Falešné prozvánění z mého čísla

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #45 kdy: 12. 09. 2022, 08:16:36 »
- cink cink, sms dorazila do telefonu A
A urcite to bola sms? smartfony zvyknu mat spojene vsetky mozne sposoby komunikacie, takze aj ked to vyzeralo ako sms, v skutocnosti to mohla byt sprava cez internet.
Daj si zobrazit podrobnosti spravy, tam by mal byt aj typ.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #46 kdy: 12. 09. 2022, 09:58:15 »
- cink cink, sms dorazila do telefonu A

jestli je u SMS ikonka zamecku, tak to znamena, ze nesla pres mobilni sit, ale pres sifrovane data. (o tom si rozhoduje android sam, kdyz odesilatel i prijemce to podporuji)

bmn

  • ***
  • 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #47 kdy: 12. 09. 2022, 12:00:32 »
Zajímavé téma. Přidám vlastní perličku z minulého týdne.
- vypnu telefon A, vyndám z něj simku
- dám simku do telefonu B, zapnu ho a počkám, až ukáže, že je přihlášený v síti operátora
- zapnu telefon A
- z telefonu C pošlu testovací SMS (ansi text) na číslo simky
- cink cink, sms dorazila do telefonu A
Maj v tom operátoři trochu chaos, řekl bych.
Toto sa stalo aj mne s 4ka SIM.
- vyberiem z alarmu dam do telefonu ako zalozny net
- aktivujem data a zapnem wifi hotspot
- pride niekolko SMS od operatora ze sluzba bola aktivovana BLA BLA
- vecer porucha opravena vypnem telefon SIM dam naspet do alarmu
- o 5 dni zapnem telefon uz bez SIM a dorazi SMS ze sluzba bola deaktivovana

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #48 kdy: 12. 09. 2022, 13:13:39 »
Jinak jsem kontaktoval Vodafone, že mi spoofnuli číslo a chci seznam hovorů.

Tzn. chcete si pořídit seznam skutečných hovorů ze svého přístroje, abyste měl v případě nějakého sporu důkaz, že konkrétní závadný hovor nešel od Vás?

Nebo si chcete zkontrolovat, že Váš telefonní přístroj není zneužíván nějakým malwarem jako call gate?

siva01

  • *
  • 23
  • Linuxák, Drupalista a fanda open source
    • Zobrazit profil
    • LudekKvapil.cz
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #49 kdy: 13. 09. 2022, 08:22:20 »
Tak mám info, že ten podvedený má peníze zpět na svém účtu v bance, který je zablokovaný, ale peníze tam prý jsou. V tomto případě šlo o kryptoměny a peníze zaslalo zpět Binance. Tak snad Happy end.


siva01

  • *
  • 23
  • Linuxák, Drupalista a fanda open source
    • Zobrazit profil
    • LudekKvapil.cz
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #50 kdy: 13. 09. 2022, 08:33:11 »
Jinak jsem kontaktoval Vodafone, že mi spoofnuli číslo a chci seznam hovorů.

Tzn. chcete si pořídit seznam skutečných hovorů ze svého přístroje, abyste měl v případě nějakého sporu důkaz, že konkrétní závadný hovor nešel od Vás?


Ano. Chtěl bych mít nějaký další dokument. Trochu doufám, že bych z toho třeba i něco vyčetl. Jak už jsem pochopil, tak operátoři tahle volání ve výpisu mít nebudou. Chtěl bych to srovna i se seznamem volání v mém mobilu, jestli je to stejné. Plus by mě zajímalo, jaká data o mém telefonu/CLI vlastně mají.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #51 kdy: 13. 09. 2022, 11:22:05 »
A ty zkus popřemýšlet, že tady je obecná debata na téma podvržených tel. čísel
Není. Navíc ten, komu se to podvržené číslo dovolá, v drtivé většině případů neví, že je podvržené. A nebude si ho blokovat proto, že je podvržené, ale že je to otravné volání.
Je. A nikdo nepsal o tom, že si kdosi blokuje číslo kvůli podvrhu, to už máš zase nějakou moc bujnou fantazii. Jinak opět začínáš trolit, jak je tvým "dobrým" zvykem. Prostě hňup, který si honí počet příspěvků, a když nemá koho otravovat na digizone (protože je tam mrtvo), tak leze prudit na root :P

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #52 kdy: 13. 09. 2022, 11:53:46 »
Je. A nikdo nepsal o tom, že si kdosi blokuje číslo kvůli podvrhu, to už máš zase nějakou moc bujnou fantazii.
Tak buďte konkrétní a napište, kdo si jaké číslo má zablokovat.

