Falešné prozvánění z mého čísla

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #15 kdy: 08. 09. 2022, 13:16:35 »
mna by zaujimalo, ci v podrobnom vypise hovorov od operatora su tie odchadzajuce hovory. Ak nie, tak je dost pravdepodobne, ze niekto podhodi caller-id vase cislo, a teda ide to uplne mimo vas telefon a vasho operatora a teda nikto s tym nic nedokaze urobit.


Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2022, 13:45:37 »
@siva01: To ze mate v telefone antivirus neznamena ze najde 100% veci, iba to ze vyrazne znizuje riziko chytit nejaku haved a ak uz nejaku mate, tak ju najde do nejakeho casu (kym na to proste tvorca antiviraku vytvori vzorku podla ktorej ju antivirak najde).

Skuste prehodit simku do ineho telefonu a nerieste teraz co mate a nemate nainstalovane. Dobry virus moze byt skryty tak dobre ze ho ani reset do tovarnych nastaveni neodstrani.

@MalyTomi: Ak mi niekto vola, alebo ja volam niekomu na telefonne cislo (tzn nie na whatsapp a kadeco ine, ale na realne tel cislo priradene k simke v telefone), tak operator o tom musi mat zaznam. Pretoze aj keby som volal doslova niekomu kto je odomna jeden meter, tak ten hovor pojde cez minimalne jednu zakladnovu stanicu (plus zopar dalsich veci v pozadi na urovni operatora, ale netreba sa v nich tak hlboko hrabat pre vysvetlenie situacie), cize operator o tom musi mat zaznam.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #17 kdy: 08. 09. 2022, 13:50:41 »
Vzpomněl jsem si na tohle. Nějaký půlrok tomu mi volalo divné číslo. Nezvedl jsem to, ale zajímalo by mě, co to je zač. Když mi volá číslo, které nemám uložené, tak je v mezinárodním formátu s + na začátku. Tady nic takového není.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #18 kdy: 08. 09. 2022, 14:24:23 »
mna by zaujimalo, ci v podrobnom vypise hovorov od operatora su tie odchadzajuce hovory. Ak nie, tak je dost pravdepodobne, ze niekto podhodi caller-id vase cislo, a teda ide to uplne mimo vas telefon a vasho operatora a teda nikto s tym nic nedokaze urobit.

Jako zakaznik se dostanete k vypisu jen uskutecnenych hovoru, tj. tam kde to nekdo zvedne.

Pro seznam pokusu o spojeni by to musel vytahnout nekdo od operatora.. a buhvi zda to udelaji jen na uprimneho prosika.. ale zkusit by to slo.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #19 kdy: 08. 09. 2022, 14:37:05 »
mna by zaujimalo, ci v podrobnom vypise hovorov od operatora su tie odchadzajuce hovory. Ak nie, tak je dost pravdepodobne, ze niekto podhodi caller-id vase cislo, a teda ide to uplne mimo vas telefon a vasho operatora a teda nikto s tym nic nedokaze urobit.

Jako zakaznik se dostanete k vypisu jen uskutecnenych hovoru, tj. tam kde to nekdo zvedne.

Pro seznam pokusu o spojeni by to musel vytahnout nekdo od operatora.. a buhvi zda to udelaji jen na uprimneho prosika.. ale zkusit by to slo.

Operator ti normalne vystavi kompletny vypis hovorov aj odoslanych a prijatich sms na vyziadanie.


k0k0t

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #20 kdy: 08. 09. 2022, 14:48:18 »
Doufám že operátor s tím pomůže.  V Telcu se již dlouho nepohybuji, ale pro šikovného technika je tohle troubleshooting na 5 minut jenom kápnout na nekoho kdo tam maká rukama.
(tel. číslo je pro vytvoření spojení irelevantní a IMSI jen tak někdo duplikovat neumí)

