Síťařský žargon

Re:Síťařský žargon
« Odpověď #15 kdy: 18. 10. 2022, 14:25:11 »
nemůžeš. Musíš být členem, jinak nebudeš u těch ip adres uveden jako jejich "majitel", ověřit majitele můžeš třeba přes whois. Můžeš samozřejmě za někým jít a domluvit si, že ti bude část svých delegovat, tak vlastně funguje většina firem.
Tohle zavání porušením jedním ze základních pravidel přidělování adres, ve kterých je jasně uvedeno, že každé přidělení adres musí být řádně dokumentováno v RIPE databázi.

Místo slova delegovat jsem měl asi použít propůjčit nebo vyhradit, aneb v tomhle režimu fungují hostingy, ISP, které mi propůjčují IP adresy, přes které mi směřují provoz, ale v databázi jsou oni jako majitelé a ne já. Znáš lepší výraz jak to v češtině popsat?
V angličtině se používají termíny allocation a assignment, česky asi alokace a přidělení. Žádný další stav adres definovaný není. V pravidlech jsou výjimky, že pokud jsou z nějakého bloku přidělovány individuální adresy různým zákazníkům, což je případ třeba hostingu nebo housingu, registrace není povinná. Pokud ale dojde k přidělení nějakého bloku adres, mělo by to být v databázi zaznamenáno.