Huawei Watch 3 Elite a SMS

Jigdo

  • ****
  • 481
    • Zobrazit profil
Huawei Watch 3 Elite a SMS
« kdy: 11. 10. 2022, 14:59:47 »
Vlastni tady nekdo uvedene hodinky %sub% v LTE verzi GLL-AL04 | Galileo-L31E |EB1GALILEOM03?
Nepodarilo se mi zjistit jak na nich prijimat/odesilat SMS z vestavene eSIMkarty ktera ja samozrejmne umi.
Bezi mi na tom momentalne verze 2.1.0.239 (SP5C432E239R1P239) na tom jejich HarmonyOS.

Na podpore mi rekli ze to nejde a nebo ano ale s alternativni aplilkaci, ale nechteli rict se kterou ....
Jak tam dostat treba tu Google SMS app?

Na strankach
https://www.huaweicentral.com/huawei-watch-3-series-grabs-lots-of-new-features-with-september-2022-update/
zminuji ze update 2.1.0.399 nabizi "support for receiving and replying with emojis in messages" ale jestli to neni
nejaka to jejich cinska aplikace, ma uz nkdo ten update nainstalovany?

U mych druhych hodinek od Samsungu Galaxy Watch4 Classic 4G (SM-R885F)
mam dokonce k dispozici 2 applikace na prijem/odesilani SMS (Google + Samsung),
ale zase nemaji takovou vydrz baterie :(
« Poslední změna: 11. 10. 2022, 15:04:34 od Jigdo »


Re:Huawei Watch 3 Elite a SMS
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2022, 17:03:31 »
Předpokládám že to bude podobné jako u Apple Watch a SMS tam nepůjdou. To by hodinky musely mít i GSM modul, ne jen LTE. SMS odchází přes signalizační kanály GSM (2G) a hodinky mají datový modul LTE (3/4G). Alespoň tak je to u Apple Watch. Apple to umí obejít tím že SMS se přijme na "mateřském" iPhone a do hodinek se přepošle přes Apple iMessage službu. Stejně tak jde i odeslat. Musí být ale na "datový" dosah zapnutý mateřský iPhone.