Makro do Libre Office - jendorázová programátorská úloha.

Dobrý deň

Hladám odborníka na naprogramovanie makra do Libre Office. (Myslím si že túto úlohu zvládne makro :-) )

Zo systému mi vypadne tabuľka akú vidíte v súbore OLD.pdf. Potrebujem poprehadzovať bundky (riadky) a poupraviť formátovanie tak aby to vyzeralo ako v súbore NEW.pdf.

Dajú sa vyhľadávať bunky so spoločným stringom a podla toho to zoradiť. Spoločný string je typ materiálu. Materiálov je cca 5-7 a vždy sa volajú rovnako.

Ďalej potrebujeme zvýrazniť niektoré slová. Tieto slová nasledujú za názvom vlastnosti, ktorý je vždy rovnaký.

Potrebujeme v bunke zvýšiť riadkovanie na 1,25 alebo na 1,5 aby sa to dalo lepšie čítať.

Neočakávam že sa všetko podarí. Momentálne to nieje možné urobiť v našom systéme.

Podrobnejšie by som to vysvetli telefonicky s potencionálnym zhotoviteľom.

Dodanie: testovacia verzia do 5 dní od potvrdenia objednávky. Následne 2 dni na testovanie rôznych scenarov aby to nerobilo chyby.

Predstavujem si to tak že to bude normálna zakázka buď s faktúrov alebo spravíme zmluvu na dielo.

50% záloha, 50% po dokončení

Potrebujem k tomu aj prípadný dodatočný support keby sa objavil daaký bug.

Cena: Cením si to na 130 Eur (keby sa to podarilo nakomplet). Som otvorený rozumnej dohode.

Ďakujem

Kontakt:
tomas@LHC.sk
+421 948 40 80 60



alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Makro do Libre Office - jendorázová programátorská úloha.
« Odpověď #1 kdy: 04. 10. 2022, 20:52:21 »
ze zvedavosti:
* v OLD je Calc tabulka a vysledkem ma byt taky Calc tabulka?
* ze 'systemu' vypadne tabulka OLD, 'system' nejde nakonfigurovat, aby hned vygeneroval tabulku jako NEW ?
* jednotlive polozky jsou v jednotlivych (zvetsenych) bunkach, nebo je jedna polozka pres vice bunek, ktere maji standartni velikost?
* slo by zde vlozit primo Calc document OLD ve formatu Libre Office?

Re:Makro do Libre Office - jendorázová programátorská úloha.
« Odpověď #2 kdy: 05. 10. 2022, 21:07:38 »
to alex6bbc
Dobrý deň
- ano obydva súbory sú Calc tabulka
- pracuje sa na novom systéme čo dodá presne požadovaný výsledok ale ten bude až za pár mesiacov a dovtedy potrebujeme barličku. Vieme nejaké "predprírpavy" spraviť úpravou HTML/PHP šabliny ktorá je výstupom. Odtial to kopírujeme do Calcu. Nevieme (respektýve asi už ani nechceme) programovať toto do aktuálneho systému. Preto ma napadlo že makro v Calcu by to mohlo na pár mesiacov uhasiť.

calc súbory sú v prílohe:

Upresnenie:

Moja laická predstava fungovania makra:

OLD:
Makro prebehne stĺpec "C".
V každej bunde bude hladať riadok so presným slovom "farba". Hodnota sa slovom farba je spoločný znak pre niektoré bunky. Riadky s týmito bunkami treba zoskupiť k sebe. Napr riadky s "natural krémová 250g" stringom budú pri sebe a riadky s "modrý melír 250g" budú pri sebe. Čiže dostaneme blok produktov zgrupených podla farby a ešte aj podla gramáže.

Následne treba:
- zväčšit riadkovanie v bunkách v stĺpci C na cca 1.25 (prípadne 1.5)
- nastaviť tučné písmo na hodnoty za slovami "farba" "velkost" variant a dalšie (je ich cca 7)