Dvojitá taška/batoh na laptopy

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dvojitá taška/batoh na laptopy
« kdy: 16. 10. 2022, 20:39:21 »
Zdravím,

viete o nejakých taškách/batohoch na 2 laptopy (15.6"). Všetky bežné čo pozerám sú len na jeden laptop.


Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2022, 20:43:52 »

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2022, 22:21:15 »
https://www.aliexpress.com/item/32890380600.html
ale nevim zda by se tve 2x 15" vesly do mensi brasny pro 14", nebo ta vetsi pro 17" jestli by na tebe nebyla uz velka ;-)

Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2022, 22:48:26 »
A jak jsou ty notebooky tlusté? Já si teď nedávno koupil Deuter Gigant, už z dávnějších dob mám Deuter Giga, ale už je trochu "jetý"... Ten Gigant je snad dokonce až na 17" a já mám Thinkpad X1, který je trochu menší, ale chtěl jsem aby kromě toho notebooku tam bylo dost místa i na jiné věci... No a myslím, že by se tam klidně notebooky vešly dva. Batoh má přímo na zádech jednu takovou velkou plochou kapsu na notebook (pokud by ty notebooky byly tenčí, tak by tam právě asi šly dát dva) a pak další takový velký "kompartment" na jiné věci (má to i samostatný zip). Tak kdyby se nevešly oba notebooky přímo do té kapsy určené na notebook, tak jeden z nich by šel dát klidně sem.

Ale musím taky říct, že dřív jsem tu řadu Giga obdivoval i pro to, že ta kapsa na notebook byla hodně slušně polstrovaná. A tím dřív myslím tak třeba 10-15 let zpátky. U toho současného modelu už to tak polstrované není, ale možná jsou ty dnešní notebooky odolnější... :-)

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2022, 19:30:43 »
Jeden je Dell G5 5590 (389mm x 24.95mm x 275mm)
Druhý je nejaký HP (neviem presný model, budem musieť pozrieť zajtra, ten som totiž nekupoval, ale dostal od firmy), ale nie je väčší od prvého.

Mne nejde len o "dajakú ťašku kde sa zmestia 2 laptopy" ale špecificky určenú tašku pre 2 notebooky, teda 2 priehradky s polstrovaním. Nechcem aby sa tie laptopy poškodili...


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #5 kdy: 17. 10. 2022, 20:25:30 »
Asi to nebude znit moc cool, ale ja se nakonec rozhodl pro uplne normalni batoh na zada koupeny (myslim, ze ) v Kauflandu. Mam sice starsi, relativne maly a lehky  notebook od HP, ale i tak mi jeho pravidelne noseni pres rameno delalo strasne zle na zada. Ted je to o dost lepsi. Nedovedu si vubec predstavit, jak bych zkuhral, kdybych musel pres rameno nosit dva notebooky v klasicke brasne...

 

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #6 kdy: 17. 10. 2022, 21:02:15 »
Tigríku, súhlasím... taktiež skôr preferujem batoh.. aj teraz aktuálne mám jeden, ale ten je len pre jeden laptop... ako zmestia sa tam aj 2, len jedna priehradka je polstrovaná, druhá na tablet je úzka, a stredná najväčšia nie je nijak polstrovaná, takže tam sa obávam možného poškodenia, navyše kde by som potom nacpal káble, myši, nabíjačky, dokumenty atď.

Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #7 kdy: 18. 10. 2022, 15:04:11 »
Ahoj, a co tento batoh - https://www.incomputer.cz/batoh-hp-executive-do-15-6-hnedy/ . Mám ho a je skvělý. 2 notasy by se měly vejít do zadní části - 1x velká polstrovaná kapsa, 1x malá na tablet a větší prostor pro další notebook.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2022, 06:11:45 »
[...] taktiež skôr preferujem batoh [...]
a koukal si na to co sem posilal?
je to 3v1 :-)
- lze to nosit za male usi v ruce
- dlouhym popruhem pres rameno
- v zadni venkovni kapse jsou schovane 2 popruhy ala batoh

je to cele rozdelene na 2 casti se samostatnejma zipama
- 1 predni cast na "bordel" + zpredu 6 kapes
- 2 zadni cast ma ca 0.5cm prepazku, cast mezi zadkem je polstrovana (pripadne lze jeste pridat vlastni odelovac do te venkovni celoplocha kapsy na popruhy), do obou se vejde po 1 NB, vlezou se tam s reservou T420s+T430s
- ta mala ucha jdou schovat do sve kapsy na magnet, do ktere zaroven muzes opet neco pohodit, kapsu jsou velke, cca jako ta 1 predni
- pokud v predni bordelove budes mit praznou, lze to bocnima poprouzkama stahnout aby to bylo cele uzsi...
- material je dost pevne platno...
- mam ji asi 2 roky a jedine s cim byl problem (bordelu v tom krome NB mam hromady vcetne 2l vakuovane/nerez lahve, takze pretezovane) karabiny pro ten hlavni/dlouhej popruh pres rameno co se po case roztahnou a a je potreba je primacknout, pripadne ja vymenil za jine :)

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvojitá taška/batoh na laptopy
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2022, 06:21:41 »
tady je s jinejma/vice fotkama/detailama...