Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou
« kdy: 25. 09. 2022, 19:16:17 »
Nedělám do hardware, tak nevím jestli se neptám na něco obyč. v síťařině, ale existuje něco  nejbližšího co se dá nazvat externí wifi karta? Do místnosti

To znamená že pojítko (ta karta) bude asi 6metru od routeru, .ale bude to atakovat 100Mbps.ale ikdyž to bude 100 half duplex, nevadí. Hodí se na to raspberry pi (pico,zero,w)? A kabelem to spojit do routeru. Preferuji rj-45 , s usb wifi kartou mám tragickou zkušenost (a to jsem ji ani nezprovoznoval na linuxu kde je nutná magie s udev a id&ven). Ale jde o kus. S jinou(2.4) je radost pracocat v linuxu.
« Poslední změna: 25. 09. 2022, 19:20:03 od Petr Krčmář »


Re:Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2022, 19:27:29 »
Takhle se chová libovolný Wi-Fi router, klidně za pár stovek. Stačí kabel z hlavního routeru (třeba RPi) píchnojut do zásuvky LAN a je to. LAN a WLAN tvoří bridge, takže provoz z Wi-Fi prochází bez problémů do kabelu a zpět.

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2022, 11:20:32 »
To jo,mě jde o něco lehkého a malého,nemusí na stěně trčet Tplink archer ac96000 s 3 anténami. Stačí jedna tyčka (na 5Ghzuž tuplem-433)
A taky mají Sekundární napájecí kabel což v tomto případě je přítěž. Jo a z POE bych taky nebyl nadšený, ale kdyby to bylo jediné řešení, tak to zkouznu."
  ["messa

Re:Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2022, 12:09:16 »
To jo,mě jde o něco lehkého a malého,nemusí na stěně trčet Tplink archer ac96000 s 3 anténami. Stačí jedna tyčka (na 5Ghzuž tuplem-433)

Ony tam ty tři antény nejsou pro nic za nic. S jednou anténou se na 100 Mbps u 2,4 GHz zcela určitě nedostanete a u 5 GHz se zase hodí kvalitnější signál. Přeci jen je nejlepší zesilovač anténa.

A taky mají Sekundární napájecí kabel což v tomto případě je přítěž. Jo a z POE bych taky nebyl nadšený, ale kdyby to bylo jediné řešení, tak to zkouznu."

Není mi jasné, jak tedy chcete to zařízení napájet. Jen z éteru nejspíš běžet nebude. Nějaký TP-Link EAP225-outdoor není velký, ale to už bych si na tu stěnu možná spíš naplácl nějaké sice větši, ale přeci jen hezčí nástěnné kulaté Ubuqiti UniFi. Nebo by se možná dala opatřit malá krabička s externí anténou na nějaký MikroTik RouterBOARD ale pochybuju, že si to celé chcete stavět a konfigurovat.

A jinak USB wi-fi karty normálně fungují a žádná magie není třeba. Když si tedy nekoupíte něco, k čemu ta magie třeba je -- to je, pochopitelně, nutné vybrat.

Re:Pojítko s externí 5GHz Wi-Fi kartou
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2022, 22:43:32 »
S jednou anténou se na 100 Mbps u 2,4 GHz zcela určitě nedostanete
Podle specifikace jedna anténa by měla dát 72Mbps, reálně 40 Mbps. Když jsou ideální podmínky . Teoreticky by ještě mohlo pomoct zdvojnásobení šířky kanálu na 40MHz, ale furt to je 80 Mbps v nejlepším případě.