale je mozne, ze to bude i tim nastavenim.

Na Veru 4K pouzivam Kodi, stejne jako na maline, myslim, ze ten NFS jsem taky zkousel. Zkusim znovu po zmene IP adres.
DIKY!!!


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2022, 12:03:36 »
Jj začni těma IPnama.
Určtě vygoogli "Synology Kodi connection" je toho mraky a vím, že jsem něco v nastavení zatrhnul a jelo to normálně přes Sambu případně to NFS.
Nicméně pak jsem začal používat media server přímo v televizi (přes DLNA) a když jsem 2 měsíce separátní přehrávač nepoužil tak jsem je prodal :)
Media server na synology nedělá prakticky žádné dekodování, jen to streamuje ta videa takže to v poho zvládá i starší Synology s ARM procesory... Přehraje mi to 90% videí za posledních 20 let :) Takže něco jsem postahoval alternativní ripy případně převedl v handbrake na stolním pc.

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #6 kdy: 25. 10. 2022, 12:31:12 »
Pokiaľ máš synology tak si nainštaluj Media Server (alebo tak nejak) a video si posielaj do TV cez uPNP. Mám DS212j a úplne v pohode z neho streamujem 4k filmy do TV.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #7 kdy: 25. 10. 2022, 12:51:55 »
jj, přesně jak píšu :) media server a jede vše... jen tuším, že se tam něco muselo zatrhnout v nastavení... ale i jedno 212 co mám u rodičů zvládá v poho Full HD 60fps 60mbit h264...

Furat

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2022, 13:43:50 »
Pokiaľ máš synology tak si nainštaluj Media Server (alebo tak nejak) a video si posielaj do TV cez uPNP. Mám DS212j a úplne v pohode z neho streamujem 4k filmy do TV.
Ted se mozna hloupe zeptam, ale ten Media server nainstaluju na PC respektive v tom Synology rozhrani, nicmene pak ty videa budu prehravat pomoci Veru nebo maliny ne?

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #9 kdy: 25. 10. 2022, 14:02:19 »
Media server se nainstaluje z centra balíčků ve webovém prostředí Synology. Možná ho i budeš mít nainstalovaný... do maliny to pak přeposílá strukturu adresářů atd. a i streamuje ta videa...

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #10 kdy: 25. 10. 2022, 14:04:32 »
Ted se mozna hloupe zeptam, ale ten Media server nainstaluju na PC respektive v tom Synology rozhrani, nicmene pak ty videa budu prehravat pomoci Veru nebo maliny ne?

No některý televize zvládají přímo přehrávat uPNP z Media serveru a to Vero možná ani nemusí být potřeba. Záleží, jestli to televize umí. Jinak Kodi to uPNP umí a třeba i vlc.

Furat

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #11 kdy: 27. 10. 2022, 07:50:22 »
Media server se nainstaluje z centra balíčků ve webovém prostředí Synology. Možná ho i budeš mít nainstalovaný... do maliny to pak přeposílá strukturu adresářů atd. a i streamuje ta videa...
Takze provedeny nasledujici akce s timto vysledkem:
Na maline jsem se pokusil nastavit pevnou IP, ale bohuzel. I kdyz dam v nastaveni (Kodi 15.1) manualni nastaveni, tak je tlacitko Ulozit neaktivni. Na PC, ktery je na stejne siti, v nastaveni modemu malinu vidim, ping na jeji IP adresu tak plne funkcni.
Nainstaloval jsem Media server ve webovem rozhrani DSM Synology. Jde to ale jen na jeden svazek/disk. Spustil jsem indexovani slozek a voila na maline to fungovalo. JENZE, pouze do doby nez jsem v radostnem ocekavani sladke odmeny vypnul PC a sel zapnout malinu. A jsem na zacatku, zase to nejde.
Nejak mi nedava smysl, proc to je zavisle na tom, jestli bezi PC, kdyz media jsou na NASu, jdou prehrat jak z PC tak z Veru (os OSMC).
Jinak to spojeni pres uPNP/DLNA funguje bez problemu.
Co me jeste zarazilo bylo extremni vytizeni procesoru NAS Synology okolo 95%. Na tom NASu nebezi zadne kamery, zadne torenty na pozadi, je to jen zdroj medii...
Napada vas co s tim dal?
DIKY!

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #12 kdy: 28. 10. 2022, 09:15:10 »
Nejspíš jen indexuje... myslím, že za dva dny by to mohlo být (v závislosti na velikosti disků a velikosti filmoteky:) )
Zkusil si připojit TV napřímo? Např. Panasonicy to mají... Já pak zrušil přehrávače, jelikož to 90% obsahu přehraje...

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #13 kdy: 28. 10. 2022, 11:09:21 »
Chápu to dobře, že NAS = raspberry pi 3 ?  Co se připojuje přes ftp ? veru ? Nebo raspberry se připojuje na vzdálené ftp? Co na jakém zařízení běží (data storage, share server, dlna server)?
Nezdá se to, ale je to celkem tak na hranici použitelnosti (je tam tak rezerva 50% odhadem, cpu ,network bandwidth by nemělo), používat rpi3 jako media server, který tahá data odjinud.   do něj tečou data z storage a on je pak posílá v dlna formátu, je data cestují oběma směri

Furat

Re:NAS Synology + MMC Veru 4k + Rasberry Pi3
« Odpověď #14 kdy: 28. 10. 2022, 12:17:23 »
Chápu to dobře, že NAS = raspberry pi 3 ?  Co se připojuje přes ftp ? veru ? Nebo raspberry se připojuje na vzdálené ftp? Co na jakém zařízení běží (data storage, share server, dlna server)?
Nezdá se to, ale je to celkem tak na hranici použitelnosti (je tam tak rezerva 50% odhadem, cpu ,network bandwidth by nemělo), používat rpi3 jako media server, který tahá data odjinud.   do něj tečou data z storage a on je pak posílá v dlna formátu, je data cestují oběma směri
Je to jinak. Za kabelovym modemem je switch, jeden do zasuvky, do ktere je zapojeny dalsi switch a z neho NAS a wifi modem. Dalsi vede do MMC Vero 4K, dalsi do maliny, dalsi do PC.