Změna práce

Re:Změna práce
« Odpověď #120 kdy: 04. 10. 2022, 15:10:10 »
mozna tohle je dobra ilustrace...

jsem prave potreboval po Indovi, [...]
3/  ale tu bisekci mu teda nejaka skola mohla dat.

Přitom ne zase tak malá část z nich nějakou školu (teoreticky) má. A navíc na to nepotřebujete školu, to normální člověk pochopí za minutu výkladu. Fakt myslíte, že by podobnému člověku jakákoliv škola k čemukoliv byla?


Re:Změna práce
« Odpověď #121 kdy: 04. 10. 2022, 15:25:18 »
Není potřeba chodit pro indy. Už mnohokrát se mi stalo, že nastoupil člověk s IT vzděláním, ať již jen SŠ nebo i VŠ, a měl problém se základní obsluhou počítače, často i s jeho pouhým zapnutím... Klávese Fn a její funkci je pravděpodobně věnovat alespoň celý semestr...

Občas takový člověk i kope okolo sebe, že mu se "zprovozněním" počítače nikdo nepomohl. Když paní na účtárně, pár let před důchodem, neví, jak změnit jazyk klávesnice, tak to člověk ještě pochopí. Když tohle nezvládá člověk co nedávno vylezl z nějaké školy, jakékoli školy, tak to hlava nepobírá.

A tohle jsou ti lepší, co projdou výběrkem... A všude slyšíte, že lidé nejsou... Není to o tom, že lidé nejsou, ale spousta z nich se nehodí ani k lopatě. A protože se lidem dneska nechce makat rukama, a nemají o nic zájem, tak studují a studují.

Re:Změna práce
« Odpověď #122 kdy: 04. 10. 2022, 16:31:46 »
tak ja si myslim, ze se nejake veci daji do cloveka napechovat ve skole. Pokud o to te skole jde.

je mi jasne, ze takoveho cloveka neobdarenou inteligenci nenapadne pouzit bisekci. ale kdyz mu reknu bisekci, tak vzpomene na definici a mozna to dokaze aplikovat.

jinak samozrejme mam bohatou zkusenost, jak certifikovani Indove nejsou se ani schopni se zalogovat do toho reseni. Zajimave jak to v te indii chodi, ja bych musel platit 4000+ EUR aby mne vubec pustili k testu, ale indove maji nekonecny list certifikaci (vcetne jedinecneho ID) ani bych to nekdy videli. Podle mne to tam je vyslovene business sluzba, pro nekoho udelat certifikaci.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #123 kdy: 04. 10. 2022, 16:57:19 »
je to investice do budoucna, která se vyplatí nám všem jako společnosti. Zrovna investice do vzdělání je základ, kterej se snad nedá nijak rozumně zpochybnit.
Přesně.

Re:Změna práce
« Odpověď #124 kdy: 04. 10. 2022, 16:58:36 »
A tohle jsou ti lepší, co projdou výběrkem... A všude slyšíte, že lidé nejsou... Není to o tom, že lidé nejsou, ale spousta z nich se nehodí ani k lopatě.
Máte celý pracovní trh EU. Furt chcete tvrdit, že na něm nejsou kvalitní lidé? Jsou, ale muselo by se zaplatit, že?


Re:Změna práce
« Odpověď #125 kdy: 04. 10. 2022, 17:31:15 »
A tohle jsou ti lepší, co projdou výběrkem... A všude slyšíte, že lidé nejsou... Není to o tom, že lidé nejsou, ale spousta z nich se nehodí ani k lopatě.
Máte celý pracovní trh EU. Furt chcete tvrdit, že na něm nejsou kvalitní lidé? Jsou, ale muselo by se zaplatit, že?
To by je musel zaplatit koncový zákazník...

Ono je ale jedno, kolik ve výsledku platíte, protože se vám furt hlásí ti samí lidé. Naopak už se i lidi na supportu dost přeplácí. Prakticky se nestává, že by nabídku někdo odmítl kvůli penězům.

U zaměstnanců ze zahraničí je ten problém, že je v podstatě nikde nic nedrží a jdou pouze po pěnězích, takže je problém takové lidi udržet, neboť jdou kamkoliv, kde jim dají o 100€ více. Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.

Re:Změna práce
« Odpověď #126 kdy: 04. 10. 2022, 18:06:21 »
Ono je ale jedno, kolik ve výsledku platíte, protože se vám furt hlásí ti samí lidé. Naopak už se i lidi na supportu dost přeplácí. Prakticky se nestává, že by nabídku někdo odmítl kvůli penězům.

Taky to ale není úplně pravidlo. Jednal jsem cca před rokem a půl například s nejmenovanou velkou českou bankou, kde by člověk čekal, že budou platit víc než nadprůměrně a jejich představa o tom, kolik vývojářům platit (přesněji řečeno kolik mi nabídli) byla diplomaticky řečeno dost zvláštní. Malý soukromník mi nabídl o polovinu více nemluvě ted o tom, že na podstatně zajímavějším projektu.

Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.

Je, ale ono záleží, jak to vezmete. Podstatné pochopitelně především je, kolik vám z té mzdy reálně zbyde. V USA nebo UK si vyděláte spoustu peněz. Ale životní náklady podle toho vypadají. Tady si kdekdo stěžuje, jak je tu draho, ale oproti výdajům jsou tu mzdy minimálně v IT srovnatelné s Evropou. Tedy minimálně tam, kde jsem se pohyboval já. Nikoliv absolutně, ale po odečtení životních nákladů jednoznačně.

Re:Změna práce
« Odpověď #127 kdy: 04. 10. 2022, 19:00:19 »
Výše mezd v USA jsou hlavně pro cizozemce neuchopitelné, protože velká část domorodců splácí do 40-45 let věku studentskou půjčku. A do té doby jim zbyde skutečně pár drobných (stovky dolarů) po zaplacení všech nezbytných věcí.

Re:Změna práce
« Odpověď #128 kdy: 04. 10. 2022, 19:19:26 »
Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.
Dokud to bude nereálné zvyšovat mzdy, tak Vám do výběrových řízení bude chodit tohle, co kritizujete. Sorry.

Je, ale ono záleží, jak to vezmete. Podstatné pochopitelně především je, kolik vám z té mzdy reálně zbyde. V USA nebo UK si vyděláte spoustu peněz. Ale životní náklady podle toho vypadají. Tady si kdekdo stěžuje, jak je tu draho, ale oproti výdajům jsou tu mzdy minimálně v IT srovnatelné s Evropou. Tedy minimálně tam, kde jsem se pohyboval já. Nikoliv absolutně, ale po odečtení životních nákladů jednoznačně.

Pokud budete chtít zaplatit v ČR stejnou kvalitu života jako v západní Evropě, tak vás to bude stát stejně jako v západně Evropě. Samozřejmě některé věci nebudou v ČR dostupné (např. kvalitní dentální péče, ICE, TGV, dokončená dalniční síť....atd.)

Re:Změna práce
« Odpověď #129 kdy: 04. 10. 2022, 22:46:08 »
Je, ale ono záleží, jak to vezmete. Podstatné pochopitelně především je, kolik vám z té mzdy reálně zbyde. V USA nebo UK si vyděláte spoustu peněz. Ale životní náklady podle toho vypadají. Tady si kdekdo stěžuje, jak je tu draho, ale oproti výdajům jsou tu mzdy minimálně v IT srovnatelné s Evropou. Tedy minimálně tam, kde jsem se pohyboval já. Nikoliv absolutně, ale po odečtení životních nákladů jednoznačně.

Pokud budete chtít zaplatit v ČR stejnou kvalitu života jako v západní Evropě, tak vás to bude stát stejně jako v západně Evropě. Samozřejmě některé věci nebudou v ČR dostupné (např. kvalitní dentální péče, ICE, TGV, dokončená dalniční síť....atd.)

No, ono totiž taky zjevně záleží, co zahrnujete do "kvality života". Já osobně třeba ICE, TGV ani dálniční síť do své kvality života rozhodně nezahrnuji (spíš naopak). A problém je, že v té západní Evropě zaplatíte i za běžné věci často více, než zde. Jak vám řekne kdejaký třeba Londýňan nebo člověk třeba z Amsterdamu. Tam mi zbylo z výplaty podstatně méně než tady a to jsem byl na tamější poměry placen víc než dobře. Dokud jste sám, jde to, ale jakmile někde žijete s rodinou, náklady jdou oproti ČR do nebes. V Nizozemsku se nedoplatíte za školku, v UK se buď nedočkáte nebo naopak tvrdě zaplatíte za zdravotní péči. V Německu stojí děsné peníze třeba vlaky.

Takhle jak píšete to jednoduché rozhodně není i když máte částečně pravdu.

Re:Změna práce
« Odpověď #130 kdy: 05. 10. 2022, 02:11:33 »
v lete jsem pracoval z dalky z Rujany
OK, je to vychodni Nemecko.

Dum, co jsem mel pronajaty, koupe v dane kvalite provedeni by prisla na uplne stejny penize. (jak zminil predrecnik). Jasne, zflikovane barabizny se v Cechach stale prodavaji levneji.

Potraviny byly levnejsi a ve vsech pripadech kvalitnejsi. Tak dobrou kavu, co jsem koupil v "samoobsluze" tady objednavam ve specializovanemobchode. Veci v Lidlu levnejsi nez v ceskem Lidlu.

Ano, oteviraci doby otres a sehnat posilovnu v podstate neslo.

Co se tyce UK, tak ta zdravotni pece je sktuecne otres, zejmena pokud mate male deti.