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #21 kdy: 08. 09. 2022, 17:21:06 »
Dotyčný údajně volající (= autor dotazu) s tímto nenadělá vůbec nic, leda si může změnit svoje tel. číslo. Jediný, kdo s tím může něco udělat, je některý z volaných, který si nechá provést za úplatu identifikaci zlomyslného volání a jeho operátor mu pak musí sdělit skutečné tel. číslo, ze kterého bylo voláno. Ovšem je velká pravděpodobnost, že to číslo bude zahraniční a tím to končí.

siva01

  • *
  • 23
  • Linuxák, Drupalista a fanda open source
    • Zobrazit profil
    • LudekKvapil.cz
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #22 kdy: 08. 09. 2022, 19:50:52 »
Tak to má dohru. Na to blokované číslo mi přišla SMS, ať vrátím 32 tisíc, co jsem ukradl. Takže jsem s tím šel na Policii a už je to nahlášené jako podezření na podvod.

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #23 kdy: 08. 09. 2022, 20:03:27 »
Kdyby měl člověk chodit na Policii s každou SMS, která po něm něco vyžaduje k úhradě, tak by ani nestačil podrážet podpatky u bot, jak by byly prošoupaný :D

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #24 kdy: 08. 09. 2022, 20:26:44 »
Tak to má dohru. Na to blokované číslo mi přišla SMS, ať vrátím 32 tisíc, co jsem ukradl. Takže jsem s tím šel na Policii a už je to nahlášené jako podezření na podvod.

Tvl, to je radost. Pokud se to nejak bude vyvijet, tak nam dej sem vedet.. zapinam sledovani vlakna!

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #25 kdy: 08. 09. 2022, 20:54:31 »
Tak to má dohru. Na to blokované číslo mi přišla SMS, ať vrátím 32 tisíc, co jsem ukradl. Takže jsem s tím šel na Policii a už je to nahlášené jako podezření na podvod.

Tvl, to je radost. Pokud se to nejak bude vyvijet, tak nam dej sem vedet.. zapinam sledovani vlakna!
Mě by to taky zajímalo...


Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #27 kdy: 09. 09. 2022, 08:22:40 »
@MalyTomi: Ak mi niekto vola, alebo ja volam niekomu na telefonne cislo (tzn nie na whatsapp a kadeco ine, ale na realne tel cislo priradene k simke v telefone), tak operator o tom musi mat zaznam.
Ved ano, mne ide o to, ze ak to islo z jeho tel. tak zaznam bude. Ak niekto sfalsoval cislo, tak zaznam o odchadzajucom hovore nebude, pretoze to islo mimo neho a operatora.

ppy

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #28 kdy: 09. 09. 2022, 10:53:57 »
Tak před chvílí další hovor, zvednu a ticho. Mi to nedalo a hned jsem volal nazpět. Poprvé ticho a po půl minutě tu-tu-tu. Po druhé po minutě skok na vodafone hlášku "je nám líto, ale s volaným blabla...". A po třetí to zvedl živý člověk a stejně jako siva01, o ničem neví. Říkal že se mu to děje běžně, že volají i jemu. Prý si mam jeho číslo zablokovat, on že taky čísla blokuje. Takže spějeme k tomu, kdy si všichni nakrásně zablokujeme čísla a nedovolá se nikdo nikam asi :D

ppy

Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« Odpověď #29 kdy: 09. 09. 2022, 11:13:47 »
Tak aktualizace předchozího příspěvku. Volal jsem na operátora o2 family. O problému se ví a řeší jej prý všichni operátoři. Údajně jsou to podvržená čísla a nejde tedy o hovory ze zařízení - tedy žádný malware. Rozhodně nevolat nazpět, jak již někdo psal, může dojít k přesměrování na zahraniční číslo. Nejlépe prý vše ignorovat a údajně po měsíci, dvou to ustane. Každým zvednutím se asi pro záškodníka zvýší kreditibilita vašeho čísla (reaguje a je aktivní). Blbý je, že nepoznám zda volá zákazník nebo fake. No asi budou muset zase začít psát sms všichni.