Jinak opět začínáš trolit, jak je tvým "dobrým" zvykem.
Trolíte tu vy, já jsem jenom upozornil na to, že váš příspěvek je (opět) nesmyslný.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #53 kdy: 13. 09. 2022, 13:55:43 »
Pokud mě nějaké tel. číslo obtěžuje nevyžádanými hovory, pak si ho prostě ve svém telefonuji zablokuji. Jak prosté :)

Ohledně trolingu a nesmyslných příspěvků si každý jistě o tobě udělal obrázek sám, naposledy třeba v sousedním vlákně "Filtrování spamu a scamu na mail serveru", kde zase řádíš jak černá ruka :P

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #54 kdy: 13. 09. 2022, 14:05:40 »
Ohledně trolingu a nesmyslných příspěvků si každý jistě o tobě udělal obrázek sám, naposledy třeba v sousedním vlákně "Filtrování spamu a scamu na mail serveru", kde zase řádíš jak černá ruka :P

Btw, redakce si je toho jeho trollingu vedoma a neposila emailove upozorneni na jeho prispevky :-)
Ale taky je mozne, ze se to behem putovani skrze SMTP zahodi jako spam, jakmile chytre filtry uvidi jeho jmeno :P

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #55 kdy: 13. 09. 2022, 14:48:30 »
Pokud mě nějaké tel. číslo obtěžuje nevyžádanými hovory, pak si ho prostě ve svém telefonuji zablokuji.
Gratuluju. A v situaci, která se tady probírá, vám bude blokování k čemu? Ten nevyžádaný hovor je z jednoho čísla jeden, dotyčnému vysvětlíte, že má falešné číslo, takže znovu už volat nebude. K čemu je pak blokování? Nebo je to někdo známý, s kým normálně komunikujete, takže ho ani blokovat nechcete.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #56 kdy: 13. 09. 2022, 20:31:41 »
Zjevně vůbec nechápeš o čem tato debata je, takže aby ses trochu uvedl do reálu - dotyčný údajně volající nemá žádné falešné číslo, ale má řádně přidělené číslo některým ze zdejších operátorů. Toto číslo ovšem dokáže někdo jiný, obvykle z ciziny, podvrhnout při telefonním hovoru. A ty, jakožto volaný, pak sice můžeš na to číslo zavolat zpátky a něco chtít řešit, ovšem protistrana na tebe bude koukat jak tele na vrata, protože nejspíš nepochopí o co jde, když sama žádný hovor neuskutečnila. Jediné, co lze doporučit, je zablokování takového čísla na straně volaného - a výměna čísla na straně "volající", za kterou se někdo vydává. Nic dalšího nemá význam.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #57 kdy: 13. 09. 2022, 20:32:08 »
Ohledně trolingu a nesmyslných příspěvků si každý jistě o tobě udělal obrázek sám, naposledy třeba v sousedním vlákně "Filtrování spamu a scamu na mail serveru", kde zase řádíš jak černá ruka :P

Btw, redakce si je toho jeho trollingu vedoma a neposila emailove upozorneni na jeho prispevky :-)
Ale taky je mozne, ze se to behem putovani skrze SMTP zahodi jako spam, jakmile chytre filtry uvidi jeho jmeno :P
:D :D :D

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #58 kdy: 13. 09. 2022, 21:18:21 »
Jediné, co lze doporučit, je zablokování takového čísla na straně volaného - a výměna čísla na straně "volající", za kterou se někdo vydává. Nic dalšího nemá význam.

Budu se opakovat: pokud je pomocí tohoto podvrhu čísla páchána trestná činnost, a pachatel mluví česky, tedy je dost možná českým občanem, tak má smysl upozornit policii. Protože policie o trestné činnosti sbírá data, vede spisy a trestní řízení, a asi jako jediná má důležitý nástroj: "follow the money", pokud se nejedná zrovna o kryptoměnové operace (navíc správně provedené, aby konečný beneficient nebyl dohledatelný).

Popravdě netuším, zda je či není skutkovou podstatou už užití cizího telefonního čísla (a vydávání se za legitimního uživatele toho čísla) = krádež identity. Sama o sobě asi nezpůsobí újmu - tu způsobí až návazný podvod.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #59 kdy: 13. 09. 2022, 21:26:25 »
Dovolím si do vašeho textu doplnit pojmenování, abyste se v tom volaný, volající, dotyčný neztrácel:

Zjevně vůbec nechápeš o čem tato debata je, takže aby ses trochu uvedl do reálu - dotyčný údajně volající (siva01) nemá žádné falešné číslo, ale má řádně přidělené číslo některým ze zdejších operátorů. Toto číslo ovšem dokáže někdo jiný (X), obvykle z ciziny, podvrhnout při telefonním hovoru. A ty (N), jakožto volaný (N), pak sice můžeš na to číslo zavolat zpátky a něco chtít řešit, ovšem protistrana (siva01) na tebe bude koukat jak tele na vrata, protože nejspíš nepochopí o co jde, když sama žádný hovor neuskutečnila (siva01 - ve skutečnosti bude vědět, o co jde, protože takových telefonátů absolvoval už spoustu - proto tady o tom píše). Jediné, co lze doporučit, je zablokování takového čísla na straně volaného (N) - a výměna čísla na straně "volající" (siva01), za kterou se někdo vydává. Nic dalšího nemá význam.
Teď už zbývá jenom vyřešit záhadu, proč tu siva01ovi radíte, že si N má dané číslo zablokovat. Pokud N je někdo neznámý, má mu siva01 kromě vysvětlování, že on opravdu nevolal, ještě radit, jak si to telefonní číslo zablokovat? Případně by mohl ještě pomoci s trestním oznámením, ne? Vlastně by se siva01 mohl o to falešné číslo starat na plný úvazek... No a pak je také samozřejmě možnost, že N je někdo, se kterým siva01 jinak normálně komunikuje a zablokovat si ho nechce.