Re:Změna práce
« Odpověď #131 kdy: 05. 10. 2022, 05:18:33 »
Ano, protože je to investice do budoucna, která se vyplatí nám všem jako společnosti. Zrovna investice do vzdělání je základ, kterej se snad nedá nijak rozumně zpochybnit

Myslím, že nikdo nezpochybňuje nutnost investice do vzdělání, co je zpochybňováno je efektivita vysokých škol a jejich výsledky. To je jak říkat, že se nedá zpochybnit, že auto je skvělý parťák do roviny, a pak vytáhneš favorita, a to už bych asi začal zpochybňovat  ;D

Navíc hodně vysokoškoláků se celoživotně nevzdělává, to je pak problém. Pak vidíš 60 letého doktora, který nerad používá počítač na komunikaci s pacientem, a je to blbé.

Shrnul bych to do toho, že cest ke vzdělávání je mnoho, a kdo se chce vzdělávat má vždy možnost. A že klíčovější je celoživotní vzdělávání.

Re:Změna práce
« Odpověď #132 kdy: 05. 10. 2022, 06:21:35 »
Dokud jste sám, jde to, ale jakmile někde žijete s rodinou, náklady jdou oproti ČR do nebes. V Nizozemsku se nedoplatíte za školku, v UK se buď nedočkáte nebo naopak tvrdě zaplatíte za zdravotní péči. V Německu stojí děsné peníze třeba vlaky.

Takhle jak píšete to jednoduché rozhodně není i když máte částečně pravdu.

Mám velké zkušenosti s Německem a nemluvíte pravdu. Pokud  by ČD měly poskytovat služby se stejnou kvalitou jako DB, tak to bude stát stejně. Jenomže oni jí neposkytují a proto je to levnější.

Stejnou zkušenost mám s ostatními službami, proto jsem zdůrazňoval, že je nutné porovnávat stejnou kvalitu. Bohužel některé věci v ČR dostupné nejsou.


Re:Změna práce
« Odpověď #133 kdy: 05. 10. 2022, 09:40:01 »
Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.
Dokud to bude nereálné zvyšovat mzdy, tak Vám do výběrových řízení bude chodit tohle, co kritizujete. Sorry.

Zvyšování mezd není problém, ale kam až je chcete zvyšovat? Jediný, k čemu tohle povede je to, že životní náklady se úměrně zvýší, a to všem. Dnes už se zaměstnanci leckde přeplácejí, stejně jako se přeplácejí nájemní byty, protože rovněž nejsou (v odpovídající kvalitě). Ale ono není vše jen o penězích. Ano, někdo dá výpoveď, protože firma na druhým konci Prahy mu dá o dva tisíce víc, zatímco někdo se deset let nehne z místa a ani nechce přidat, a klidně dělá za polovic.

Pořád je ale ten problém, že školy neprodukují lidi v dostatečné kvalitě, respektive asi ani neumí přilákat lidi se zájmem o obor. Je tedy jedno, kolik platíte, protože "srdcařů" se zájmem je prostě málo. Proto je ČR především montovna, protože bez ohledu na vzdělání lidí, pořád se hodí leda tak k tomu pásu.

Dneska jdou mladí studovat proto, aby nemuseli do práce, je to zadarmo, odsedí pár let a dostanou papír, díky kterému vydělají více pěněz.

Re:Změna práce
« Odpověď #134 kdy: 05. 10. 2022, 10:21:49 »
Dokud jste sám, jde to, ale jakmile někde žijete s rodinou, náklady jdou oproti ČR do nebes. V Nizozemsku se nedoplatíte za školku, v UK se buď nedočkáte nebo naopak tvrdě zaplatíte za zdravotní péči. V Německu stojí děsné peníze třeba vlaky.

Takhle jak píšete to jednoduché rozhodně není i když máte částečně pravdu.

Mám velké zkušenosti s Německem a nemluvíte pravdu. Pokud  by ČD měly poskytovat služby se stejnou kvalitou jako DB, tak to bude stát stejně. Jenomže oni jí neposkytují a proto je to levnější.

Jenomže vy si nemůžete vybrat. (Nemluvě tedy o tom, že to s tou kvalitou DB služeb zase tak žhavé není, ale k tomu jsou zase jiné příběhy; v průměru to asi lepší je, to ano.) To je to. Nemůžete si říci, že vám stačí úroveň ČD (což třeba mně bohatě stačí) a platit méně. Buď to řádně zaplatíte tak, jak píšete nebo prostě nejedete. Takže ano, vaše "kdyby" sice platí, ale ve výsledku je to podstatně dražší, než bych byl ochoten platit normálně třeba já. Takže to není stejné a mohu to srovnávat. A podobně je to i s dalšími věcmi.

Není to tam horší nebo lepší. Protože něco je lepší a něco je horší (vlastně to docela hezky popsal pruzkumbojem dole). Ale v průměru to tam vyjde třeba pro mě dost nastejno a tady mi prostě s rodinou z výplaty a dalších příjmů zbyde zřetelně víc a to nezmiňuji některé další věci jako je dostupná zdravotní péče, použitelné úřady (ano, čtete dobře, to mě třeba v Nizozemsku dost překvapilo), použitelné otevírací doby, rozvinutý e-commerce a bankovní sektor a dost dalších věci -- tyhle mě napadly jen tak teď a tady zfleku.